Skocz do zawartości

Beta 1400 V2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam budowałeś?:).

siam siam. Super model ze stajni Artex-u WILGA. Tartak, czyli wycięte elementy z balsy do złożenia. Ale model super - lata sama, żeby tylko jej nie przeszkadzać. Mam od Artexu jeszcze extrima 3d (też spalinowego) i katanę.pl - tutaj filmik jak ją ubiłem przy 2 locie: (potem odbudowałem jeszcze takie 2, super modele)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vgDlStwHO5c

 

PS. nie wiem czy widać na filmie, ale kataną.pl latałem na radiu LASER 4 bez cyfrowych trymerów, mixerów i innych cudów. Da się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj.to musiało "szarpnąć za serce"

Trochę tak. Ale głupota nie zna granic. Na filmie widać jak w locie na plecach odpina się owiewka i odlatuje. W tym momencie wyleciał też z samolotu pakiet,który był źle zamocowany (to on zerwał owiewkę). Nauczka na przyszłość - mocować solidnie pakiet w modelu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety niedoróbka zawsze gdzieś tam się zemści :cry: .

 

Ale po kraksie zawsze jest ten fajny dzień w którym model znów widzi przestworza :jupi:

 

 

EDIT:

 

Witam szanownych Panów ;) .

 

Mam pytanie odnośnie tej Beatki,chce pomalować winglety od góry np.na zielono a od dołu na czerwono,(kolory przypadkowe).

 

Wpadłem na ten pomysł gdyż jak za daleko odlecę to czasami tracę orientację w jakiej pozycji jest model,wiecie na pewno o czym piszę :twisted: .

 

Jakimi lakierami mogę pomalować EPP?.

 

I czy Beta przypadkiem nie jest z EPO a nie EPP :evil:

 

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy czarno-białe na spodzie skrzydła.

Dokładnie tak jak pisze Adrian. Kontrastowo, w paski.

 

Do malowania używaj farb akrylowych (np. Pactra, Humbrol), nie zawierających żadnych rozpuszczalników. Albo typowe farbki do styropianu np. TAKIE

 

Ja foxa z EPP malowałem humbrolem. Przed malowaniem jednak dobrze jest przeszlifować lekko piankę, farbka lepiej się trzyma. Jeżeli nie przeszlifujesz, po jakimś czasie może zacząć odłazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy byłem zmuszony szukać Bety w rzepakach prawie takich jak ja:

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7010

 

preferuję bardziej kontrastowe malowanie - tak wygląda moja beta po odbudowie spowodowanej 4 miesięczną ucieczką ( 4 miesiące przeleżała na polu aż znajomy rolnik ją znalazł )

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze maluje się, lub okleja folią model kontrastowo. Musi różnić się "góra" modelu od "dołu", jeśli nauczysz się kolorów swojego modelu, to potem nie będziesz miał problemu odróżnić jak leci (czy normalnie czy na plecach). W modelach wolno latających to nie jest bardzo konieczne, bo żeby zrobić beczkę trzeba się natrudzić. W modelach z profilem symetrycznym (np. eXtrim 3D) to "malowanie" jest bardzo ważne, bo model leci prawie tak samo na "brzuchu" jak i na "plecach", a odróżnienie jak leci - jest kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też prawda :wink: .

 

Z miłą chęcią odbudowałbym moją suczkę ale to jak kadłub dorwę :wink: .

 

Betę mam w sumie do spokojnego latania i chce się nauczyć korzystać z termiki,trochę poczytałem na ten temat i bardzo się zainteresowałem :wink: .

 

A wpadłem,tez na pomysł,że jak mi fundusze pozwolą to ruszam z budowa delty :wink: .

 

Tak na gorszą pogodę,żeby mieć czym polatać :wink: .

 

W delcie trzeba jakiś mix na kanałach robić,żeby na jednych serwach były lotki i SW? :twisted:

 

 

 

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W delcie trzeba jakiś mix na kanałach robić,żeby na jednych serwach były lotki i SW?

Tak dokładnie. Ten MIX w zależności od modelu radia może być DELTA (zmixowane lotki i SW), lub V-tail (zmiksowane SK- ster kierunku i SW). Jeden i drugi mixer można zastosować w delcie, zależy którym drągiem chcesz nią kierować.

 

O niskobudżetowej delcie poczytaj TUTAJ. Mam takiego brzydala i fajnie się tym śmiga, bez stresu że rozbijesz model, bo nawet jak to się stanie to pół godziny roboty i dalej w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

Dokładnie to samo obadałem wczoraj i mnie chęci naszły:)

 

Spróbuje wskrzesić dzisiaj odbiornik od hkt6a i wtedy będę mógł myśleć,bo na tej apce choć to zgrobki to ustawię mix itd :wink: .

 

 

Jutro po depron skoczę i inne rzeczy i się pobawię chwilę :D

 

 

Mam silnik z su 26 epp,serwa jakieś tam leżą,regiel 30A,dwa li-po 3s 1000mah...

Muszę sobie zrobić takie latadło :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba :D

 

To na pewno fajnie zap... 8) .

 

Wygląda trochę jak "obcy" :mrgreen:

 

Edit:

 

Będę musiał dokupić gdzieś odbiornik bo skruszony mam taki mały(jeden z dwóch)chyba tranzystorek:/.

 

Ale jak mi się uda to i tak po depronik jadę i chociaż budę delty w serwa ubiorę :wink:

 

I zobaczę jak z silnikiem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.