Skocz do zawartości

Wyregulowanie Samochodu Nitro (Śląsk)


Rekomendowane odpowiedzi

Diabli mnie biorą jak słyszę, lub czytam określenie " silnik NITRO". Nitro to może być rozpuszczalnik, nitrometan nitrobenzen i jeszcze parę innych nitro... Ale na Boga, nie silnik!!!! Silnik może być spalinowy, elektryczny diesel ... iAle najgorsze jest to ,że taki sposób pisania o motorkach jest akceptowany nawet w czasopismach modelarskich. Był onegdaj cykl artykułów w " Modelarzu" o silnikach NITRO!!! Tak jak czytam wszystko co się tyczy silników modelarskich, ale akurat tego cyklu nie przeczytałem!, bo w tytule było właśnie słowo "nitro". Powinnismy chronić nasz język, bo to wszystko małymi kroczkami idzie , ale idzie! Historię nasze dzieci będą znały chyba tylko z popwiadań dzadków , bo nie ze szkoły, a Ci nasi dziadkowie i ojcowie Którzy umierali za ideały , wygląda ,na to ,że na durniów wyszli. kATASTROFA. I MY Polacy dobrowolnie się temu (powiem ostro) DZIADOSTWU-poddajemy :( I nie jestem ani ksenofobem, rasitą, faszystą itp.... żeby jasność była

Jak, Kolego napiszesz swój post po polsku ,to chętnie Ci pomogę.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogę edytować, a szkoda. Andrzeju , masz całkowitą rację, Silnika spalinowego :)

Mało miałem styczności z regulacją samochodów spalinowych i w okolicach nikogo takiego nie znam.

 

Kyosho DST

Paliwo 20% Model Technics

Świeca zimna/średnia

 

Nie potrafię sobie dać z nim rady , silnik się grzeje, lecz nie przegrzewam go dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę?

Po pierwsze wytnij otwory w przedniej szybie.

Po drugie odkręć trochę paliwa,bo jest za ubogi na maksymalnym otwarciu.(cofnij śrubę w lewo o 2-3mm)

Po trzecie styl jazdy.Mistrzostwo prostej i bączki.

Po czwarte twoje paliwo jest niestabilne.Będziesz miał takie przypadki że wyregulujesz i wszystko będzie ok.W następnej jeździe będzie się grzał,odpuścisz śrubę wysokich i będzie zalany.Wiem że jest tanie,ale coś za coś.Albo cena ,albo jakość.

Poza tym silniki Kyosho nie są mistrzostwem świata,a w szczególności ten z DBX/DST.20% nitro to dużo dla tego motorka,wystarczy 16%,a będzie żył dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawianie silnika przez internet, może jest i dobre, tylko moim zdaniem mało skuteczne. Jeżeli nie możesz sam sobie poradzić z dość prostym silnikem, to na pewno może Ci pomóc ktoś bardziej doświadczony. I te Twoje problemy zostaną rozwiązane migiem w momencie, kiedy ten ktoś Ci ten motorek wyreguluje. Miałem takie przypadki wielokrotnie i wiem, że przeważnie coś nie chce działać przez błachostkę. Ja na Twoim miejscu poszukał bym takiego fachowaca w okolicy. Zadaj pytanie u żródła czyli tu: http://www.rcauto.pl...6e29a10d6ca787b

I zaraz znajdzie się paru którzy, Twoje autko obejrzą i sprawdzą. To jest moim zdaniem najprostszy i najpewniejszy sposób. I znajomych nowych poznasz. :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.