Skocz do zawartości

Budowa pierwszego modelu


dabster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko czy regulator sam decyduje, w którą stronę będzie kręcił się silnik, czy to standardowo zależy od kolejności przyłączenia faz?

 

Jak już piszę to: Czy jeśli śmigła GWS nie pasująna piastę to czy mogę rozwiercić to wejście, czy lepiej tego nie praktykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszę to: Czy jeśli śmigła GWS nie pasująna piastę to czy mogę rozwiercić to wejście, czy lepiej tego nie praktykować?

Spokojnie rozwierć ale rób to stopniowo ... czyli jak masz otwór przykładowo 2 mm na dzień dobry czyli fabryczny a chcesz mieć 5 mm to wybierz na początek wiertło 3 mm potem 4 mm i na koniec 5 mm ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś taką wtyczkę jak proponowałem, to wystarczy obrócić i wpiąć.

Taką kupiłem, więc super :)

 

Spokojnie rozwierć ale rób to stopniowo ... czyli jak masz otwór przykładowo 2 mm na dzień dobry czyli fabryczny a chcesz mieć 5 mm to wybierz na początek wiertło 3 mm potem 4 mm i na koniec 5 mm :)

No na szczęście tam wystarczy rozwiercić w jednym 1 mm a wdrugim 0,5mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, przez czas niefunkcjonowania forum zrobiłem małe postępy i nazbierało się kilka pytań. Ale na początek kilka fotek:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Jeśli macie jakieś uwagi co do konstrukcji to proszę koniecznie o informację :).

 

A teraz może kilka pytań z elektroniki. Kupiłem aparaturę turnigy 9x v2 mode 2, do tego również otrzymałem odbiornik i pakiet turnigy 2,65 Ah li pol.Do zasilania modelu mam pakiet KingMax 1,9 Ah. Prosiłbym o zamieszczenie jakiegoś linku do obsługi aparatury (gdyż w ogóle z aparaturą jakąkolwiek do czyneinia mam pierwszy raz), no i co ważne jak podłączyć wszystkie elementy między sobą w modelu i co w ogóle zrobić, aby model wzbił się powietrze. Nie powiem, oblot wstrzymała właśnie nieumiejętność połączenia tego wszystkiego ze sobą. Aparatury jeszcze nie uruchamiałem, pakietów nie ładowałem. Niedawno właściwie zmontowałem zasilacz regulowany i to właśnie nim będę zasiłał ładowarkę zbalanserem 0,8 Ah. Jeśli macie jakieś rady to proszę uprzejmie o udzielanie ich, gdyż czuję się w tym momencie tępy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do aparatury po polsku: http://www.abc-rc.pl...strukcja-pl.pdf

bindowanie nadajnik-odbiornik: http://www.abc-rc.pl...dowanie-9ch.pdf

 

Na początku musisz skonfigurować aparaturę w MODE2 (lub inny jaki wolisz) i wybrać tryb dla samolotu ACRO

 

W samolocie do odbiornika podłączasz:

CH1 -lotki

Ch2- ster wysokości

Ch3- regulator

Ch-4- ster kierunku

czarny kabelek to masa "-"

 

Regulator do silniczka 3f. Prawdopodobnie trzeba zaprogramować regulator aby wiedział jaki jest max wychylenia drążka gazu. Po podłączeniu gdy zacznie pikać (3 razy dla lipo 3S) przesuń gaz na maxa a po piknięciu przesuń na min. I tyle z tego programowania :)

 

Regulator do akumulatora.

Pamiętaj pierwszą włączasz aparaturę a potem podłączasz akumulator do regulatora.

 

Ładowarkę to masz chyba taka jak ja. Podłącz zasilanie i akumulator białą wtyczką. ładowanie to zielona dioda miga. Po naładowaniu świeci się ciągle na zielono. Może to potrwać kilka godzin.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Na Youtubie jest sporo filmików dotyczących tej aparatury, więc możesz sobie pooglądać, sporo wiedzy się tam znajduje.

Ogólnie żeby poleciał ten model to musisz wrzucić wszystko do środka i ustawić środek ciężkości.

Potem musisz go rzucić i sprawdzić czy reaguje na stery, no i ogólnie czy jakoś leci.

Teoretycznie pierwsze loty musisz zrobić ślizgowe, bez włączonego napędu ale z zamontowanym silnikiem.

I radzę wzmocnić okolice łoża silnika. W mojej ostatniej konstrukcji z podkładów do paneli silnik był pierwszą rzeczą która odpadła :)

 

EDIT: Nie podłączaj tego do akumulatora, to jest antena :)

 

EDIT2: tu masz to opisane:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakreślone na obrazku to antena. Podłączasz jedynie po stronie z pinami. Piny są opisane na naklejce. Minus jest na dole.

I tylko tak trzeba je podłączyć inaczej nie będą działały.

 

Czarny kabelek we wtyczce od serwa :)

Aha, inne serwa mają ten kabelek brązowy.

Regulator też ma masę na czarnym kabelku we wtyczce do odbiornika.

 

Czyli wszystkie brązowe i czarne powinny być po tej samej stronie - przeciwnej do naklejki na odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się za łopatologiczne wytłumaczenie - oznajmiam : poradziłem sobie :) Jutro natomiast podłącze ładowarke do zasilacza i naładuje oba pakiety( zmierzyłem i pakiet modelu ma 11,42 V, natomiast pakiet apki ma 11,58). Stwierdziłem, że przed pierwszym użyciem warto byłoby je naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.