Skocz do zawartości

Kiedy stosować dodatkowy BEC?


jaciomp

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz że pomiędzy odbiornikiem a regulatorem płynie sygnał ( to taki rodzaj prądu ) i potrzebuje dwóch kabli - zazwyczaj żółtego i czarnego - nie wierzysz - popatrz do gniazdka z prądem w domu - są dwa kable ??

Też jestem tego samego zdania choć to działa bo masa jest podłaczona w innym miejscu. Ale ja bym używał i tak używam zawsze dwu kabli - sygnału i masy. Bardziej obrazowo - to trochę jakby podłączyć się do gniazdka elektrycznego w jednym pokoju do przewodu "masowego" a w drugim pokoju do przewodu "fazowego" - też będzie działać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę swoje trzy grosze co skłoniło mnie do przesiadki na SBEC ...

 

W moim motoszybowcu gdzie chodzą 2 serwa hs81 + 2 standardowe oraz odbiornik i bebechy od telemetrii z modelem na stole i wyłączonym napędzie regulator osiągał temperaturę 47 stopni C, w locie 55-58 stopni. Regulator 40A z 3A UBEC, zasilanie Lipol 3S. Niby tragedii nie ma jeśli chodzi ogólnie o temperaturę ale obawiam się że wbudowany BEC już zaczynał mieć dosyć i dlatego jestem na etapie montażu SBEC-a. Jak pomierzę prądy i sprawdzę sprzęt to dam jeszcze znać.

Chyba że ten typ tak ma i to jego normalna temperatura pracy :unsure:

 

 

No i po sprawie, sbec zamontowany i działa. Temperatura regulatora dochodzi teraz do 19 stopni w spoczynku (załączony hamulec na silniku) i jakichś max 30 stopni podczas pracy, sbec zimny. Chociaż jestem fanem minimalizmu we wszelkiej maści dodatki w modelu to ten gadget jednak w nim zostanie na dłużej i mam nadzieję że mnie nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.