Skocz do zawartości

Grunau


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obrysowałem plany tego samolotu pod ploter cnc :) Części są już wycięte i bardzo ładny wychodzi z tego samolocik :). Jakby ktoś chciał to mogę podesłać plany pod ploter i oryginalne. Ja wycinałem i zapłaciłem około 100zl.

Jednak od razu mówię, że nie jest to model dla początkujących (jeśli chodzi o sklejanie) (Nie ja go sklejam tylko jeden z naszych najstarszych modelarzy ;) Który w życiu wiele już modeli skleił). Trzeba troszeczkę poszlifować i podorabiać kilka części (np. wzmocnień których na planach nie ma :) ). Spod ręki tego kto skleja ten samolot u nas model wygląda idealnie i naprawdę jest piękny. Dlatego też chciałbym plany dać wam. Bo jest na co popatrzeć potem.

 

Jeśli chcecie plany piszcie i podawajcie maile bo nie wiem czy na serwer mogę wrzucić :)

 

 

Przykładowe zdjęcia tego modelu. (to nie ten sam który klei się u nas)

http://picture.yatego.com/images/456d6c086bd085.2/ipic_242.jpg

http://www.schneider-modell.at/fliegerbilder/grunau/grunau.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jeden element jest troszeczkę źle narysowany a reszta spoko. (mówiąc spoko mam na myśli że pasują, ale i tak pewnie trzeba co nieco lekko podszlifować). W każdym razie nasz kadłub jest już złożony z tych elementów i wygląda bajecznie, łączenia są tak dopasowane, że po przejechaniu palcem nie czuć miejsc w których są one wykonane.

 

Co do tego z czego wyciąć. To trzeba to samemu podać osobie która to będzie wycinała. My wycinaliśmy w balsie 2mm. Tylko, że przez to człowiek który to składa musiał dorabiać ręcznie wręgi kadłuba z czegoś mocniejszego.

 

 

A jeśli ktoś jest chętny i ma czas, to można by zrobić wspólny projekt (tak jak z cessna) wtedy wycinanie wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.