Skocz do zawartości

Budowa pierwszego modelu


dabster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No moja ładowarka http://abc-rc.pl/p/1...-i-osprzet.html Linkman ma sama ograniczenie 800mAh. Jest z balanserem, więc chyba nie muszę jej nadzorować tylko poczekam aż się naładuje :). Swoją drogą czy ma ktoś może jakiś fajny schemacik do dobrej lipolowej ładowarki z balanserem. Chętnie sam bym coś takiego stworzył, niestety sama wiedza elektrotechniczna mi nie wystarcza :)

 

EDIT: Niestety wystąpił pewien problem, a mianowicie ładowarka nie ładuje. Myślę nad rozwiązaniem.

 

EDIT2: Problemem okazał się kabel łączący ładowarkę z zasilaczem (chinole sie nie postarali). Naprawiłem i sprzęt ładuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn przydałby mi się schemat, gdyż chciałbym zrobić coś wydajniejszego i wbudować w mój zasilacz. Składanie układu ze schematu nie jest dla mnie problemem, a zapytać zawsze można, bo może już ktoś się podjął zrobienia schematu takiego Imaxa ( na pewno taniej wyjdzie) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem szkoda czasu na robienie ładowarki.

Za 25 dolarów masz Accucella i na początek nic więcej nie trzeba.

Baterie 3s ładuje w miarę szybko, np. taki 2650 przy prądzie 4A ładuje się ok. 30 min.

Większego prądu niestety nie da się ustawić bo ona ma 60 wat.

Mam dwa takie pakiety i zanim wylatam jeden do połowy to drugi jest już naładowany.

 

Gorzej jak masz pakiet o większym napięciu, np. 6s to wtedy już taki Accucell nie wystarcza.

No i jak latasz helikiem to tam dużo szybciej trzeba pakiety przekładać.

 

A co do ładowania wysokim prądem to moim zdaniem (i nie tylko) prędzej pakiet zajedziesz przy rozładowaniu niż przy ładowaniu.

 

 

 

edit: mam pakiety nano-tech 5C więc teoretycznie mogę je ładować prądem 2650x5=13,25A

Ale nie jest mi to potrzebne no i musiałbym mieć mocniejszą ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podlaczam jako mikrofon tak?

 

EDIT: podłączyłem wszystko, zainstalowałem smartproplus no i nie mogę skalibrować apki. Jakieś pomysły?

 

EDIT2: niby działa, ale od razu startuje skręca, nie mogę gościa skalibrować.

 

EDIT3: robiłem według tej instrukcji: http://hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=1428 i nie mogę skalibrować aparatury, bo ciągle w każdych warunkach coś jest nie tak. Gdzie szukać pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim symulatorze? Musisz w konfiguracji ustawić który kanał do czego ma służyć.

Nagraj działanie w [rejestratorze dźwięku] powinno coś się dziać gdy ruszasz drążkami.

No i zobacz czy masz w aparaturze tryb acro czy heli, bo domyślnie jest chyba heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najpierw sam smartpropoplus i rcdesk. Niby była reakcja na ruchy drążków, ale model od razu startował, nie mogłem zjechać z obrotami do zera. To samo tyczy sie FMS +smarpropoplus + ppjoy. No ni w ząb nie mogłem zrobić takich ustawień, aby wszystko było ok, a jak już pisałem to robiłem według tej instrukcji: http://hobbyking.com...ts.asp?TID=1428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.