Skocz do zawartości

Motorówka RC - dobór wyposażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie na temat doboru wyposażenia do motorówki którą zrobiłem mojemu synkowi.

 

Kadłub został wykonany ze sklejki wg. planów Syntektyka, zalaminowany i polakierowany.

 

Parametry:

długość: 97 cm

waga: 1,5 kg

śruba: 37,5

 

post-2183-0-73698400-1340185961.jpg

 

Na początek wrzuciłem wyposażenie z combata, dzwonek TP, reg. 18A, aby zobaczyć czy w ogóle pływa i pływa ale bardzo wolno.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7UW6PlThJ_8

 

I teraz pytanie aby dodać wigoru naszej łódeczce jakie byście zastosowali wyposażenie aby było tanio i wystarczająco szybko???

 

Motorówka ma być zabawką nie tylko dla dziecka dlatego musi pływać szybciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowaj ten wał pod model bo wzorowałeś się na modelach mono i nie za bardzo to wyszło. Nie wyszło bo już na 1 rzut oka kąt wału jest dużo za duży. Taki napęd pół zanurzony jaki zrobiłeś potrzebuje dużo mocy. Śruba też widzę czerwona ma za mały skok do tego typu napędu. Zadam Ci pytanie co to jest wystarczająco szybko? Regulator masz 18A, jakiś malutki silniczek. Tyle już było poruszanych tematów na temat doboru napędu, nie da się tak. Proponuje celować w regulator powyżej 80A , zasilanie napięciem minimum 16,8V - 4 cele , silnik możliwie chłodzony wodą innrunner o wymiarach około 36mm średnicy i 60-80mm długośći, Kv silnika od 1500 do 2200. Wał przesuniesz pod model lub wyrwiesz i wkleisz tak jak w modelach mono powinno być, odsyłam do strony www.modelteam.com.pl gdzie są wiadomośći na ten temat. gabaryty modelu są duże i będzie zjadać dużo prądu, więc akumulator też możliwie dużej pojemnośći. Reasumując nawet po cenach z taniego sklepu z chin napęd wyjdzie nie mniej niż 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Paweł zadał to pytanie,a jakże , tylko na privie :) . Myślę, że to nie tajemnica, więc możemy sobie popisać tu. Moim zdaniem ta ZABAWKA absolutnie nie nadaje się do tego, żeby włożyć do niej jakiś mocniejszy napęd. Jak widać na filmie już na tym małym silniczku niebezpiecznie kołydsze się na boki. Jak dostanie mocniejszy napęd to po prostu będzie się kręcić w odwrotnym kierunku do obrotów silnika i tyle. Ten kadłub jest za wąski do długości i co ważniejsze do wysokości . Srodek ciężkości jest za wysoko, po prostu. Także kształt dna z tego co widać jest absolutnie żle zaprojektowany do tego,n żeby ten modelik pływał szybko. i nie pomoże mu ani zmiana wału ani wkładanie go pod kadłub. NIE TA DROGA. Moim zdaniem niech zostanie to tak jak jest. Synek i tak się cieszy ,że to w ogóle płynie i że tata mu to zrobił samodzielnie :D . A Tata jak chce się pobawić na troszkę wyższym, poziomie to niech zbuduje sobie i synkowi model pływający który spełni swoje zadanie. Jak ma być tanio to ja poradziłbym to:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/LODZIE/Modele-lodzi-w-wersji-KIT/AJAKS-FSR-V-35-STANDARD.html

Oraz części wału , łoża sklejki listewek itp, też w tym sklepie, .

Jako napęd, to:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SILNIKI-ZAROWE/Zarowe-wodne/ASP-21-M.html

lub podobny "wodny"

Moim zdaniem ,idealny jest takze do AJAKSA, MVVS 21 choć nie produkowany, to jednak popularny. Często można je znaleźć na aukcjach róznych i ostatnio były w OL-PEN Model.

I za ok 450 zł można zacząć zabawę. Radio, jak myślę, już jakieś macie, Więc potrzebne będzie jeszcze parę akcesoriów ,żeby motorek uruchomić, ale to i tak taniej niż zakup konkretnego napędu elektrycznego.

Dodam, że model spełnia warunki klasy sportowej FSR Standard, rozgrywanej na polskich , czeskich i niemieckich zawodach. Jako, ze apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc ja myślę, że prędzej czy później będziecie się chcieli pokazać na jakiejś imprezie, więc model klasowy będzie jak znalazł ;) .

Jakby Kolega Paweł zechciał jakąś relację z budowy {ewentualnie) pokazać to ja chetnie pomogę. Nawet osobiście, bo daleko kolega Paweł do mnie nie ma. :)

I Może Kolega zbudować sobie i synkowi model klasowy samodzielnie co jak widać umie zrobić.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kolega chce tanio, to radzę użyć sznurka od bielizny... Idealnie się nadaje :P . Kiedyś tylko tak odpalało się motorki i mogę się załozyć o ... , że sznurkiem uruchmię motorek szybciej niż najlepszym rozrusznikiem :). Choć muszę potrenować ;)

Ale..., że teraz są inne czasy, więc rozrusznik jest dość przydatnym urządzeniem. Do motorków o których pisałem powyżej wystarczy w zasadzie każdy dostępny na rynku.. Można też zaadoptować jakiś rozrusznik od motocykla , ale tu nie mam doświadczeeń, bo nie szukałem. Osobiście używam porządnego DYNATRONA i to jeszcze przewoltowanego. A :) le poważnie zastananwiam się nad powrotem do sznurka, ponieważ na starcie odpalanie sznurkiem może być szybsze, a chodzi o starty w mistrzostwach świata. Rosjanie, zwłaszcza Ci dobrzy, tylko w taki sposób odpalają motorki i to z niezłym skutkiem.

A tak na poważnie do napędu spalinowego potrzebne będzie jakieś "rzażonko" czyli grzałka do świec, klucz i parę świec i paliwo. Na początek najtańsze. no i jakaś skrzynka startowa z podstawką którą należy sobie wykonać samemu. Koszt niewielki. I tyle

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.