Skocz do zawartości

budowa silnika spalinwego typu gwiazda(materiały)


bedway

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żarty żartami, ale pomysł w sumie ciekawy. Największy problem w tym, że skoro dasz ołowiane tłoki, to na bezołowiowej benzynie będą się zacierać. A ołowiowej już się nie kupi. Lepsze będą z jakiejś ciastoliny albo z pucu... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o 2 małe ołowiane części w zaworze wlotowym i wylotowym, a w tych częściach potrzebuję plastyczności ołowiu do tego nie będzie działać na nie tak wysoka temperatura, a jak byście nie zauważyli pytałem, o 3 rzeczy, co? mam przeczytać książkę o silnikach bo nie znam sklepu z gwintami do świec?! to wynika z waszych odwiedzi! a co do budowy to odleje główne części i kupie potrzebne materiały, zespawam i wyszlifuje a zwory zrobię sam z poszczególnych części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo dużą wiedzę o silnikach i szybko uczę się nowych rzeczy np. w wieku 7 lat nauczyłem się wszystkich kości człowieka na pamięć, wiem wszystko c trzeba o silnikach, a nawet o silnikach jądrowych sam opracowałem jeden nie wiedząc o tym że już takie istnieją, wiem wszystko o budowie bomb jądrowych i zasadzie ich działania jak i też o syntezie jądrowej, wiem też o zasadzie działania czarnych dziur i dlaczego tunele czasoprzestrzenie zamykają się przy niekorzystnych warunkach tworząc czarną dziurę przykład to zapadanie gwiazd

... a co było pierwsze? Kura czy jajko?

i jakie cyfry będą we wtorek w lotto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wieku 7 lat nauczyłem się wszystkich kości człowieka na pamięć, wiem wszystko c trzeba o silnikach, a nawet o silnikach jądrowych sam opracowałem jeden nie wiedząc o tym że już takie istnieją,

To najweselszy temat na forum. Z przyjemnością tu zaglądam :lol: Poproszę o jeszcze. Może coś z cyklu: A po urodzeniu potrafiłem już........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zaworów z ołowiu to chodzi te na które będzie działała wysoka temperatura ..... w wieku 7 lat nauczyłem się wszystkich kości człowieka na pamięć..

 

Bedwey , majac 7 lat nie znalem wszystkich kosci czlowieka , ale wiedzialem juz ze zbudowanie malego silniczka nastrecza wiele klopotow wiec nie zabieralem sie za to -wolalem kupic nowe lub uzywane ...jezeli chodzi o miekki metal w zaworach to troche wiesz gdzie w trawie "piszczy" ale niedokladnie ...daje sie metal do zaworow zeby je chlodzic ,wiem ze to jest sod ale czy olow tez daja ? raczej nie slyszalem ...

A tak prawde mowiac to wydaje mi sie ze jestes starszy i troche z nami "przygrywasz"...

ale to nie szkodzi bo przynajmniej dzieki Tobie zrobilo sie na Forum weselej i ciekawiej czego mi juz od dluzszego czasu brakowalo - mysle oczywiscie o tematach silnikowych naturalnie ...

...jest zdrowo przewietrzyc troche pluca i rozruszac miesnie twarzy...wal dalej ,nie krepuj sie ... pozdrowienia ;Janeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Pawla P. bardzo szkoda ze zrezygnowal z Forum, bo wiedze o silnikach mial ogromna ,byl warsztatowcem, czynnym modelarzem wyczynowym ,dawal duzo zdjec na Forum no i w ogole szkoda,szkoda ...

Moze kiedys bedac w Katowicach wpadne do jego modelarni ?

Pawel ...Pozdrowienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.