Skocz do zawartości

GPS Logger


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam GPS loggera.

Na telemetrię przyjdzie jeszcze czas. Na razie mam DX6i (przy Spectrum zostanę) i chcę zamontować w modelu ten mały gadżet i poznać trochę parametrów lotu. Nie musi być na polu, może być przy komputerze.

 

Znalazłem 2:

http://www.jethobby....n=show&pid=2810

 

http://www.sm-modell...id=119&cPath=15

 

Czy macie jakieś doświadczenia z loggerami i możecie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć, chce coś wsadzić do szyboczyka żeby pomierzyć wysokości w termice. Fundusze pozwalają na zakup jedynie czegoś takiego Sądzicie ze nada się?

 

Oczywiście że się nada, ale jeżeli TYLKO wysokość to to się też nada: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=22630

To tylko zapisuje wysokość i temperaturę i jest dużo lżejsze od Twojej propozycji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem, sprawdziłem w aucie i w samolocie. Działa bdb. W polu łapie ok 9-12 satelit. Pobór prądu niezauważalny.

Kilka fotek:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

V max mierzone w locie poziomym, żadnego nurkowania.

 

Pierwszy model testowy: Gemini Multiplex

  • Silnik AXI 2808/24 1190 KV
  • Śmigło - zalecane APC 10x5
  • Waga do lotu ok. 860 g
Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wys. odjąć bieżącą na ziemi.

 

 

Drugi model testowy, niedokończony DogFighter Multiplex.

  • Silnik AXI 2814/10 1640 KV
  • Śmigło - APC 8x6. Zalecane 8x4 połamane przy pierwszym lądowaniu (nie było pomiarów)
  • Waga do lotu ok. 850 g
Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się nada, ale jeżeli TYLKO wysokość to to się też nada: http://www.hobbyking...idProduct=22630

To tylko zapisuje wysokość i temperaturę i jest dużo lżejsze od Twojej propozycji ...

 

calkiem fajne i lekkie, czy kupujac z HK w UK - z magazynow w UK tez trzeba placic clo itp. itd. ? widze, ze sporo rzeczy moglbym kupic na miejscu, ale nie mam zadnego doswiadczenia z zakupami z HK

 

znalazlem jeszcze cos takiego:

 

http://www.amazon.co.uk/5-In-1-GPS-Receiver/dp/B0042QB5HU/ref=sr_1_103?ie=UTF8&qid=1348602945&sr=8-103

 

cena w przeliczeniu na pln okolo 32 zl.

 

w skrocie, modul zapisuje dane na zadanie lub co okreslony czas. Mozna na zywca podlaczyc tez przez usb do komputera.

 

Cena mnie kusi, wiec zamowie, gdyby ktos byl zainteresowany moge zamowic wiecej. 8 pazdziernika bede w Polsce, moglbym dostarczyc i wyslac juz lokalna poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzonko z Amazona mierzy wysokość na podstawie sygnału GPS, a to z HobbyKinga mierzy ciśnienie, więc jest dokładniejsze. Przynajmniej tak mi się wydaje. Mimo wszystko piszę się na taki grupowy zakup, jeżeli oferta jest aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzonko z Amazona mierzy wysokość na podstawie sygnału GPS, a to z HobbyKinga mierzy ciśnienie, więc jest dokładniejsze. Przynajmniej tak mi się wydaje. Mimo wszystko piszę się na taki grupowy zakup, jeżeli oferta jest aktualna.

 

no ja wlasnie juz jeden zamowilem, w sumie na tyle tani, ze warto zaryzykowac. Powinno dojsc w max 3 dni. Jesli bedzie ok, to zamowie wiecej, poczekam czy ktos bylby zainteresowany jeszcze. Opis jest w amazonie dosyc skromny, zdjecia brak wiec chwilowo nie podjalem sie ryzyka by wziasc wiecej. Z opisu wynika, ze z loggerem jest tez software wiec spodziewam sie tez jakiejs instrukcji. Bede mogl cos wiecej napisac. Jesli sie okaze, ze loguje dane co 20 sekund to oczywiscie w buty mozna sobie wsadzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak testy będa udane to jak cos i ja się pisze;)

