Skocz do zawartości

OS MAX 40 FP


mkrawcz1

Rekomendowane odpowiedzi

Się moczy :-)

Próbowałem szczotek nylonowej i mosiężnej (bez skutku), myjka ultradźwiękowa też.

Jutro może spróbuję pastą do zaworów, uprzednio oklejając części współpracujące i wlot do wału taśmą dla zabezpieczenia. Potem mycie i inspekcja.

Z innej beczki: czy łożysko kulkowe przeżyje myjkę ultradźwiękową z wodą (potem szybkie suszenie i WD40), czy lepiej nie? Mam rozebraną benzynę z dużą ilością syfu w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z innej beczki: czy łożysko kulkowe przeżyje myjkę ultradźwiękową z wodą (potem szybkie suszenie i WD40), czy lepiej nie? Mam rozebraną benzynę z dużą ilością syfu w środku...

Gdy mój model z ASP FS 60 wpadł do morza to zanim zdecydowałem się popłynąc po niego i wrócić z nim to upłynęło pewnie znacznie więcej minut niż ewentualna kąpiel w myjce. silnik rozebrany przelażał w benzynie pare miesięcy chyba, a po skręceniu odpalił od razu.

A nie można do myjki wlać benzyny lub nafty? Gdy myłem kiedyś w myjce jakieś wykopaliska to myłem w płynach jakiś bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: czy łożysko kulkowe przeżyje myjkę ultradźwiękową z wodą (potem szybkie suszenie i WD40), czy lepiej nie? Mam rozebraną benzynę z dużą ilością syfu w środku...

Gdy mój model z ASP FS 60 wpadł do morza to zanim zdecydowałem się popłynąc po niego i wrócić z nim to upłynęło pewnie znacznie więcej minut niż ewentualna kąpiel w myjce. silnik rozebrany przelażał w benzynie pare miesięcy chyba, a po skręceniu odpalił od razu.

A nie można do myjki wlać benzyny lub nafty? Gdy myłem kiedyś w myjce jakieś wykopaliska to myłem w płynach jakiś bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - myję w kuchni, modelarnia to sprawa przyszłości ;-)

Po drugi primo (suprimo) - nie wiem, co na to producent myjki...

Po trzecie primo (ultimo) - na razie próbuję najprościej, a nie wiem, czy po nafcie odmyję samą myjkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - myję w kuchni, modelarnia to sprawa przyszłości ;-)

Po drugi primo (suprimo) - nie wiem, co na to producent myjki...

Po trzecie primo (ultimo) - na razie próbuję najprościej, a nie wiem, czy po nafcie odmyję samą myjkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: czy łożysko kulkowe przeżyje myjkę ultradźwiękową z wodą (potem szybkie suszenie i WD40), czy lepiej nie? Mam rozebraną benzynę z dużą ilością syfu w środku...

Jeśli to jest łożysko otwarte, to bez problemu. Jeśli zamknięte, to wyciągnij wcześniej zaślepki. Chyba, że ma metalowe, wtedy bym nie ryzykował.

 

PS. Zamiast WD40 zastosowałbym jakiś smar na bazie silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: czy łożysko kulkowe przeżyje myjkę ultradźwiękową z wodą (potem szybkie suszenie i WD40), czy lepiej nie? Mam rozebraną benzynę z dużą ilością syfu w środku...

Jeśli to jest łożysko otwarte, to bez problemu. Jeśli zamknięte, to wyciągnij wcześniej zaślepki. Chyba, że ma metalowe, wtedy bym nie ryzykował.

 

PS. Zamiast WD40 zastosowałbym jakiś smar na bazie silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(potem szybkie suszenie i WD40)

Nie. Nie WD40.

Zmywarka ultradźwiękowa nie popsuje Ci żadnego łożyska.

WD nie jest dobry do tych zastosowań. Wręcz nie odpowiedni. Stosuję sprawdzony, bardziej szlachetny środek stosowny do konserwacji broni, też w spreju...Kupisz w każdym ”militarnym” . Sprawdź .

Pozdrawiam.

A tak coś mi się wydaje, że podpuszczasz tę dyskusję, ale jest chociaż sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(potem szybkie suszenie i WD40)

Nie. Nie WD40.

Zmywarka ultradźwiękowa nie popsuje Ci żadnego łożyska.

WD nie jest dobry do tych zastosowań. Wręcz nie odpowiedni. Stosuję sprawdzony, bardziej szlachetny środek stosowny do konserwacji broni, też w spreju...Kupisz w każdym ”militarnym” . Sprawdź .

Pozdrawiam.

A tak coś mi się wydaje, że podpuszczasz tę dyskusję, ale jest chociaż sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tamt nabiera rumieńców, dziękuję za wszystkie cenne wskazówki.

Mój kolega używa w myjce denaturatu nie barwionego.

Chyba tego spróbuję na początek.

Jeśli to jest łożysko otwarte, to bez problemu.

Otwarte.

Łożyska to daj Marcin od razu nowe, na Jaktorowskiej (od tyłu w piwnicy) taniocha. O ile nie calowe, bo takich tam nie ma.

Nie wiem, czy wymieniać, chodzą bez najmniejszych oporów czy luzów...6001P63 zarówno przód, jak i tył (czyli metryczne 12x28x8). Kojarzysz, który numer na Jaktorowskiej (czy to może http://sklep.prema.com.pl/)?

Stosuję sprawdzony, bardziej szlachetny środek stosowny do konserwacji broni, też w spreju...Kupisz w każdym ”militarnym” .

Taki:http://www.militaria.pl/napier/smar_napier_gun_cleaner_100_ml_(60141)_p2479.xmlczy taki:http://www.militaria.pl/napier/smar_formula_x_napier_100_ml_(7914)_p3801.xml?

A tak coś mi się wydaje, że podpuszczasz tę dyskusję, ale jest chociaż sympatycznie.

Nie odważył bym się :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tamt nabiera rumieńców, dziękuję za wszystkie cenne wskazówki.

Mój kolega używa w myjce denaturatu nie barwionego.

Chyba tego spróbuję na początek.

 

Jeśli to jest łożysko otwarte, to bez problemu.

Otwarte.

 

Łożyska to daj Marcin od razu nowe, na Jaktorowskiej (od tyłu w piwnicy) taniocha. O ile nie calowe, bo takich tam nie ma.

Nie wiem, czy wymieniać, chodzą bez najmniejszych oporów czy luzów...

6001P63 zarówno przód, jak i tył (czyli metryczne 12x28x8). Kojarzysz, który numer na Jaktorowskiej (czy to może http://sklep.prema.com.pl/)?

 

Stosuję sprawdzony, bardziej szlachetny środek stosowny do konserwacji broni, też w spreju...Kupisz w każdym ”militarnym” .

Taki:

http://www.militaria.pl/napier/smar_napier_gun_cleaner_100_ml_(60141)_p2479.xml

czy taki:

http://www.militaria.pl/napier/smar_formula_x_napier_100_ml_(7914)_p3801.xml

?

 

A tak coś mi się wydaje, że podpuszczasz tę dyskusję, ale jest chociaż sympatycznie.

Nie odważył bym się :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Trochę nie miałem czasu, potem forum było nie czynne. Dzisiaj szukałem swojego oleju do broni, ale w bałaganie po przeprowadzce nie znalazłem go tam gdzie myślałem. Wydaje mi się, że to żaden z tych, które cytujesz, ale Masz na Ursynowie dobry sklep z bronią. W połowie drogi od ul. Rotmistrza Pileckiego do Real'a czy Obi jest KALIBER. Widać szyld z ulicy. Tam zapytaj. Powinni doradzić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.