Skocz do zawartości

I piknik modelarski w Łodzi, Modelarzy Świat Łódź


Maciej Ritmann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście latać nie możemy, w czasie gdy odbywa się tresura psów. Treserzy twierdzą, że psy się płoszą. Byłem w sobotę o godz. 11 na Brusie mając nadzieje, że tresura o tej godzinie się kończy. Niestety Pan oznajmił, że kończą o 13-tej i tak w każdy weekend czyli sobota i niedziela. Musiałem jechać na Lublinek. Oczywiście treser był bardzo miły. Powiedział, że cieszy się że tu ludzie chcą latać, bo będzie ktoś o to miejsce dbał :)

 

I to jest własnie ten problem który miałem na myśli, cieszyć to i pewnie będą sie cieszyć że ktoś trawkę wykosił bo nie wydaje mi się zeby oni czynili jakiekolwiek "inwestycje" na tej ziemi niczyjej. Brak możliwości latania w weekend rano to bardzo duży minus moim zdaniem i nie wydaje mi się ze dwie grupy w jednym miejscu będą mogły tak "współżyć". za dwa miesiące powiedzą ze mają klientów i do 15 muszą być na brusie - zabronimy im ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A oni, zabroniom nam ? (chyba ze poszczuja nas psami, wytresowanymi, sprawdzajac ich nabyte umiejetnosci! :P ) I jedni i drudzy mamy takie samo 'prawo' do przebywania tam, wiec nawet jak bysmy wczesniej przyszli na miejsce i zaczeli latac to co nam zrobia??, zreszta dlaczego zaczelismy rozmawiac od pkt. ze to oni stawiaja nam warunki? ... a co do tego prawa to to by trzeba chyba moze scislej sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oni, zabroniom nam ? (chyba ze poszczuja nas psami, wytresowanymi, sprawdzajac ich nabyte umiejetnosci! :P ) I jedni i drudzy mamy takie samo 'prawo' do przebywania tam, wiec nawet jak bysmy wczesniej przyszli na miejsce i zaczeli latac to co nam zrobia??, zreszta dlaczego zaczelismy rozmawiac od pkt. ze to oni stawiaja nam warunki? ... a co do tego prawa to to by trzeba chyba moze scislej sprawdzic...

 

Zgadz się - zabronić Ci nie zabronią. ale następnym razem jak przyjedziesz mozesz zobaczyc przekopany pas startowy i całą robote szlag trafi...

Jak juz powiedziałem niestety nie ma mnie do końca tygodnia wiec nie dam rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadz się - zabronić Ci nie zabronią. ale następnym razem jak przyjedziesz mozesz zobaczyc przekopany pas startowy i całą robote szlag trafi...

 

Taka opcja zawsze istnieje.. w koncu to zmienia niczyja i w sumie żadnego prawa do niej nie mamy... jeżeli zrobi się pas, wyrówna teren i będzie cacuszko to i tak możemy na następny dzień albo tydzień spotkać nasza prace zniszczoną i nie musi to być wina psiarzy. Jutro o 18... postaram sie być ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc nie wiem czy teraz jest sens, z wyrownywaniem, poniewaz jak juz sie chce wyrownac to wg. mnie powinno sie to zrobic na poziomie... zrzucic sie na x kg. ziemi, albo po prostu przywiesc ziemie i zrzucic sie na jakas foliowke trawy,ziarn, ktorą z tego co sie orientuje sieje sie wiosna, ktora juz minela, a teraz kopiac i 'wyrownujac' mozna narobic wiekszego 'bigosu' niz jest w tej chwili. Zwlaszcza jak pisaliscie ze trawa wolno rosnie to po rozkopaniu jej moze nie wzejsc, a wtedy pojawi sie 100 rodzai chwastow i nie bedzie wiadomo jak to ogarnac. Ale to jak mysle taka jedna z czarniejszych wersji zdarzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

teren jest miasta!

 

Należy wysłać pismo do Wydziału Gospodarki komunalnej (Piotrkowska 175) i przedstawić sprawę (że chcemy latać, wyrównać i później sobie co jakiś czas kosić).

 

Dodatkowo można poprosić o skoszenie tego w formie interwencji (jeśli stwierdzą że jest trawa za duża to skoszą na swój koszt)

 

Myślę że to by było fajne. Moglibyśmy poprosić o skoszenie większego pasa przy górce i określilibyśmy gdzie jest najrówniej. No a potem trzebaby już dbać we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz moment, nie od razu piszemy, najpierw przydałby się jakiś kontakt tam. A co jeśli miasto sobie przypomni albo co gorsza stwierdzi, że lepiej ogrodzić? Poza tym, nasze lotnisko modelarskie chyba jeszcze jest w CTR epll i klasie C... więc kontakt by dsię zdał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj żadna wrzuta ;) (ja lubię Zgierz :D tam miałem wesele ;) ) Chodziło mi o to ze miasto sobie przypomni.... Przepraszam ze to tak odebrałeś... ten środek lasu bo mi się las skojarzył en przy sianokosy.. nie pamiętam jak się nazywa ten las na granicy Łodzi i Zgierza...

 

a tak w ogóle to nam temat ucichł ;] czyżbyśmy czekali na reakcje miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie :

Czy ktoś byłby poważnie zainteresowany lataniem na lotnisku modelarskim za wschodnimi granicami Łodzi ? Na lotnisku gdzie nie ma psów,kotów,zbędnej publiczności,domów,drzew,CTR i innych utrudnień.Pas wystarczający do latania wszystkim co lata łącznie z gigantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.