Jump to content

[P] poszukuje planów modelu z depronu

Marcinmb

Recommended Posts

witam

poszukuje planów jakiegos małrgo depronowca na zwykły dzwonek i dosc ciezki pakiet...najlepiej trenerek taki wolnolatajacy....moze byc bez lotek najmilej widziana jak najprostsza konstrukcja

Ps.czy tai model moze nie miec profilu na skrzydłach??

Kiedyś na podstawie planów Arlechin - w zasadzie pozostał tylko kształt kadłuba i sterów w dodatku przeskalowany zbudowałem coś takiego:

samolot003qg6.jpg

W zasadzie to jedno zdjęcie tłumaczy całą konstrukcję. Ciemny zielony - płyta podłogowa 3mm, jasny zielony - 6mm. W kadłubie znajdowały się dwie wręgi z płyty 6mm przed i za skrzydłem. Skrzydło w środku posiadało jedynie dźwigar z płyty 6mm wzmocniony listewką. żadnych żeberek itp. na to zagięta płyta 3mm. Konstrukcja naprawdę prosta. Był to mój drugi model w życiu zaraz po delcie i nigdy tego modelu nie rozbiłem! Latał naprawdę przyjemnie a napędzany był przeróbką z CD-ROMu (dzwonek jest mocniejszy) + 8 cel AA NiMh (ciężki pakiet). Mam też filmy z lotów tego czegoś gdyby Cię interesowały. Rozebrałem model na części ale reszta gdzieś się wala więc nawet dałoby się w razie czego wszystko pomierzyć.

ja równierz bym prosił o filmik....a samolot naprawde super :) mam tez taki pakiet z 8 "paluszków" i dzwonek...i nie jest to taka płaska deska :P tylko ma kabine i wszystko....bardzo bym prosił o jakies plany...z góry dziekuje..

Ps.ile i gdzie kosztuje taki depron??płyta..

Filmik się ładuje :) oryginalny arlechin jest większy i trochę inaczej wygląda - pomierzę swój model i podam wymiary poszczególnych elementów tak by z łatwością można by na ich podstawie powycinać części.

Płyty takie kupisz w marketach budowlanych czy też sklepach gdzie sprzedają panele podłogowe, kafelki itp. Kiedyś jeździłem 80km do marketu do momentu gdy przypadkiem znalazłem je również i w naszym małym mieście :) Koszt - u nas sprzedają na sztuki nie pamiętam już ile ale ok 5zł - płyta 6mm i 3zł - płyta 3mm w każdym bądź razie koszt śmieszny a potrzeba po jednej płycie (zostanie jeszcze) do tego klej polimerowy, listewka, i skrawek balsy.

Mój model napędzany był silniczkiem który dawał 370g ciągu przy wadze modelu 550 gram.

ok poszukam :P tylko ma jeszcze jeden problem...otworzyłem ten link i tam były plany do sciagniecia rozszerzeniu zip no to sciagłem rozpakowałem otwarłem...iiiiiiii zamiast planó jakies wyrazy i cyferki...

0

SECTION

2

HEADER

9

$ACADVER

1

AC1009

9

$INSBASE

10

1713.59059

20

101.614113

30

0.0

9

$EXTMIN

10

66.452763

20

-343.597675

30

0.0

9

$EXTMAX

10

2163.789099

20

400.63425

30

0.0

9

$LIMMIN

10

38.0

20

-420.0

9

$LIMMAX

10

2209.0

20

mniejwiecej cos takiego bardzo długo to sie ciagło.... :? to sa plany??jak tak to ja ich nnie rozumoiem i nic z nich nie zbuduje :?

• 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.