Skocz do zawartości

GPS Logger


M.Ch.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w systemie GPS dokładność wyznaczania wysokości jest ok. 3 razy mniejsza od dokładności w poziomie. Stąd takie górki na Twojej ulicy :) Dlatego coraz bardziej skłaniam się do kupienia układu z HobbyKinga, który wg opisu ma dokładność 0,3m.

 

no wlasnie... ale az taka niedokladnosc :( to ostatni test: trasa zarejestrowana bezblednie, tylko ta wysokosc... tam gdzie jest choragiewka byl najwyzszy punkt trasy, potem juz szedlem caly czas w dol... jednak wykres na dole pokazuje zupelnie inaczej, szkoda bo zakladalem ze wiecej niz te 10 metrow sie nie pomyli.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak to wyglada z tymi zakupami w HK ? gdy zamowie tylko wysokosciomierz, tez musze sie martwic o clo i takie tam ? nie wiem czy to zalezy od kwoty zamowienia czy wagi przesylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to wyglada z tymi zakupami w HK ? gdy zamowie tylko wysokosciomierz, tez musze sie martwic o clo i takie tam ? nie wiem czy to zalezy od kwoty zamowienia czy wagi przesylki.

 

Jak zamówisz ten altimeter co podałem wcześniej za 20-kilka USD + 3 USD przesyłka to nie ma siły byś cokolwiek zapłacił ... ( nawet w UK ) - jeżeli jest na stanie to po około 10 dniach masz w domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden popularny układ GPS nie podaje dokładnie wysokości, To znaczy podaje bardzo niedokładnie. Poczytaj o zasadzie działania. Do pomiarów wysokości właściwie nadaje się tylko pomiar ciśnienia atmosferycznego (jak nasz SkyAssistant) i jak wszystkie przyrządy w samolotach i szybowcach. Ciekawie jest później, w komputerze, przeanalizować sobie loty w funkcji wysokości, a przy okazji mamy jeszcze wariometr, czyli najważniejszy przyrząd szybownika. Oglądanie kłębka linii lotu modelu szybowca po locie z GPSloggera jest trochę bez sensu (wiadomo, że latał cały czas w kółko), sens zapisu trasy jest tylko w przypadku przelotów dużym szybowcem po trasie a nie w przypadku kręcenia się w termice nadlotniskowej(nawet w przypadku FPV jest mało przydatne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko logger nie będzie siedział w szybowcu tylko cessnie 745 z kamerką. Trasa podróży jest mi tu najmniej potrzebna, chciałem odczytywać zbliżoną prędkość i wysokość lotu. Do tego się nada, bo tylko dla własnej informacji przydadzą mi się odczyty z loggera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Proszę o pomoc w sprawie Loggera GPS z Hobby King http://www.hobbyking...ata_Logger.html otóż na stronie piszą że produkt zastąpiono nowszym takim http://www.hobbyking...O_6_U_Blox.html jednak nigdzie nie mogę doczytać czy zapisuje wysokość tak jak poprzedni a na tym najbardziej mi zależy ,miał ktoś w ręce ten nowy Logger ?

 

To że wysokość można odczytać po przesłaniu informacji na kompa to wiem

,nie wiem czy pokazuje na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie sie napalilem na te pomiary w modelu, glownie mi chodzi o predkosc i wysokosc. Nie moglem sie pogodzic porazka z amazonem i zakupilem dzis w sklepie takie oto urzadzonko :

 

http://www.maplin.co...-tracker-227620

 

bardzo male, leciutkie... obecnie sie laduje, potem smigam na ulice cos porejestrowac i potestowac. W poniedzialek wkladam do modelu i zobaczymy jak sie bedzie spisywac.

 

 

kolega miał takiego , działało super , ale odleciało z modelem w sina dal :( ja uzuwam pentagram P3106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.