Skocz do zawartości

Kiedy stosować dodatkowy BEC?


jaciomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od zawsze latam na standardowych regulatorach z wbudowanymi BECami. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć w jakich przypadkach stosujemy zewnętrzne BECi? Dodam iż latam tylko samolotami aczkolwiek o małych mocach (100-300W), ale mam coraz większą chęć na bicie rekordów prędkości i silniki powyżej 1500W i pakiety 4-6S, regle 100 A no i tam zawsze stosują dodatkowe układy tylko nie wiem dokładnie po co i jak je dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się je, ponieważ duże regulatory, nie mają ich wbudowanych. Pomimo tego, że w wyjściu do regle odbiornika mają czerwony i czarny kabel, nie płynie w nich żaden prąd. Przy okazji taka moja mała porada- jeśli regulator nie ma BEC'a to najlepiej uciąć czarny i czerwony kabel przy wtyczce JR. W moim największym modelu, gdzie mam regulator SUPPO 70A, omal nie zniszczyłem sobie odbiornika, bo okazało się, że podłączając wszystkie kable z wtyczki JR, wystarczy połączyć tylko + we wtyczce od pakietu. Prąd płynął poniekąd przez odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem, że duże regle nie mają BECa, myślałem że stosuje się to przezornie aby odciążyć BEC regulatora czy coś i nie spalić odbiornika. A jak dobrać moc BECa?

Planuję polecany do Funjeta napęd

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8485__Turnigy_3648_Brushless_Motor_1450kv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEC, a właściwie UBEC ma podany maksymalny prąd jaki możemy z niego pobrać, np. 3A. W Funjet'cie pewnie będą dwa niewielkie serwa więc problemu nie ma, ale przy większej ilości większych serw lepiej zastosować układ, w którym prąd pobierany przez serwa nie będzie przechodził przez odbiornik. Zwykły odbiornik wytrzymuję chyba ok.8A. Dlatego też w dużych modelach stosuje się osobne zasilanie serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

na bank regulator ma połączenie + i - do pakietu, a odbiornik musi być zasilany z jakiegoś bec-a lub ubec-a. Wtedy też mamy połączenie masy.

 

Problem zaczyna się gdy zaczynają płynąć duże prądy, bo wtedy zaczynają się kwestie zakłóceń i spadków napięcia.

Także lepiej podłączać przynajmniej masę i sygnał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W jednym modelu zastosowałem UBEC z osobnym zasilianiem odbiornika z powodu bezpieczeństwa. Tam pakietem głównym jest LiFe który pracuje długo ze stałym napięciem ale zato dość gwałtownie obniża przy końcu swoje napięcie, wtedy BEC w regulatorze może się wyłaczyć. Przy zewnętrznym UBEC nie ma takiej możliwości - mogę lądować z ew. unieruchomionym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.