Skocz do zawartości

kamerka


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

W dodatku tylko 15kl/sec odpada w przedbiegach...

 

W tej cenie lepiej kupic cos takiego (własie kupiłem :-) ) http://allegro.pl/item248073078_aiptek_kamera_cyfrowa_aparat_video_sd_1gb_gratis.html

najlepsza z najtanszych z zoomem optycznym 30kl/sec i waga tylko 170g i masz nagranie w super jakosci. Jezeli platformą ma być lekki deproniak to pozostaje przesył radiowy no i duzo wieksze koszty...

Ja tą kamere kupiłem z myslą o pierwszych doswiadczeniach z filmowaniem w locie, w razie czego mam dobra kamerke aby podpiac to pod nadajnik (wyjscie AV w kamerze) i bawic sie na goglach, jedynie martwi mnie platforma ze juz bedzie duża i najprawdopodobniej balsowa ze wzgledu na wielkosc, musi uniesc około 300g sprzetu cam 170g+nadajnik30-50g+antena 10g+mały pakiet 50g+mocowanie cam 20g = 300g ale będzie dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(własie kupiłem )

 

No mialem w raczkach,tylko te l 300 ,szkoda ze nie dales znac,ten 1Mpiksel daje wlasnie 720x480,roznica niewielka jednak,wprawne oko tylko zauwazy. :>

http://www.maplin.co.uk/module.aspx?ITAG=SPEC&ModuleNo=99327&doy=22m9#spec

 

tu opis troche empiryczny

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3457

 

Cenowo to chyba podobnie wychodzi w RP.

A co wybralem na koncu to,juz wiadomo.

Jestem b.ciekawy jak wyglada krotki filmik ,chodzi o przejscia niebo -ziemia.

No i oczywiscie w pelnej rozdzielczosci.

Tu masz link z moim testem

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/videos/

 

Na tym serwerku idzie to w takiej rozdzielczosci w jakiej wrzucisz,czyli nie ma zganiania na to ze, slaba jakosc bo to you tube jest kaszana-no bo jest :mrgreen:

 

jedynie martwi mnie platforma ze juz bedzie duża

 

ha,ha, a jak ja marudzilem tygodniami to bylo wesolo.

Wybralem kompromis.

Tak miedzy wierszami,Darku,wszyscy wiedza ze umiesz super latac,ale

elapor to nie wstyd,i....

latwiej sie modyfikuje-nie ma tu zadnej aluzji.

Po prostu latwiej.W moim odczuciu,najlepiej sprawuje sie Easy Star,no ale to

moja ocena.

No to zakladaj temat i witam na pokladzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie martwi mnie platforma ze juz bedzie duża i najprawdopodobniej balsowa ze wzgledu na wielkosc, musi uniesc około 300g sprzetu cam 170g+nadajnik30-50g+antena 10g+mały pakiet 50g+mocowanie cam 20g = 300g ale będzie dobrze ;-)

 

Cześć,

 

Nie jest tak źle. Dziś oblatałem RWDbySkazoo z cyfrówką ważącą 270g. Sam model z elektroniką waży 560gram do tego doszło 270cio gramowy aparat cyfrowy. W sumie jest 830gram, ale mam jeszcze duży zapas mocy (wznosi się na 1/3 gazu) i świetnie szybuje - przeleciałem dziś lądowisko. Szczerze mówiąc rozważam budowę RWDbySkazoo dla FPV, ale na takie decyzje przyjdzie jeszcze pora :P

 

Powodzenia!

 

EDIT:

 

Latam na TP2408-21T-3Δ, do tego GWS 9x5 i Li-polki 3s 2200mAh. Latałem 8 minut, wyżarło mi 600mAh co daje średni pobór prądu 4,6A. Zamierzam wychodzić wysoko i szybować - będę miał min. 25min lotu silnikowego do tego ślizgi ze sporej wysokości - oj dłuuugie filmy będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mialem w raczkach,tylko te l 300 ,szkoda ze nie dales znac,ten 1Mpiksel daje wlasnie 720x480,roznica niewielka jednak,wprawne oko tylko zauwazy

Odpada poniewaz przy najwyzszej rozdzielczosci 20kl/sec a minimum dla mnie aby był płynny ruch to 25kl/sec dlatego mysle ze to był trafny wybór tym bardziej ze kamerka moze sie przydać na przyszłosc ze wzgledu na zoom optyczny (o ile sie nie rozbije) :-)

 

elapor to nie wstyd.

Ale ja bardzo lubie EPP i tym podobne, wiadomo z jakich wzgledów ;-))

Niestety moja wizja chyba nie będzie sie pokrywała z fabrycznymi konstrukcjami, myslałem o zbudowaniu od zera nowej platformy ze specjalnie zaprojektowanym kadłubem, tak aby wszystko miało swoje miejsce i koniecznie z dwoma silnikami na skrzydłach tak aby kamera z przodu nie widziała smigiełka. Juz mam wstepną koncepcję. Znajac życie jeszcze 5x zmienie zdanie i na koncu wyjdzie zupelnie cos innego ;-)

 

 

No to zakladaj temat i witam na pokladzie :lol:

Na to jeszcze za wczesnie, jak będe miał jakies konkrety na stole fizycznie to wtedy bede myslał :-) narazie będe stał na bocznych torach :lol:

Teraz rozgladam sie za nadajnkiem http://www.rangevideo.net/1000mw.html (wyjatkow mi sie podoba 1W) czy spliterem na dwie anteny http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=05227 ale juz nie bede rozwijał wątka nie na temat. Będe dalej przegladal strony w zaciszu domowego ogniska, ale odgrażam się że ja jeszcze sie tutaj pojawię! :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten pierwszy jest ciut ciezki ale ma przyzwoita rozdzielczośc, system antywstrząsowy i robi fajne filmy. Drugi to tzw 5 w1 jest tu funkcja kamery, ale zaletą jest waga - w zasadzie nie ma znaczenia gdzie umiesciy go w samolocie(modelu oczywiscie) jego waga jest pomijalna, a to stwarza całkiem nowe możliwości krecenia filmów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Masz może jakiegoś linka do tej kamerki- mini Verbatima?

Przeszukałem allegro, ale nic takiego nie znalałem.

Wrzuć, jeśli można Cię prosić, :D , jakiś filmik, tylko aby kamerka była w ruchu i było przejście przez słońce i linię horyzontu.

Podaj jakieś parametry tej kamerki, ona narywa na pamięci wewnęrznej?, To Jaka pojemność,? czy na kartach zewnętrznch?

Potencjalnie bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięc wew 128, 640X480, 30 klatek/s. Trochę skomplikowana jest obróbka filmów bo w dwóch programach, ale w koncu ogladasz w winap'e. Jakość no sam widziałes chyba mój głęboko skrytykowany obraz video umieszczony na youtube. Dziś jestem w bezkidzie zywieckim i w/w kamerke umiesciłem w modelu ESA fokewulf. Szybki ten styropor, ale coś tam wyszło. Ew. jutro coś umieszcze jak wrócę do swojego kompa, no i do domu. Sam jestem ciekaw co wyszło, okolica tu ciekawa, ale pada leciutko. Jutro zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.