Skocz do zawartości

AMBeR II - "Reborn"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ pierwowzór się sprawdził, postanowilem z walających się tu i ówdzie pozostałości budowlanych zbudować drugi z innego materiału.

Z nadzieją, że będzie latał równie dobrze a może nawet lepiej.

I tak oto powstaje AMBeR II "Reborn" którego moja żona ochciła mianem "Smerf" a córka "Avatar".

 

Elementy

post-8100-0-25127600-1338457229_thumb.jpg

 

Widok poglądowy :)

post-8100-0-48723200-1338457266_thumb.jpg

 

Zamierzam wyposażyć "to" w:

Silnik - AT 2206

ESC - HK 25A

Serwa - 3x Neo Power 3.7

Odbiornik - 6CH 2.4GHz

Bateria Li-po 800mAh

Śmigło - APC 9x4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się też na górnym płacie będą lotki? bo na razie wygląda jak półtora plan do góry nogami :)

i nadal widzę że robisz małe stateczniki poziome -toż to na granicy stateczności nie mówiąc o zwrotności.

A co do koloru ala AVATAR czy to nie przypadkiem pianka tzw. BLUEFOAM taki budowlany depron ? (w Polsce chyba niedostępny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą, nieco krótsze niz na dolnym płacie ale będą. Statecznik powiększyłem, choć nie wiem dlaczego sądzisz, że będzie za mały. W poprzednim były jeszcze mniejsze i w niczym nie przeszkadzało a zwrotny jest taki, że czasem aż mnie denerwuje bo wolałbym żeby jednak latał mniej zwrotnie ;)

 

Mówisz BLUEFOAM - możliwe, zupełnie przypadkiem trafiło mi to w ręce i nawet nie wiem jak to się zwie.

Tak czy owak daje się to ciąć "hot-łajrem" i jest jak widzę dobre do budowy.

 

Prace idą do przodu, w zasadzie wszystko już gotowe, tylko złożyć.

Podwozie stałe, w ogonie miałem umieścić płozę ale zmienilem zdanie i wstawiłem kółeczko.

 

ESC zamocowane, odbiornik tez, kable przeciągnięte, zostało tylko wykonać popychacze i można latać.

Ewentualnie troche kosmetyki.

post-8100-0-56339500-1338754804_thumb.jpg

Tak mniej więcej będzie wyglądał po złożeniu.

post-8100-0-98184500-1338754822_thumb.jpg

Niema jeszcze co prawda lotek przy górnym płacie ale będzie miał.

No i na kabłub przyjdzie jeszcze pokrywa z białego EPP złożona z 3 elementów w tym jedna ruchoma pokrywa baterii mocowana na magnesy neodymowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, No i poleciał, piękna pogoda, bardzo lekki wiaterek. Warunki wręcz wymarzone na pierwszy lot nowej maszyny. Po przeprowadzeniu przeglądu, ustawieniu skłonu i wykłonu (na oko) odpaliłem silnik. Śmigiełko EP 9x4,7 jakoś nie bardzo dawało radę. Zmieniłem na GWS 8x6. Ustawiłem ciąg na około 70% i .... Sami zobaczcie. Bardzo ładnie, bez niespodzianek poszybował w górę. Lot bez napędu z dużego pułapu bardzo spokojny i stabilny. Jeszcze wymaga trochę regulacji bo przy zwiększonym ciągu idzie trochę za bardzo w górę. Nie ma tragedii ale wolałbym żeby wznosił się wtedy kiedy o to poproszę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie lądowanie?? czyżby cenzura :)

Chyba demonizowałem wielkość statecznika -widzę że lata dobrze .

Jeśli bierzesz pod rozwagę malowanie modelu to może ucharakteryzuj go na FAIREY SWORDFISHa wystarczy zmienić obrys statecznika pionowego i dodać pierścień udający silnik gwiazdowy, a przy schemacie malowania jak niżej kolor spodu i boków kadłuba wykorzystasz naturalną barwę twojej pianki.

Dołączona grafika.

......angole się ucieszą ;) Oczywiście to luźna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po prawie 2 miesiącach exploatacji (intensywnej) model lata ciągle jak należy :) Nie licząc silnika który niespodziewanie w czasie lotu "wziął i się spalił"

Na szczęście nie przeszkodziło mi to na sprowadzienie go bezpiecznie na ziemię ;)

Zmieniłem na jakieś badziewie 5x cięższe, musiałem zdjąć dociążenie I LATA jak przedtem :)

Szukam nowego silnika, czegoś lekkiego i bezpiecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.