Skocz do zawartości

I piknik modelarski w Łodzi, Modelarzy Świat Łódź


Maciej Ritmann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Modelarzy Świat Łódź zaprasza na pierwszy w Łodzi piknik modelarski.

 

Termin: 13 maja start godzina 10:00

 

Miejsce: Lotnisko modelarskie "brus"

 

Pole zieleni przy skrzyżowaniu Konstantynowskiej i Kornika

 

Impreza trwa do godziny 18, jest nieoficjalną formą promocji modelarstwa rc. Zapraszamy pasjonatów i rodzinki.

 

Regulamin imprezy na FB Modelarzy Świat Łódź

 

Oficjalnym patronem imprezy jest sklep Model-fan.

 

Wszelkie pytania proszę kierowac na emali:

modelarzyswiatlodz@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

to mój pierwszy post więc wypada tradycyjnie i oficjalnie powiedzieć "dzień dobry".

Marcin, lat 30 z Łodzi

strugacz, oblatywacz i pilot z zamiłowania od całkiem niedawna - dokładnie od lat trzech.

Nurtuje mnie jedno pytanie, w sumie dwa:

-czy ubezpieczenie jest bezwzględnie konieczne?

-ile osób chętnych jest do wspólnego latania na tą chwilę, czy jest niewielkie grono znajomych czy mamy raczej gromki odzew z wszelkich okolic naszego miasta?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o paliwie na wachę to nie wiem czy zrzucić, na pikniku chętni mogą po 3pln się złożyć. nie wystawię rachunku :P a co do pogody to:wiatr słabnący od 4,5m/s słonecznie, temperatura do 14 stopni, wiatr zachodni, północno-zachodni. ciśnienie 1008hPa i będzie spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN I ŁPK

MŚŁ

 

art. 1 Postanowienia ogólne

  • spotkanie ma na celu promocję szeroko pojętego modelarstwa

  • spotkanie organizowane jest nieodpłatnie, nie są pobierane żadne składki lub opłaty

  • spotkanie ma formę otwartą

  • organizator spotkania ma prawo wyprosić osobę, która łamie regulamin lub stanowi zagrożenie dla innych uczestników.

art. 2 Zasady uczestnictwa

  • uczestnikiem może być osoba, która ukończyła 18 lat lub przyszła z osobą dorosłą, pranym opiekunem lub rodzicem

  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestników i ich czyny

Art. 3 obowiązki uczestnika

  • uczestnik może pokazać swoje modele, wystawiając je na trawie, w sposób nieograniczający innym uczestnikom udziału w spotkaniu

  • uczestnik odpowiada sam za siebie i bierze odpowiedzialność za swoje czyny

  • uczestnik został poinformowany o przepisach prawa lotniczego i przestrzeni powietrznej klasy C, oraz zakazie lotów. Każdy lot jaki uczestnik wykona będzie na jego odpowiedzialność

  • uczestnik spotkania zastał miejsce czyste i takie ma pozostawić

  • podczas spotkania zabrania się spożywania napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych

art. 4 obowiązki organizatora

  • organizator otwiera i zamyka spotkanie

  • organizator zobowiązuje się do poinformowania uczestników poprzez fora internetowe o pozostawionych rzeczach i miejscu ich oddania

  • organizator zobowiązuje się do poinformowania uczestików o przepisach, o których mowa w art.3 p 3.

  • organizator służy pomocą uczestnikom w zakresie nie wykraczającym poza jego kompetencje

art. 5 postanowienia końcowe

  • organizator i uczestnik zobowiązują się do przestrzegania niniejszego regulaminu

  • organizator i uczestnik potwierdzają przyjęcie regulaminu własnoręcznymi podpisami

  • apteczka dostępna jest u organiatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki,

Piknik/spotkanie się odbył i należałoby spisać jakąś relację z imprezki, ktora zakończyła się 4godziny przed planowanym zamknięciem, tj.: 14:00.

Przyjechała nas spora grupa ludzi, choć liczyłem na więcej. Ja byłem o 930, jako drudzy pojawił się Darek Matuszak z Michałem, a potem przyszła fala. Choć nie pierwszy był kolega na Simsonie, przepraszam nie pamiętam imienia, a lista obecności leży w samochodzie.

Przyszło nam poczekać na skończenie szkolenia psiego, pogoda nam jednak nie pomogła, zaraz po skończonej tresurze, Darek z Michałem zrobili mały pokaz microskali Parkozone. Bardzo fajne samolociki, choć uważam, że powinna być możliwość zbindowania ich z każdą apką...po skończonym pokazie, który zachwycił paru gapiów nie lataczy, pogoda popsuła się na dobre, wiało i lało, została nas garstka najwytrwalszych. Kiedy nareszcie przestało padać przyszła kolej na polatanie już normalną skalą modeli, Mugol skończył ze złamanym śmigłem po lądowaniu w wysokiej trawie, mój ESA p47 zupełnie zabił kreta po odbitym wiaterku od drzew (chyba), Piper Cub skończył swój drugi lot, a właściwie start na plecach ze złamanym skrzydełkiem. Więcej szkód nie było. Ostała się akrobatka spalinowa, której nie znam nazwy, coś FunFly. Ciekawa, zawitały też do nas szybowce. Zainteresowanie przerosło moje oczekiwania, myślałem, że jednak bedzie nas mniej ze względu na deszczowo-wietrzną aurę.

Dziękuję wszystkim za obecność, zdjęcia dodam obiecuję. Jest nawet film z gonienia kreta przez Piper`a. Do następnego koledzy.

 

Jest także inicjatywa aby miejsce na brusie uczynić naszym lotniskiem, tylko musielibyśmy o nie dbać, nie na zasadzie jakoś tam będzie, tylko potraktować sprawę poważnie. Jeśli macie jakieś sugestie co do tego, zapraaszam do pisania.

 

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem rowniez kiedy pogoda sie na dobre popsula przed 14 ale nie dalem za przegrana i poszedlem schronic sie w miescie. Po przyjsciu spowrotem na lotnsko najwytrwalszych juz zabraklo ale kiedy po 14 zrobila sie naprawde ladna pogoda, zaczelo nawet przebijac sie slonce... nikogo juz nie bylo oprocz ok. 5 osob ktore stojac w miejscu rozmawialy...dolaczylem i nie zaluje...dowiedzialem sie wiecej niz mogl bym sobie wyobrazic... jestem bardzo mile zaskoczony i czekam na kolejna tego typu organizacje :)

ps rozeszlismy sie ok godz. 16

Edytowane przez zielinskijanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Byłem na pikniku kilkanaście minut po 10-tej. Niestety byłem jednym z nielatających. Wiatr zmusił mnie do pozostawienia modelu w domu. Mimo, że aura nie dopisała wielki szacunek dla organizatorów. Mimo, że mało było lotów, udało się zebrać sporo zapaleńców RC w jednym miejscu. Przyszedł nawet kolega z modelem jeżdżącym :) Miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej podobnych inicjatyw.

 

Co do inicjatywy lotniska "BRUS" to bardzo dobry pomysł. Na BRUSie lata się lepiej niż na Lublinku, chociażby ze względu na mniejszą ilość osób postronnych. Jest mniejsza szansa na zgarnięcie "skalpu" ;) Jednak żeby przygotować i zadbać o BRUS należałoby zebrać przynajmniej kilka osób i zorganizować fundusze. Koledzy latający na Lublinku też zbierają na cięcie trawy, dlatego nawierzchnia jest tam odpowiednia.

 

Maciej powiedz jak skosiłeś trawę na Brusie? Masz "dojście" do jakiejś kosiarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.