Skocz do zawartości

Coś dla 6-cio latki


noker

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady i/lub pomocy

 

Moja córcia /póki co sześcioletnia/ po ostatniej wizycie w modelarni zapałała chęcią zrobienia samolotu. Na początek pomyślałem o jakichś rzutkach, ale nie chciałbym od razu pakować ją w balsę czy też depron, chociaż samo obrabianie kawałka balsy dla samego zabicia czasu szło jej nieźle, piłka włosowa i papier ścierny, ba nawet imadełko w ruch poszły. Gdzieś mi się kiedyś rzuciły w oczy modele rzutków z papieru, brystolu, które można było sobie wydrukować i skleić, lecz teraz nie mogę tego znaleźć, to był jakiś niebieski samolocik a'la górnopłat, trenerkowy, składający się z dwóch połówek kadłuba które należało skleić ze sobą, skrzydełka i jakaś zwinięta tekturka na dociążenie dziobka.

 

Pomożecie coś znaleźć?

 

właściwości lotne są tu na drugim planie, dla niej już pomiędzy rączką a ziemią to jest 'leci samolocik' nieważne w jak chaotyczny sposób, i sądzę że taka papierowa prosta wycinanka była by dla zabawy najlepsza, potem może coś bardziej lotnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też nauczyć ją klecić papierowe samolociki różnych typów. Jest tego trochę. Tylko dorzuć do tego ryzę papieru... :wink:

 

Ostatnio coś takiego zrobiłem synkowi znajomych, w podobnym wieku. Na imprezie dorosłych, jako jedyna osoba małoletnia był ciut "uciażliwy". 10 minut na naukę budowy dwóch, różnych samolotów z papieru, objaśnienie działania sterów, kilka kartek z drukarki, wolny przedpokój i do końca imprezy dziecka nie było. :lol:

 

Choć znajomi mówią, że zaczął im ginąć papier z drukarki... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzychu, tego właśnie nie mogłem odnaleźć,

Agatka jest nastawiona w trybie: idziemy na modelarnie, robimy samolot, wracamy z modelem do domu, z konstrukcjami depro/balso może się troszkę zejść. to będzie na kolejne modele.

 

Generalnie to chyba tej strony szukałem: http://sau.civ.pl/plany/plany.htm

 

Jak jeszcze ktoś znajdzie coś prostego, ciekawego dla takich maluchów to wklejajcie tutaj informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.