Skocz do zawartości

Ogłupianie narodu trwa


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy z dawnych lat ,niestety żul ,po starej znajomości poprosił mnie o "wsparcie" .Podobnie jak Krzyś nie miałem nic drobniejszego jak 5-tka .Dałem i facet z wdzięczności "zaprosił" mnie na "kruczka" :D Odmówiłem tłumaczac się zdrowiem ,no i szczerze mi współczuł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mieliście coś takiego?

Ostatnio,jakieś dwa tygodnie temu podszedł do mnie facet z prośbą,czy mogę go poczęstować papierosem :shock: poczęstowałem :D ,na drugi dzień facet przyszedł do mojej pracy i oddał mi pięć papierosów :crazy: od szefa dostałem op...,z kim ja się zadaję :crazy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOWTHYN wcale nie taka bzdura osobiście znałem jednego z moich stron któremu proponowano mieszkanie socjalne a on nie chciał wolał mieszkać w szałasie.Jego dzieci też go zabierały do domu a on i tak wracał do swojego szałasu.Po jego śmierci okazało się że na kącie bankowym miał ponad 100 000zł czuli taki biedny też nie był!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja nie napisałem, że takie przypadki się nie zdarzają, ani nawet nie zaprzeczam, że jest ich bardzo dużo. Napisałem tylko żeby nie generalizować i nie rozciągać takiej opinii na wszystkich bezdomnych, czy też nawet żuli. Zwyczajnie, jak w każdej grupie społecznej tak i wśród nich znajdziesz zarówno szumowiny (czy tych brakuje wśród innych, bardziej szanowanych kast społeczeństwa?), jak i całkiem zwyczajnych ludzi, którzy na tyle nie potrafią dopasować się do otaczającej rzeczywistości, że wiodą taki a nie inny tryb życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOWTHYN:Tomek nie napisał wszyscy :) napisał większość. Oczywiście jest to w takiej dyskusji pojęcie subiektywne, ale ogólnie zgadzam się z Tomkiem. "Większość" pasuje do tego schematu (moja subiektywna opinia), z wyjątkami. Może właśnie ten brak możliwości dopasowania się, wynika z lenistwa. Choć dla niego nie jest lenistwem nie jest brak chęci biegania jak szczur (tak widzi innych). Pomimo wyrażonej powyżej opinii, nie oceniam ich nigdy. Nie wiemy co stoi u podstawy ich decyzji, choć nie zawsze to była ich decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój tekst ale pozwolę sobie tutaj wkleić

Siedem cudów Gierka

 

1. nie było bezrobocia

2. mimo że nie było bezrobocia, nikt nic nie robił.

3. mimo że nikt nic nie robił, plan wykonywano w 150 procentach.

4. mimo że plan wykonywano w 150 procentach, nigdzie niczego nie było.

5. mimo że nigdzie niczego nie było, każdy wszystko miał.

6. mimo że każdy wszystko miał, wszyscy wszystko kradli.

7. mimo że wszyscy wszystko kradli, to co kradli, zawsze było.

 

Siedem cudów Tuska

 

1. jest bezrobocie.

2. mimo że jest bezrobocie, wszyscy pracują.

3. mimo że wszyscy pracują, plan nie jest wykonywany nawet w 10 procentach.

4. mimo że plan nie jest wykonywany nawet w 10 procentach, wszędzie wszystko jest.

5. mimo że wszędzie wszystko jest, nie wszyscy wszystko mają.

6. mimo że nie wszyscy wszystko mają, kradną głównie ci, co mają wszystko.

7. mimo że kradną głównie ci co mają wszystko, nie udaje się nikogo złapać i niczego odzyskać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge już, właśnie przed chwilą była prognoza według członkini zarządu ZUS, będziemy żyli do 110 lat. :rotfl: Dlatego niezbędne jest podwyższenie wieku emerytalnego. ;D :lol2: Hehe muszę sie poważnie zastanowić co będę jeszcze robił przez ponad większą jeszcze połowę mojego życia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge już, właśnie przed chwilą była prognoza według członkini zarządu ZUS, będziemy żyli do 110 lat.

za takie pierd..... osoby na publicznym stanowisku powinna byc kara jak w USA - np 300lat więzienia :wink:

 

Hehe muszę sie poważnie zastanowić co będę jeszcze robił przez ponad większą jeszcze połowę mojego życia.

jak to co będzisz jeździł swoją luksusową dębową salonką dół -góra-dół :wink: czarno to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: W równoległym temacie pisałem (usłyszane w PR1) że w Szwecji planują wydłużyć czas pracy do 75 lat. A tu proszę nasi są jeszcze lepsi bo wyliczyli że będziemy żyli do 110 lat !. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Zastanawiam się co powstrzymuje ZUS aby od razu wydłużyć wiek pracy do 90 lat. Znając elokwencję i urok naszego premiera, powinno się udać :D . Naród przyjmie to z aplauzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zaglądał który na główną strone onetu dziś ? teraz ?

 

Rodzina Adamsów jako żywo .........

wiecie o co chodzi?

 

Dorabiane teorie na siłe do tego "cosia" co jak pisze redaktor :

Viktoria i Gabriela, popularnie zwane Grycankami, z niespotykaną dotąd brawurą podbiły warszawskie salony. Z dnia na dzień stały się celebrytkami, a ich zdjęcia pojawiają się nie tylko w prasie kolorowej, ale także w tygodnikach opinii.

widzisz i nie grzmisz? ?? i jak tu nie stracić wiary

 

idealnie pasuje tutaj powiedzenie które słyszałem niedawno w jakimś sklepie

 

"tyle pasztetu a ja nawet bułeczki nie mam "

 

tosz to Mania Frankowa jest wienszom celebrytkom bo i cyc u niej większy a i doopa jakby nie spozierał też bardziej sporawych gabarytów nie przymierzając jak kubik drzewa co my nocą z państwowego lasu cichaczem wynieśli ....

