Skocz do zawartości

Problem z regulatorem TowerPro ESC 18A


Adrian123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie mam problem z regulatorem TowerPro ESC 18A a dokładnie chodzi o to ,że gdy go podłączam pod pakiet 3s wszystko działa bez zarzutów , jednak kiedy podłączam pakiet 2s silnik jedynie się zakręci. Pakiet jest nowy i był sprawdzany u kolegi , który ma teki sam regulator. Może ktoś miał ten sam problem i wie jak się z nim uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do instrukcji regulatora, zdjęcie, opis, gdzie kupiłeś itp (chodzi mi o to jaki to konkretnie regulator), bo może ten typ sam nie wykrywa ilości cel?

Regulatorów jest naprawdę dużo i bez tych informacji można jedynie zgadywać, czy coś źle robisz, czy może jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po objawach to jest to ten dokładnie co mój i mi mimo wszelkich chęci nie udało się go zmusić do pracy na 2 cele ,albo wymaga do tego większej muzykalności(może źle słuchałem bii bii bii) ,albo po prostu nie obsługuje 2 cel.

U mnie rozwiązaniem okazało się wymiana na inny z półki na TP 30A i było po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na niej piszą regulator powinien obsługiwać pakiet 2s

Na aukcji tego nie piszą :!:

Co najwyżej o parametrach silnika.

Ale to chyba taki regulator: http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p5295_Regulator-obrot-w-18A-TowerPro.html ?

Jeżeli taki, to szukaj pomocy u sprzedawcy, ewentualnie kombinuj coś z tych instrukcji: http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=1838

Twój problem to chyba dopasowanie regulatora do ilości cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z regulatorów można przestawić na Nixx i po problemie. Jedyna różnica to taka że trzeba dbać o długotrwałość lotu co w praktyce jest bardzo proste i wyczuwalne. Zresztą o to samo dbać muszą wszyscy piloci modeli spalinowych :) Chyba że problem polega na nieumiejętności w programowaniu swojego regulatora - wówczas przełączenie trybu na Nixx może być tak samo bolesne jak przestawienie trybów 2-3LiPo :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z regulatorów można przestawić na Nixx i po problemie

 

Pozwolę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem znam przynajmniej jeden typ regulatorów GWS który obługiwał tylko li-pole. Zaś sama propozycja przestawienia regulatora na Ni-xx i użytkowania go z lipolami bo tak rozumiem Twoja wypowiedź Marcinie jest raczej niepoważna brak odcięcia przy odpowiednim napięciu pakietu w krótkim czasie doprowadzi do zbyt głębokiego rozładowania pakietu i w konsekwencji uszkodzenia zwłaszcza jeśli użytkownik stawia pierwsze kroki w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś sama propozycja przestawienia regulatora na Ni-xx i użytkowania go z lipolami bo tak rozumiem Twoja wypowiedź Marcinie jest raczej niepoważna brak odcięcia przy odpowiednim napięciu pakietu w krótkim czasie doprowadzi do zbyt głębokiego rozładowania pakietu i w konsekwencji uszkodzenia zwłaszcza jeśli użytkownik stawia pierwsze kroki w modelarstwie.

 

Ach - panika :) Ja do dziś latam na regulatorze nie obsługującym Lixx i jakoś nie udało mi się popsuć żadnego pakietu. Ląduje trochę wcześniej i tyle i był to mój pierwszy regulator i pierwszy model :) Przy modelu spalinowym to rzecz normalna szacowanie i mierzenie długotrwałości lotu dlaczego ktoś ma mieć z tym problemy w elektryku? Prawda-prawdą natomiast że to wygodne i jak pisałem wyżej - jeśli ktoś nie potrafi przełączyć pomiędzy 2-3 cele Lixx to nie będzie potrafił przełączyć na Nixx. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.