Skocz do zawartości

Nie moge wzbic modelu w powietrze! prosze o pomoc


zielinskijanek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja historia modelarska jest krótka i zawiewajaca amatorszczyzna... po zakupie ( niby drugiego) modelu SKY HAWK w zestawie RTF nie spodziewałem się zbyt dużo Od modelu który kosztował mnie 250zł (nie chciałem przekazywać na ten wydatek więcej poniewaz bałem się o krakse oraz nie wiedzialem czy wciagnie mnie ten 'sport' )

Gdy podczas pierwszych prob 'lotu' ... to nawet nie był lot poniewaz po każdej próbie (a było ich dużo) samolot 'lądował' po 8m lotu zachaczajac np. skrzydłem o ziemię...

Przy kolejnej próbie wzbicia motoszybowca i gdy poraz kolejny zachaczyl skrzydłem o jakąś przeszkodę, oderwalo się jedno skrzydło... zrzucilem winę na powietrze które było chłodne (jak na późniejszą jesień), lecz po naprawie (a trwało to trochę długo ponieważ nie wiedziałem Jak tego dokonać), gdy wyszedłem dzisiaj pełny nadziei że wzbije motoszybowiec w powietrze, a później uda mi się nim wylądować, zachowywał się tak samo Jak z przed miesięcy... po wypuszczeniu go w powietrze, spadał na ziemię po paru metrach. Dodam, że podczas jesiennych prób udało mi się jednokrotnie wzbić model w ipowietrze i po paru kółkach 'wylądować' (do tej pory nie wiem Jak to zrobiłem), dzisiaj też model raz poleciał ok 15m lecz popełniłem drobny błąd w pilotażu i niestety spadł na ziemie.

Mój start wygląda tak, że nastawiam śmigło na prawie max obrotach, lotka na ogonie (lotki(do ster. lotem modelu) mój model posiada tylko na ogonie samolotu) sterujaca góra/dół ust

awiona jest stale minimalnie do góry, aby model mógł domyślnie utrzymywać poziom. Poczym wypuszczam model popychajac go na około 10 stopni do góry ...

Gdzie popełniam błąd, czy może to wina modelu?, czy mógł bym otrzymać jakąś radę?

Jutro będę próbował jeszcze raz, ale liczę na wasza pomoc...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że po prostu przeciągasz model, powinieneś mieć wszystkie stery w neutrum (czyli wszystkie na zero/na płasko)a sam model wyrzucać poziomo, a można nawet minimalnie w dół, ale absolutnie nie do góry. Startuj na maksymalnej mocy, nie bój się o silnik itp. on do tego jest. Mam nadzieję że wszystkie stery działają w dobre strony, SW drążek w dół, ster do góry, masz tak? Zanim będziesz zaciągał drążek daj się modelowi rozpędzić, a potem dopiero b. delikatnie można zacząć iść do góry, jak nie rozpędzisz go albo/i zbyt mocno i za wcześnie zaciągniesz drążek model zwali się na skrzydło , niestety nie jest to model z mocnym silnikiem który pójdzie pod kątem 60*

Spróbuj także wyrzutu bez włączonego silnika, ale minimalnie w dół ew. jak się boisz że go wyrzucisz zbyt mocno w dół, to znajdź jakąś górkę z której będziesz mógł wyrzucić go nawet mocniej do dół bez obawy że się go wbijesz w ziemię, wina może leżeć w braku odpowiednich kątów silnika, taka próba może to wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze później dokładniej odpisze(00.58)...

Gdy go wypuszczam bez pracującego silnika... Wydaje mi się że leci poprawnie... choć to też zależy

Zeczywiscie racja... z tym rozpedzeniem modelu... choć właśnie boję się o tą opcję z górka.... poniewaz Jak gdyby nie wyszło... może i powinienem przeprosic ale... jestem początkującym modelarzem Więc boję się podjąć takiego ryzyka (jak dla.mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rzucić mocno równolegle do ziemi, nawet lekko w dół i po ~2m włączasz silnik. Jak jest słaby w takim zestawie to gdzieś ~70% mocy i po chwili( 1-2s) jak przestanie spadać cały gaz (to jest 5-6m). Zależy od konstrukcji i silnika ale u mnie to działa, lepiej jak ktoś wyrzuca. Startuj pod wiatr, nigdy z boku. Na początku lotu nic nie przestawiaj na rewersach bo wszystko zależy od kierunku wiania. Lotki i sw/sk mają być w neutrum, najpierw rzuć nim jak samolotem z papieru 2-3 razy. Jeśli mocno spada dziobem przesuń baterię bardziej do tyłu. Jak non stop zwala na skrzydło lekko daj rewers lotek na kontrę. I polecisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając dzisiaj z pracy mogę pojechać przez Zgierz i "zahaczyć" o Twoje lotnisko. Byłoby to pewnie około osiemnastej. Nie mam wielkiego doświadczenia, ale kilka godzin udało mi się wylatać, może cos podpowiem.

