Skocz do zawartości

jak zwiększyć zasięg futaba T10CG


obsydian1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3000 może i wystarczy ale gdyby mnie naszła ochota lecieć dalej i dalej… to co wtedy.

 

Myślę żeby kupić jakąś inną antenę i zastanawiam się czy mi się ten nadajnik nie rozwali jak sobie wkręcę pierwszą lepszą.

 

Może testowaliście jakieś rozwiązanie na tym nadajniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Nie narzekam na zasięg tej Futby bo spełnia ona moje najśmielsze oczekiwania ale do lotów FPV przydało by się dołożyć parę kilometrów.

 

A gdyby tak podłączyć futabę kablem do anteny kierunkowej na 2,4 , przymocować ją obok anteny do odbioru video śledzącej wędrujący model po niebie?

 

Kombinował ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo rozumiesz problem. Pokazałeś zdaje się wzmacniacz mocy na 72MHz do radia które jest wyposażone w moduł na 72MHZ a Twoje radio jest nadajnikiem na 2,4GHz.

Jeżeli wiedziałeś że będziesz chciał latać na duze odległości to popełniłeś błąd kupując wersję CG zamiast np CP która ma wymienny moduł.

Pominę tu już aspekty prawne wzmacniania sygnału do 7W na nielegalnym u nas paśmie 72Mhz.. Mało tego, jeżeli byś miał moduł 35 i użył takiego 7W-atowego wzmacniacza nie daj boże z anteną 5/8 to przykryłbyś swoim nadajnikiem wszystkie modele w okolicy. Nie chciałbym być wtedy na Twoim miejscu gdyby mnie mieli odwiedzić właściciele rozbitych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to że kupiłem odpowiednie radio z legalnym pasmem na 2,4 i przy tym pozostanę.

 

Myślę jedynie o ewentualnym niewielkim wzmocnieniu sygnału bo ten nadajnik z odbiornikiem R6008HS ma na dzień dobry bardzo duży zasięg 4-5km a w testach maksymalny zasięg przekroczył 7km .

Jest też bardzo ciężko zakłócić pracę temu systemowi

 

Rozwiązanie LRS podoba mi się ale musi to być coś kompatybilnego z T10CG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LRS zdaje się że możesz podłączyć przez gniazdo trenera które znajduje się tuż nad klapką baterii. Mało tego to jeżeli lrs działa na 433MHz (oczywiście tu dopuszczalne moce też są przekraczane) to możesz zastosować porządną antenę pionową 2x5/8 fali np firmy Diamond czy innej. Da Ci to świetne pokrycie sygnałem okolicy i dodatkowo zysk energetyczny. Mówię tu o antene mobilnej albo stacjonarnej. Oczywiście poczytaj jak takie anteny trzeba instalować. W modelu do odbiornika proponowałbym Ci GP 1/4 bo to pręt o długości 17cm. Chyba że chcesz mieć lepiej to 5/8 o długości około 50cm. Temat-rzeka. Jak chcesz dowiedzieć sie więcej to poszukaj książki "Poradnik ultrakrótkofalowca" , znajdziesz ją raczej w bibliotekach bo nakład był mały,to biblia dużo większego formatu niż biała seria modelarska. Określiłbym ją białym krukiem. Ponad 1000stron o antenach i urządzeniach vhf/uhf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dziękuje Wam za informacje

 

Myślę że w Internecie znajdę szczegóły dotyczące takich rozwiązań.

 

Mam jeszcze tylko jedno małe pytanie :

 

Czy wyprowadzenie sygnału RSSI z odbiornika do OSD osłabia zasięg między odbiornikiem a nadajnikiem?

 

Macie jakieś przykre doświadczenia z tym związane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.