Skocz do zawartości

7 sekund z życia (lotu) F-ki 18-tej :)


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu razem z kolegom wybraliśmy sie na oblot jego nowego nabytku F18 z depronu. Jako że kolega bardzo lubi JET-y poprostu musiał sobie taki zbudować i na własnej skórze przekonać sie jak te modele są szybkie ! Tydzien budowy i pare sekund lotu :(

 

z resztą zobaczcie sami

 

ewentualnie

http://www.model.sck.pl/upload/F18.AVI

 

tu model po kraksie nie do odbudowy gdyż kadłubek pęknął w pół przy skrzydłach oraz popękały statecznik wysokości.

 

F18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja też dziś oblatywałem f-18 i lot trwał nawet trochę krócej :) , u mnie wygladało to tak po wyrzucie model poleciał prosto 10 metrów a następnie wykonał niekontrolowaną beczkę przez lewe skrzydło i zarył w ziemię pękł na pół ale w sumie do odbudowy . Mam pytanie czy do startu ustawiałeś klapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, witam - nie mogłem się powstrzymać, gdyż f18 to jedna z moich spełnionych miłości :wink: . Proponuję poczytać trochę na temat mojej f18(post"Miał być schock-flyer a wyszedł F18") i porad jak ją wzmocnić, aby nawet przy kretowaniu nie trzeba było całości robić od podstaw. Ja używam swojej już rok i nadal lata i to z silnikiem GWS350C z przekładnią 5.33-1 i śmigłem 8x6. Nawet bez klap można tym latać powoli z zadartym dziobem, ale zacząć należy na jakimś symulatorze RC - wyjdzie taniej.

W razie problemów na pewno pomogę w miarę możliwości. Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: przy śmigle 8x6 , zwykłej "szczotce" i 3 Li-Po 1350mAh lata bardzo szybko, jest zwrotny ale silnik po 1-2 godzinach nalotu idzie do kosza. Przy 2 celach można latać do bólu. Co ważne: prąd ok.4A a zatem dość długo można polatać (ok.20 min.)Klapy zacząłem stosować od niedawna, ale bez przesady - wychylenie rzędu 10 stopni, nie więcej daje dużo bez utraty sterowności, można latać na boisku do kosza. A zatem proponuję model naprawić i w górę. Polecam krótki filmik z mojego startu

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega uznał ze najpierw jakiś trenerek a dopiero później JET-y :) ogólnie te modele są ok sam osobiście miałem Grippena sterowanie delta który latał super wylatałem nim kilka godzin teraz wyrabowałem z niego elektronike do innego modelu i poszedł na półke. Może kiedyś wróce do grippena z tym ze tym razem z pełnym sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto zobaczyłem to iwem dlaczego boje sie oblatac mojego F-15(o podobnej budowie i silniku)jako pierwszy model go dostałem :roll: ale kupiłem se szybowca a go odłozylem na pólke na "lepsze czasy"(jak bede umiec latac)narazie walcze z moim szybowcem...wolno lata a i tak krety ida :devil: :crazy: co dopiero taki F-costam :lol2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. 400-ka i śmigło 8x6 to proszenie się o kłopoty.

Takie śmigło do (jeśli do 400-ki) to z przekładnią.

A jeśli bezpośrednio to silnik 600-ka.

 

Do odrzutowców najlepiej użyć 3-fazowca wysokoobrotowego z małym śmigłem (jeśli ma latać szybko) lub o mniejszych obrotach z większym śmigłem do wolniejszego latania (kto jetem lata powoli? hihi).

A wogóle, to najlepiej zamontować "dmyhadlo" :)

Wtedy żaden wiatrak nie psuje estetyki ;)

 

Sam właśnie majstruję Bandita (plany z www.parkjets.com ) napędzanego EDF 64 z 3-fazowym inrunnerem 4800kV.

Prąd powinien się zmieścić w ok. 25A a ciąg ok. 500-600g.

Ciekaw jestem jak to wyjdzie w praktyce.

Następny krok to będzie coś większego i może laminatowego (może F16 z JePe?) i z mocniejszym napędem (tak z 1000-1500W) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.