Mam tylko obawy co do pogody. METEO.PL przewiduje wiatr około 4m/s na dzisiejsze popołudnie, a to trochę dużo jak na pierwsze loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.... Jak Coś to mój nr. 665266605

Za chwilę idę próbować go wzbić (choć nie wiem Jak to będzie bo dosc dyzy wiatr się pojawił) z wykorzystaniem waszych rad.... Ale proszę o jeszcze jedną fatygę... Jak piszecie jakieś słowo którego mogl bym nie rozumiec wyjasniajcie je (np w nawiasie)... SC(co to znaczy)?

A co do przesuniecia baterii to w kadłubie mam na nia(baterie) specjalny otwór zrobiony Więc nie mogę jej przesuwać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja jest następująca:

Skoro to jest niezbyt duży szybowiec, spróbuj wyrzucić go z wyczuciem, bez włączonego silnika, tak jak koledzy już pisali:

-ster wysokości na zero

-wyrzut lekko w dół

Zobacz jak/czy model szybuje...

Jeżeli przeleci te klika/kilkanaście metrów lotem ślizgowym zanim wyląduje - to jest już jesteś bliżej rozwiązania problemu :),

jeżeli jednak wali się na nos lub zaczyna się wzbijać i zaraz pikuje w dół, sprawdź położenie SC (odciąż lub obciąż nos modelu) czy jest zgodne z instrukcją. Jeżeli SC jest poprawnie ustawiony, a model nie chce lecieś lotem ślizgowym, to sprawdź jakie jest kąt zaklinowania płata względem statecznika - czy jest tak jak w planach.

Gdy będziesz ten model miał wstępnie ustawiony do lotu bez napędu, w następnym kroku po wyrzucie włącz napęd, ale nie na maxa....

mogą sie pojawić trzy reakcje po włączeniu napędu :

-> model będzie leciał na prosto... bingo jesteś w domu!

-> model będzie rwał do góry - trzeba zwiększyć skłon silnika -> czyli oś przechodząca przez wał silnika musi być bardziej odycholna w dół w stosunku do osi modelu.

-> model będzie pikował w dół po włączeniu silnika, trzeba zmniejszyć skłon silnika -> czyli trzeba zmniejszyć kąt pomiedzy osią wału silnika a osią modelu.

 

To tak na dzień drobry -> więcej i bardziej precyzyjne informacje na temat oblotu modelu szybowca możesz znaleźć tutaj a ustawianiu SC tutaj

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://lh6.googleusercontent.com/-gw6M_6iqEYo/T5mcukoIItI/AAAAAAAAAEs/xua9eMnjXHU/s648/26.04.2012+-+1

A to jest efekt waszej pomocy :) a w szczegolnosci mgd4-2 ktory mnie odwiedzil i pomogl sie wzbic :) ... widzicie ogon modelu w prawym gornym rogu zdj. ?? ... Choc gdy wrocilem do domu i przegladowo rozkrecilem skrzydla okazalo sie ze jedno jest zlamane to i tak sie oplacalo :) Dziekuje :)

ps. nie wiem dla czego nie moge wstawic zdj. bo ... nie obsluguje tego rozszerzenia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. nie wiem dla czego nie moge wstawic zdj. bo ... nie obsluguje tego rozszerzenia?!

 

Da się wstawić zdjęcie do twojego posta, źle to robisz.

Zrób to tak jak kolega robertus ładnie opisał:

Nowe zdjęcia możesz wkleić na zasadzie.

1. Przesyłasz zdjęcia na serwer zdjęciowy w internecie, np fotosik, picasaweb itp.

2. kopiujesz link do tego zdjęcia

3.pisząc post klikasz na ikonkę [grafika] i wklejasz link.

powinno od razu pojawić się zdjęcie w edycji posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki z serwisów foto, nie wymagają wklejania w znaczniki "IMG", wkleja się do postu cały skopiowany kod.

Ikonkę IMG, wykorzystujemy gdy mamy bezpośredni link do zdjęcia w sieci.

 

Należy jednak pamiętać, że Internet i serwisy photo nie wszystkie formaty graficzne obsługują. Preferowane są JPG, PNG, GIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.