Skocz do zawartości

Pioneer 1400 ARF - lista zakupów


maniaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja zmodyfikowana, poprawna już lista zakupów:

 

PIONEER 1400mm ARF

regiel programowalny ESC ZTW 30A 2-3S

śmigło APC 6x5,5E

piasta śmigła - stała 2,3/M5 - MP-JET 4701

4x Serwo TowerPro SG-91R 1/2 Metal - Black 11g - 2kg/cm

 

2x magnes 5x3 walcowy N38 - do kabinki

4x magnes 10x10x4 N38H - do blokady skrzydeł

4x dźwignia Sterów 20mm MP-JET 2210

4x snap Plastikowy - M2 /17mm z pinem MP-JET 2101

RC - Buzzer - Miernik (cyfrowy) napięcia z alarmem 1-8S - GE-00604

RC - Buzzer Discovery - alarm zaginięcia modelu - Maxpro

2x para wtyków XT60

3x para wtyków Gold - 3mm

1m przewodu do serw

klej CA JOKER średni 20g

taśma samoprzylepna szklana 50m Pelikan 4ST124603

koszulki termokurczliwe

 

ładowarka: Turnigy Accucel 6

pakiet do modelu: Turnigy 2200mAh 3S1P 25C-35C

pakiet do apki: Turnigy 2650 do nadajnika 3s 9x

 

zasilacz do ładowarki wykonałem we własnym zakresie z 300W ATX :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

CA potrzebny jest rzadki. Jak będziesz sklejał kadłub zabezpiecz czymś kable od silnika, bo mi się przykleiły...

Dźwignie sterów od lotek (dwie ) po rozwierceniu otworów wiertłem 2,05 wykorzystasz do sterów pionowego i poziomego.

Druty od napędu lotek są fi 1,17 mm i są za długie o ok 20 mm, trzeba je przegiąć na nowo i skrócić. Albo dać snapy na dźwignie sterów i nowe popychacze.

Do lotek snap daj kulowy, jeśli będzie 2 mm to w środek trzeba wkleić kawałeczek rurki z pancerza 2 mm od bowdena i potem rozwiercić go wiertłem 1,15 mm. To wiertło też Ci się przyda do rozwiercenia otworów w dźwigni serwa.W ten sposób wykorzystasz wszystkie dźwignie sterów z kompletu. Oryginalne snapy do lotek się nie nadają, mają za cienkie sztyfty wchodzące w dźwignie.

To chyba tyle.

Aha magnesy do kabinki są już wklejone. Więc nie wiem do czego Ci potrzebne nowe.

Rurka węglowa do skrzydeł wygląda na wystarczająco solidną.

Na spodzie kadłuba za kabinką do pięty kadłuba jest rowek . Można by tam wkleić rurkę węglową fi 3 mm

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha magnesy do kabinki są już wklejone. Więc nie wiem do czego Ci potrzebne nowe.

Magnesy myślę zastosować do skrzydeł, parę osób tak robiło.

Zastanawiam się nad 1 magnesem prostokątnym do kabinki (czytałem, że lubi po krecie odpaść).

 

ok, wszystko zamówione oprócz prętów węglowych ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bardzo prosto :P Mi to zajęło z 20 min? Owszem, jeżeli mamy zestaw już "sklejony" to wtedy prosto nie jest, ale bez problemu do wykonania :D. Gdy mamy zestaw nie sklejony, wystarczy z dwóch stron skrzydło+wkładka ,parę razy przejechać prętem dociskając i Wuala!

 

 

 

Latam na rurce od hype fox 8mm/2mm i w sumie skrzydła się uginają jak diabli i nic im oraz prętowi się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na gotowo do lotu wyszedł 560 gram. Udało się go wyważyć tak jak ma być, czyli ok 65 mm od natarcia, bez tych podkładek wklejonych na dziobie modelu. Trzeba było tylko wydłużyć kabelki od silnika. i serw. Do silnika dałem 3x1,5 mm2 i jest dobrze.

Teraz brakuje już tylko pogody...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

mały update :D

Rurka węglowa z zestawu nie dała rady, miałem pod ręką 6x1mm alu więc przetestowałem...

W powietrzu super, sztywno, jednak przy krecie alu jak to alu, odkształci się i koniec.

 

zastanawiam się nad zamówieniem pełnego pręta 6mm: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.