Jump to content

Grunau


mati1988k

Recommended Posts

Ostatnio obrysowałem plany tego samolotu pod ploter cnc :) Części są już wycięte i bardzo ładny wychodzi z tego samolocik :). Jakby ktoś chciał to mogę podesłać plany pod ploter i oryginalne. Ja wycinałem i zapłaciłem około 100zl.

Jednak od razu mówię, że nie jest to model dla początkujących (jeśli chodzi o sklejanie) (Nie ja go sklejam tylko jeden z naszych najstarszych modelarzy ;) Który w życiu wiele już modeli skleił). Trzeba troszeczkę poszlifować i podorabiać kilka części (np. wzmocnień których na planach nie ma :) ). Spod ręki tego kto skleja ten samolot u nas model wygląda idealnie i naprawdę jest piękny. Dlatego też chciałbym plany dać wam. Bo jest na co popatrzeć potem.

 

Jeśli chcecie plany piszcie i podawajcie maile bo nie wiem czy na serwer mogę wrzucić :)

 

 

Przykładowe zdjęcia tego modelu. (to nie ten sam który klei się u nas)

http://picture.yatego.com/images/456d6c086bd085.2/ipic_242.jpg

http://www.schneider-modell.at/fliegerbilder/grunau/grunau.htm

Link to comment
Share on other sites

Ponoć jeden element jest troszeczkę źle narysowany a reszta spoko. (mówiąc spoko mam na myśli że pasują, ale i tak pewnie trzeba co nieco lekko podszlifować). W każdym razie nasz kadłub jest już złożony z tych elementów i wygląda bajecznie, łączenia są tak dopasowane, że po przejechaniu palcem nie czuć miejsc w których są one wykonane.

 

Co do tego z czego wyciąć. To trzeba to samemu podać osobie która to będzie wycinała. My wycinaliśmy w balsie 2mm. Tylko, że przez to człowiek który to składa musiał dorabiać ręcznie wręgi kadłuba z czegoś mocniejszego.

 

 

A jeśli ktoś jest chętny i ma czas, to można by zrobić wspólny projekt (tak jak z cessna) wtedy wycinanie wyjdzie taniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

No i samolocik gotowy :)

Wygląda tak:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

 

Z naklejkami strasznie się męczyłem :) Flaga polski jest robiona takim samym materiałem jakimi są oklejane znaki drogowe.

Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę podesłać projekt naklejek w corelu.

Link to comment
Share on other sites

Na razie tego oblatamy :D Bo jeszcze nie latał tak porządnie tylko kilka lotów z ręki i jest strasznie czuły na przeciągnięcia. Ale myślę że z holu będzie łatwiej ;) No i ciekawiej na pewno bo będzie holowany przez inny samolot.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.