Skocz do zawartości

STRATOS Morlock Familty Rozpiętość – 1600 mm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Noszę się ostatnio z zamiarem kupienia jakiegoś latającego skrzydła - myślałem o takim.

Dołączona grafika

 

 

jako że moja katana opisywana tutaj http://pfmrc.eu/inde...__fromsearch__1

troszkę już przeszła chodz lata jeszcze wysmienice planuje przełożyć z niej wyposarzenie do takiego własnie modelu.

Dołączona grafika

 

 

Katana ma nastepujace graty:

 

Silnik.

EMAX GT2815/07

Dane techniczne:

ilość zasilających celi - 2-3

obroty/Volt - 1100

maksymalny ciąg - 1800g

maksymalna moc - 432W

zalecana średnica śmigła - APC 10*5 11*5.5 13*6.5

zalecana masa modelu - 800-1700g

masa silnika - 120g

średnica silnika - 35mm

średnica wału - 5mm

maksymalny pobór prądu - 36A

http://img02.allegro...6/66/1564766683

 

Regulator 50 A nie znam producenta.

Śmigło APC style propeller 10x5-E

Serwa (kierunek-wysokość) HK15148 Analog Servo 17g / 2.5kg / 0.14s

Serwa (lotki) HK15178 Analog Servo 10g / 1.4kg / 0.09s

Pakiet ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 25C

Odbiornik Turnigy 9X

 

Radio jakie posiadam to Turnigy 9X

 

Pytanie czy macie jakieś doświadczenia z tym modelem myśle ze za 99 PLN warto go kupić.

Wielkość też mi sie podoba - palnuje dorzucic do niego jakies fajne oświetlenie ledowe w przyszłośći może wykorzystać jako platformę FPV do której jest dedykowany.

 

Czekam na wszelkie wasze wskazówki i sugestie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez LQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratosem latam od połowy czerwca ubiegłego roku. Wykonałem ponad 100 lotów i jestem baaaaardzo zadowolony z niego - lata wspaniale. Po chyba drugim czy trzecim locie uszkodziłem dziób kadłuba, który odbudowałem. Jednak szybko znowu go uszkodziłem i wtedy zupełnie pozbyłem się kadłuba dorabiając tylko otwarty dziób dla mocowania pakietu: 2x2200 3s lub 1x5000 , a czasem 1x3000 4s. Do swego dodałem listwy balsowe natarcia i spływu, wzmocniłem płozę by nie zdzierała się podzczas lądowania. Początkowo latał z silnikiem Aeolian 3530 dający jakieś 300 coś tam W, a potem z silnikiem 470 i więcej W. Przy takim napędzie idzie niemal pionowo w górę co widac na moich filmach na youtube. Nie oklejaj go tak jak proponują papierem tylko od razu tasmą pakową. Nie wiem czy tu prezentowałem relacje z budowy - temat Stratosa chyba jest , za to na Polskim Forum FPV jest relacja nie tylko moja. mój model bez FPV do lotu waży ok 1400g, a z FPV prawie 200 więcej. Początkowo wyglądał tak:

Dołączona grafika

Następnie po wydłużeniu dzioba:

Dołączona grafika

Ostatecznie - gdzieś od końca lipca wygląda tak:

Dołączona grafika

I w takiej wersji wykonał prawie wszystkie swoje loty.

Tak więc bez zbytniej skromności mogę smiało stwierdzić, że wyspecjalizowałem sie w lotach tym modelem - instalowałem już cztery rodzaje kamer. Jeśli masz pytania wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.