Skocz do zawartości

Puchar Polski makiet w Dęblinie 2012


woj-tech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Robas, Robas.

A kimże Ty jesteś aby wyłuszczać takie tezy

 

Czy kiedykolwiek byłeś na zawodach makiet? brałeś w nich udział? Wiesz czym się różni F4C od F4H?!!!

Z tego co widzę w twojej stopce to nie masz bladego pojęcia o makietach.

Co do Ławoczkinów, to właśnie wyjechały z lakierni, to są nowe modele, a ślady eksploatacji przyjdą z czasem.

Chłopie! Bardzo Cię proszę nie wygłaszaj takich opinii - "że takie sobie".

Skoro ci się nie podobają, lepiej przemilcz to, choćby ze względu na szacunek dla pracy włożonej przez zawodników.

I nie mów jak mają wyglądać modele tylko zrób i pokaż! Potrafisz zrobić lepiej!!! Zrób!!! Pokaż co Ty potrafisz!

Stań w szranki na zawodach i wtedy możemy sobie podyskutować o modelach redukcujno-latających.

 

Mecenasie, jeżeli chcesz dyskutować to dyskutuj, ale o tym samym o czym mówi Twój rozmówca. Ja opisuję wygląd modelu - w tym wypadku dwóch Ła i różnice w stosunku do obiektów istniejących w rzeczywistości, w skali 1:1. Natomiast Twoja opinia sprowadza się do tego, że ja i tak nie zbudowałbym lepszych. Oczywiście, że nie. Potwierdzam to w 100 procentach. Tylko, że nie robimy tutaj licytacji kto zbuduje lepszy lub gorszy model, a opisuję, przynajmniej ja, różncę między tymi dwoma, a tymi które latały z pilotami w powietrzu. A to zasadnicza różnica. Nie mówiąc od tym, że ja nie robię personalnych wycieczek do innych modelarzy, np. tych, którzy zbudowali dwa wymienione modele, czego o Tobie powiedzieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma lepszego argumentu, jak ten podany przez Wojtka powyżej. Nie podoba mi się coś, to sam zrobię lepiej i pokażę, jak to "lepiej" powinno wyglądać.

Inaczej każde takie gadanie jest tylko próżnym krytykanctwem i niczym więcej. I po to są chyba takie zawody. Modelarze , czy szerzej - właściciele modeli stają do konkursu, a kompetentna komisja ocenia ich modele wg jasnych regół. Inni, maluczcy, do jakich ja się zaliczam mogą sobie te modele pooglądać, powzdychać nad ich urodą lub pokręcic nosem, bo są "takie sobie" i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcac nikogo urażać, nawet za ukąśliwe docinki i to że dwa tygodnie przed zawodami biegałem w pocie czoała za całą ich organizacją aby wszystko funkcjonowało OK a ktoś pisze ......takie sobie...... to ...

Chcę powiedzieć, żę jestem uczestnikiem wszystkich PP i MP makiet F4C,H i G i wczoraj ma Mistrzostwach Polski we Włocławku rozmawiałem z wykonawcą tego ławoczjika (nie będę pisał nazwiska, ponieważ w ten krytykyjacy i tak nie wie kto to jest), dyskutowałem pod kątem wpisu na PFM .......taki sobie.... Wykonawca stwierdzieł, że taki mał zamiar i tak było to robione od poczatku aby wygladał jakby właśnie wyjechał z fabryki. I koniec nie ma dyskusji taki sobie cel założył i tak to zrobił i chwała mu za to. A autorów takich wpisów zapraszam do konkurowania z swoimi "lepszymi" modelami w przyszłorocznych zawodach PP i MP. Mogą być nawet takie oklejone folią z pikników.

pozdr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Robas, Robas.

A kimże Ty jesteś aby wyłuszczać takie tezy

 

Z tego co widzę w twojej stopce to nie masz bladego pojęcia o makietach.

 

 

E tam, czepiasz się. :) Ze stopki widać, że kolega ma już na koncie co najmniej 5 modeli wyciągniętych z pudełka, czyli jest już wysoko wykwalifikowanym ekspertem w dziedzinie makiet i tylko przez przypadek nie zasiada w komisji sędziowskiej. :D

Zdjęcia ekstra, a ponieważ jestem tylko modelarskim wyrobnikiem a nie ekspertem (nie mam ani jednego modelu z zestawu :( ), to modele też mi się podobały (z Ławoczkinami włącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w pierwszy jak i drugi dzień zawodów i muszę powiedzieć że modele naprawdę świetne.Szczególnie podobał mi się manewr zrzuty wody (przy użyciu proszku ) przez PZL-106 Kruk jak i sam model.Nie żałuje że poszedłem.A takie gadanie że model taki sobie jest po prostu na swój sposób niesmaczne i nie na miejscu. :mellow: Natomiast panu Adamowi gratuluje pierwszego miejsca i udanej organizacji . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ławoczkinów, będąc na zawodach MP we Włocławku, widziałem oba modele na żywo i powiem szczerze ich wykonanie było, jak dla mnie, perfekcyjne. Rozumiem, że komentarz kolegi robas69 "takie sobie modele" to tylko niefortunne i niezamierzone określenie (taka wpadka słowna) dla dzieła, które przez lata powstaje w mozolnej i pełnej niespodzianek pracy. I choćby z tego względu należy się szacunek dla autorów tych modeli, ale pewnie zrozumie tylko ten, kto choć raz zbudował jedną makietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.