Skocz do zawartości

Kolejny TOTO-1 na forum


Rekomendowane odpowiedzi

Leci prosto. Wszystko ok. Dzisiaj miał być oblot ale wiało ponad 6m/s wiec nic z tego. Chciałem nagrać same rzuty bez silnika ale jak na złość zaczeło padać. Z prognozy pogody wynika, że w niedziele ma wiać słabiej ale ile tym prawdy?

 

Narazie tylko zdjęcia gotowego do lotu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edit:

Dzisiaj odbył się oblot. Jedyne co moge powiedzieć to REWELACJA. Właśnie o taki samolot mi chodziło. Lata jak po sznurku, pięknie wozi sie po niebie. Na pakiecie 2s 1000mAh latałem dzisiaj około 18 min i wyładowałem około 2/3 pakietu. Myśle że da rade polatać około 25 min. Niestety nie miałem nikogo do operowania kamerą, ale jak pogoda dopisze to jutro kogoś znajde i nagram jakiś film.

 

Edit:

 

Filmik z lotów. Troche wiało i szarówka sie robiła ale coś widać.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podpowiedzcie jak podczepić kamerke pod toto?

Mam kamere brelok 808 i chce ją podczepić pod modelem dokladnie w SC. Nie wiem tylko w jaki sposób. Chce ją dać lekko w dół i podczepić w sposób żeby było dojście do przycisków aby ją włączyć.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepić najłatwiej rzepem samporzylepnym, kamera przyciskami do dołu. Ewentualne wcześniej przykleić do kadłuba jakiś klin z pianki aby uzyskać odpowiednie pochylenie. Tylko co z kamerą przy lądowaniu? Nie obawiasz się że ucierpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że zastanawiałem sie nad takim rozwiązaniem. Mam opanowane lądowanie do ręki wiec nie ma strachu. Bardziej obawiam sie żeby nie odpadła podczas lotu. Dodatkowo jak dam guzikami do dołu to obraz bedzie do góry nogami i trzeba sie bedzie bawić z odwracaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rzepa, bo ja tak przyczepiam tę kamerkę, przywiązuję ją do jakiegoś mocnego elementu modelu. Cienki, ale mocny sznureczek przewlekam przez otwór w kamerze i owijam np. wokół kadłuba czy wokół kołka do mocowania skrzydła (tej cześci przechodzącej wewnątrz kadłuba). Jeśli nawet rzep puści to kamera nie powinna oddzielic sie od modelu, więc będzie gdzieś obok, nawet w razie kraksy.

 

Mój model (808#16) potrafi sam odwrócić obraz do góry nogami. Może Twoja też to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Udało się przyczepić kamerke do modelu. Nagrałem całkiem ładny filmik z lotu. Ale jak to bywa podczas 3 lotu stało się coś czego nikt z nas nie chce czyli kret. Wiecej opisze w dziale kraksa i wstawie filmik i zdjęcia.

 

EDIT

 

Witam

Postanowiłem reanimować model ale z kilkoma zmianami.

Kadłub juz naprawiony. Model dostanie nowy silnik tp 21 black, Pakiety w miejsce uszkodzonego już są zamówione z HK.

Skrzydło niestety kosz. Pękła listwa, jedna strona zgięta więc nie ma sensu tego ratować.

 

Planowane zmiany:

Zastanawiam sie nad skrzydłem 2m

 

 

EDIT

Witam

Kończę odbudowę. Zrobiłem płat 2m bez wzniosów cięciwa 17 cm.

Płat będzie z lotkami.

Podpowiedzcie jakiej długości dać lotki do takiego płata?

Chodzi tu o spokojne latanie z kamerą a nie akrobacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Model w wersji do oblotu.

20130311203115.jpg

 

Dzisiaj go oblatałem. Lata idealnie.

Zmiany:

Płat 2m na profilu KFM-3 bez wznosu. Model dostał nowy silnik Turnigy D2822-14.

Pozostało tylko okleić resztę płata i czekać na lepszą pogode.

Jak wszystko skończę to wkleje lepsze fotki i może nagram jakiś filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i pogratulowac! Mnie ten model nauczył latac i przyniósł wiele miłych godzin spędzonych w powietrzu. Ja mialem 3s2200mah. Pierwszy lot w zyciu i 40min w powietrzu :D Wysokich lotów!

40 minut tuż to niezły termik z tego toto!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak termik to nie wiem ale trafiłem w dobrą pogodę :) Kawał czasu temu to było i Totoś gryzie piach ale wdzięcznie ten model wspominam. Uczyłem się nim latać tak ze było ekonomicznie, na silniku wysoko i szybowanie. Z całym sercem polecam model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.