 

albo ta oo Wieśka od Jozwa z za strumyka - ta to jest taka brzydka że Josef oststnio jak my chlali na rowie wracając do domu Frankową krasulę zabrał do domu i komplementa jej prawił że jak się umalowała to zaraz lepiej wygląda... głupi krowe z własna baba pomylił

na drugi dzień Josef nosił okulary do spawania i mówił że od wódki to go oczy bolą...ciekawe czy dostał od krowy czy od Wieśki

 

eh te celebryty

- ja to sie nie znam Panie na tym.. ale to miło tak poczytać że u nas we wsi takie światowe ludzie mieszkajom

tera ide se walne golonke albo i dwie i do tego z pieńć piwkuf .. trzeba gonić modę i byc trendy bo mnie naród skresli ..a źle się żyje na bocznym torze

teraz to nawet Boczek jest ten no celebryta ... a do tej pory mówili spaślak na niego

 

jak to sie te słownictwo tera zmienia panie

 

 

aaaaaa

 

no i Matysiakowa mówiła że Rysio taxi drajwer nie żyje

podobno az Goździkowa z bólu zaniemogła na te informacje ....

 

i po co tu żyć 110 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem cały temat. Wszyscy macie racje. To wręcz niebywałe w Polsce.

Jednak ja diagnoze Polsce i nam postawię prostą. Polska ciągle jest biednym krajem gdzie często górę nad rozsądkiem, honorem, poszanowaniem prawa ma chęć dorobienia się. To gubi nas wszystkich. W bogatym kraju nie ma zjawisk społecznych typu Samoobrona RP, w których ludzie nieodpowiedni i nieodpowiedzialni stanowią prawo dla całego narodu. Zamożniejsze społeczeństwa korzystają z wykształconych kadr, które sprawdziły się do tej pory. W strukturach władzy nie ma tak dużych pieniędzy jak w innych zawodach. To sprawia że władzą zajmują sie tylko ludzie, którzy mają taką potrzebę. Wyobraź sobie że zarabiasz 10 tys. złotych miesięcznie. Czy opłacało by Ci się kandydowanie do Sejmu z uposażeniem 12 tysięcy złotych i brakiem gwarancji na reelekcję? Nie wydaje mi się. To też jest nasz problem, że często nasz własny interes wygrywa z odpowiedzialnością. Dodatkowo na społeczeństwie biednym dużo mocniej widać kryminogenność, jedna osoba oszukała drugą - ta druga chcąc nie chcąc żeby przeżyć musi oszukać kogoś innego w sposób pośredni lub nie. Zaniżając płacę pracownikowi, uchylając się od płacenia Vatu, zatrudniając na czarno. Niestety dopóki Polska się nie wzbogaci nie ma co marzyć o normalności. To jest moja teza którą powyżej podparłem odpowiednimi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol.laminat jest takie powiedzenie

dlaczegoś głupi,boś biedny,dlaczegoś biedny, boś głupi, pasuje jak ulał. Gorzej,bo brak perspektyw na zmianę.Tysiąc lat z hakiem trwa ten młyn.

Jedni wybrali porządek inni mądrość a my wiarę i patriotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak perspektyw coraz częściej skłania mnie do myślenia o tym, czy nie spieprzać z tego kraju. Z jednej strony żal bo wiele miejsc i ludzi trzeba by zostawić za sobą, a z drugiej jak pomyślę o tym, że za 15-20 lat będzie już za późno na takie decyzje i trzeba będzie do końca życia ponosić konsekwencje czyjejś złej woli i chciwości, a o wypracowaniu jakiejkolwiek emerytury to można spokojnie zapomnieć, bo nieustannie przedłużany wiek emerytalny to jedno, ale władza nie zawaha się sięgnąć po wszelkie zgromadzone przez ludzi środki, jeśli skończą się te, które obecnie rozkrada (a skończą się). Wystarczy popatrzeć jak to się dzieje w USA - w imię ratowania koniunktury i "zapobiegania kryzysowi" publiczne pieniądze podatników zasilają kieszenie prywatnych bankierów. U nast taki scenariusz również jest bardzo prawdopodobny. Po prostu nie ma motywacji do rzetelnej, uczciwej pracy, kiedy wiadomo z góry że jej efekt jest marnotrawiony. Rola Syzyfa nikomu nie odpowiada, kwestia tylko czasu po jakim zdajemy sobie z tego sprawę.

 

Kolego Laminat - a na czym niby ta Polska ma się dorobić, jeśli wszelki majątek jakim ten kraj dysponuje jest źle zarządzany, wyprzedawany za bezcen lub zwyczajnie defraudowany? Nawet ze złóż naturalnych, jak choćby popularny ostatnio gaz łupkowy będziemy mieli wielkiego wała, bo łapę na tym położą osoby i koncerny, które zyski skutecznie wypompują za granicę, a my płacić za gaz będziemy dalej jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Laminat - a na czym niby ta Polska ma się dorobić, jeśli wszelki majątek jakim ten kraj dysponuje jest źle zarządzany, wyprzedawany za bezcen lub zwyczajnie defraudowany? Nawet ze złóż naturalnych, jak choćby popularny ostatnio gaz łupkowy będziemy mieli wielkiego wała, bo łapę na tym położą osoby i koncerny, które zyski skutecznie wypompują za granicę, a my płacić za gaz będziemy dalej jak teraz.

chciałbym się przypomniec że MY kościół wszelakiej maści czekamy na polskie majatki bośta nam komisyję rozwiązali .... a MY mamy potrzeby

 

 

mam nadzieję że większośc zalapała ironię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.