 

no wlasnie problem w tym, ze testy bede mogl przeprowadzic dopiero po 8 pazdziernika, jak bede w Polsce (gdzie posiadam i oblatuje model). Na miejscu jedynie testy wizualne, ewentualnie, ponosze w kieszeni po miescie i zobacze co sie zarejestrowalo ;) paczka jeszcze nie dotarla, obawiam sie ze bedzie po niedzieli. Wtedy moge nie zdazyc zamowic nowych by dotarly przed wyjazdem. W razie czego zamowie juz wiecej po urlopie, wysle jako jedna paczka do PL i siostra wystawi je jako aukcje na allegro. Nie wydaje mi sie to jakims strasznym problemem by je do Was dostarczyc, jedynie czas moze sie nieco wydluzyc.

 

Mam jeszcze male pytanie jak juz poruszamy watek gps loggerow. W jakiej postaci zapisywane sa dane i jak mozna je naniesc na google maps ? Jedynie mam doswiadczenie w APRS - nanoszenie stacji pogodowych i monitorowanie pojazdow w czasie rzeczywistym, jednak tu sygnal nadawany jest droga radiowa bezposrednio z modulu gps w pasmie 70 cm. Nadajniki sa rozmieszczone obecnie na calym swiecie, dziala to dosyc sprawnie i ma spore pokrycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

Order comments:

Thank you for placing an order, it has come to our attention that there has has been a mislinking error on Amazon due to a barcode problem. Our items barcode is linking to an incorrect description or product on Amazon who provide all the data once we provide a barcode.

This led to you purchasing an item which we were not intending on advertising. We are going to forward this to Amazon who will rectify their listing however in the mean time, we have cancelled your order to avoid any more delay to you.

We are sincerely sorry for this error, occasionally, these errors occur when you have such a large inventory and we would not have realised until an order comes in.

This happens when our real product EAN barcoded is linked to an incorrect barcode and its data on Amazon leading you to believe you are buying an item

that we do not even sell or is incorrectly matched with their item. Our systems are fully automated and we sell over 30,000 products therefore would not have realised the error until an order was placed.

As you are therefore buying a product we do not sell or is at the wrong price, we have cancelled the order and refunded you immediately.

Sincerest apologies for any inconvenience caused and we hope that you look upon this unfortunate issue kindly.

Order Number: OCS-142759 Date Ordered: Tuesday 25 September, 2012

 

"

 

To by bylo na tyle :( amazon anulowal transakcje bo.. albo nie sprzedawal przedmiotu, albo podano zla cene itd..

Stawialbym na to, ze podano zla cene. Szukalem podobnych na necie i wszystko od 55 funtow do 67 z tych co znalazlem. Wiec cena 6.07 byla niedorzeczna. Ludzilem sie jednak, ze trafila sie jakas chinszczyzna, ktora by sie dla nas idealnie nadala. W nastepnym emailu dostalem informacje o zwrocie kosztow, dobrze ze zwrocili bo z gory zaplacilem karta.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie sie napalilem na te pomiary w modelu, glownie mi chodzi o predkosc i wysokosc. Nie moglem sie pogodzic porazka z amazonem i zakupilem dzis w sklepie takie oto urzadzonko :

 

http://www.maplin.co.uk/gps-travel-tracker-227620

 

bardzo male, leciutkie... obecnie sie laduje, potem smigam na ulice cos porejestrowac i potestowac. W poniedzialek wkladam do modelu i zobaczymy jak sie bedzie spisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem maly test zakupionego wczoraj trackera... srednio sie na niego zapatruje jak narazie. Polozylem go na parapecie a zarejestrowal trase, lacznie ze zmiana wysokosci i predkosci, a nawet go nie dotykalem. Problem moze lezec w slabym sygnale, w zasadzie tracker jest prawie w budynku, dookola osloniety scianami sasiadujacych domow.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Inny test zrobilem juz na ulicy, zarejestrowal pieknie trase, bez pomylki. Logowanie co 1 sekunde, wiec widac bylo jak krzywo szedlem ulica ;) Jedyne co mnie zmartwilo... szedlem na jednym poziomie a jednak pokazal roznice poziomow w granicach 30 metrow przez cala trase. Szkoda, bo najbardziej mi zalezalo na wysokosci, chociaz 10 metrow dokladnosci.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.