Skocz do zawartości

[P] poszukuje planów modelu z depronu


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś na podstawie planów Arlechin - w zasadzie pozostał tylko kształt kadłuba i sterów w dodatku przeskalowany zbudowałem coś takiego:

 

samolot003qg6.jpg

 

W zasadzie to jedno zdjęcie tłumaczy całą konstrukcję. Ciemny zielony - płyta podłogowa 3mm, jasny zielony - 6mm. W kadłubie znajdowały się dwie wręgi z płyty 6mm przed i za skrzydłem. Skrzydło w środku posiadało jedynie dźwigar z płyty 6mm wzmocniony listewką. żadnych żeberek itp. na to zagięta płyta 3mm. Konstrukcja naprawdę prosta. Był to mój drugi model w życiu zaraz po delcie i nigdy tego modelu nie rozbiłem! Latał naprawdę przyjemnie a napędzany był przeróbką z CD-ROMu (dzwonek jest mocniejszy) + 8 cel AA NiMh (ciężki pakiet). Mam też filmy z lotów tego czegoś gdyby Cię interesowały. Rozebrałem model na części ale reszta gdzieś się wala więc nawet dałoby się w razie czego wszystko pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik się ładuje :) oryginalny arlechin jest większy i trochę inaczej wygląda - pomierzę swój model i podam wymiary poszczególnych elementów tak by z łatwością można by na ich podstawie powycinać części.

 

Płyty takie kupisz w marketach budowlanych czy też sklepach gdzie sprzedają panele podłogowe, kafelki itp. Kiedyś jeździłem 80km do marketu do momentu gdy przypadkiem znalazłem je również i w naszym małym mieście :) Koszt - u nas sprzedają na sztuki nie pamiętam już ile ale ok 5zł - płyta 6mm i 3zł - płyta 3mm w każdym bądź razie koszt śmieszny a potrzeba po jednej płycie (zostanie jeszcze) do tego klej polimerowy, listewka, i skrawek balsy.

 

Mój model napędzany był silniczkiem który dawał 370g ciągu przy wadze modelu 550 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poszukam :P tylko ma jeszcze jeden problem...otworzyłem ten link i tam były plany do sciagniecia rozszerzeniu zip no to sciagłem rozpakowałem otwarłem...iiiiiiii zamiast planó jakies wyrazy i cyferki...

0

SECTION

2

HEADER

9

$ACADVER

1

AC1009

9

$INSBASE

10

1713.59059

20

101.614113

30

0.0

9

$EXTMIN

10

66.452763

20

-343.597675

30

0.0

9

$EXTMAX

10

2163.789099

20

400.63425

30

0.0

9

$LIMMIN

10

38.0

20

-420.0

9

$LIMMAX

10

2209.0

20

mniejwiecej cos takiego bardzo długo to sie ciagło.... :? to sa plany??jak tak to ja ich nnie rozumoiem i nic z nich nie zbuduje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.