Skocz do zawartości

Fun-fly Dragon z Modelarza


elektronik-adam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się już zapewne zorientowaliście w Modelarzu z numeru 12/2011, 1/2012 i 2/2012 zamieszczone były plany modelu o nazwie Dragon konstrukcji i rysunku Pana Andrzeja Kobyłeckiego.

Stwierdziłem że zrobię sobie ten model bo całkiem ciekawie wygląda, a i budowa nie powinna przysparzać większych trudności od razu was uprzedzę że budowa będzie trwała dosyć długo jako że nie mam aktualnie pracy to i środków na budowę modelu, ale przed wakacjami powinienem ukończyć ten model.

Mam nadziej że relacja z budowy będzie się wam podobała staram się robić ładne zdjęcia.

Najpierw wyciąłem żeberka "garbu" modelu ze sklejki lipowo balsowej 3mm.

Dołączona grafika

 

Półki mocowania serw w ogonie, po prawej półka dla serwa steru wysokości po lewej dla serwa steru kierunku. Serwa będą na przeciwko siebie jedno nad drugim.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem sobie takie oto urządzonko do wycinania listewek równej szerokości z balsy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ostatni będą pierwszymi czyli dwie ostatnie wręgi do wycięcia, zrobię obydwie z 6mm sklejki, a nie jak w planach jedną z 6mm sklejki a drugą 4mm balsa + 1mm sklejka z każdej strony.

Dołączona grafika

 

I kawałek statecznika wysokości.

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na zdjęciu statecznika widać, że masz sklejoną na styk listwę sosnową. Takich rzeczy się nie robi. Wymień tą listewkę na jednolitą, nie sklejoną, a jeśli już chcesz listwy sklejać, to musisz je najpierw zukosować, by powierzchnia klejenia, a tym samym wytrzymałość, była większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.