Skocz do zawartości

Jaki szybki napęd do skrzydełka Kiler?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, latam Kilerkiem na emaxie 2812 i smigłach 7x5 i 8x4 i model zaczyna mi się powoli nudzić z powodu niewystarczającej prędkości jaką osiąga ;)

Jaki byście polecali silnik na 3s o masie około 60g oraz śmigło, aby model był przecinakiem?

Nie bardzo wiem czy zainwestować w moc czy duże kV wystarczy?

Oczywiście budżet na miarę wartości modelu czyli tak do około 70zł do dostania w kraju.

Skrzydełko waży jakieś 600g

 

 

Myślę o czymś takim:

http://www.helipad.p...mount-3616.html

 

Ale w sumie parametry zbliżone do emaxa tylko moc trochę większa.

 

A tu rakieta i może tego mi trzeba? Tylko regiel duży trzeba.

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś poszukać czegoś z wyższym KV. Rzędu 2tyś. Z silnikiem o mocy, który pociągnąłby śmigło 6, 7 cali na max kv.

Jak zakładasz do emaxa 2812 śmigło 7 cali to nie będziesz miał zdeklarowanego 1500kV a mniejsze. 8 cali to dla niego za dużo.

Teraz jeśli kupisz mocniejszy silnik też kV1500 to na tym samym śmigle będziesz miał wyższe obroty, bo silnik nie będzie tak wysilony jak obecny.

Nie podam Ci konkretnego modelu, ale poszukaj w sieci silników ok 2000kV i poszukaj tabel z pomiarami dla Twojego śmigła. Będziesz wiedział jakie obroty max ma dla konkretnego śmigła. Im wyższe tym lepiej, będzie szybszy.

 

Prosty przykład. Emax 2805 ma prawie 3000kV, ale...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny silnik ten w Kilerze z filmu rozwojowy bo i na 4s polata. Nie ma go cholerka w HK na stanie :(

Bizon, Twój typ też wporzo ale może być za słaby do trochę większego następnego skrzydła bo Kilerek już trochę poklejony po combacie ;)

Ja się kieruję zasadą masy silnika bo wtedy jest szansa na optymalne parametry przy max sprawności no i coś okolo 80g trzeba. Czyli szukam tego z filmika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.