Skocz do zawartości

ustalanie cen


modeleswiata.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja się z Panem MareX zgadzam w stu procentach.

Bo widać że zna się na rzeczy.

Z marżami też się zgodzę, ja z doświadczenia widziałem marże po 600-800 %

na rzeczach ściąganych kontenerami z Chin.

 

Coś co w Chinach kosztowało 2$ u nas sprzedawano za ~ 70 zł

To było kilka lat temu bo ostatnio trochę się pogorszył rynek :)

 

Ale wracając do tematu: jeżeli ktoś informuje kogoś innego o tym że ma podnieś cenę

bo psuje rynek (a tak wynika z prowadzonej tutaj dyskusji) to prowadzi to tylko

do wyciągania jak największej gotówki z klienta.

 

I tracimy my, konsumenci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Wierz mi, mają z czego opuszczać udzielając rabatów , a i tak czerpią zysk w takich milionach, że głowa zupełnie mała

.......

 

Marku - to jest jasne tylko dlaczego tak jest ?

Oczywiście nie dopisałem o innych ciekawych posunieciach - to tylko gwoli rozrywki czy też zastanowienia się:

Bierzemy o od dostawcy X duże iliości czujników (naprawdę duże) - inni mają czujniki odpowiadające i klasą i jakością i zbliżone cenowo.

W pewnym momencie jeden z nich - z tych innych - pojawia się z ofertą nowego czujnika nazwijmy go Eco - niczym nie różniącego się od poprzednich poza ceną.

Tamte były na poziomie ok 50Eu, a Eco będzie kosztował ok 8Eu !!!

Taka różnica cenowa jest nie do uzyskania w technologii produkcji.....

Podejrzewam, że koszty produkcji faktyczne są na poziomie kilku, ale eurocentów!!!

I to by było na tyle ;)

Może jeszcze słowo, o ile same zagrywki sprzedających - szeroko rozumianych czyli i hurtownie i sklepy - są do zrozumienia w jakimś sensie, o tyle wywieranie nacisków na sprzedawców obniżających swoje marże są - hmm nie chcę uzywać odpowiedniego określenia...

 

Kojai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapomnieliście jeszcze o jednym czynniku.W dobie globalizmu naciski są wywierane na dystrybutorów regionalnych także przez firmy matki umieszczone w innych krajach lub kontynentach.Po prostu towar ma kosztować na całym świecie tyle samo.I pilnują tego bardzo starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - nie do końca masz rację - na rózne części świata sa ustalane różne ceny. Np. ceny automatyki Siemens'a wna dalekim wschodzie (czytaj w Państwie Środka) są od kilkunastu do kilkudziesięciu procent niższe niż ceny na Europę.

Możesz tam kupić, ale stracisz gwarancję montując w Europie.

Ceny oprogramowania CAD w Stanach są dużo niższe niż w Europie - możesz tam kupić, ale pracując na tym oprogramowaniu w Europie - pracujesz nielegalnie.

Heh.....

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jak widzę zostalem wywołany do odpowiedzi więc kilka słów napisze jeśli pan Dariusz cytuje prywarne odpowiedzi wyrwane z kontekstu może napisze też o tym gdzie prowadzi swoją firmę zrobi fotki sklepu i magazynu chętnie zobacze to miejsce .Sprawdzając z ciekawości adres w google map okazało sie że adres wskazuje na jakąś stodołę lub co najwyżej garaż . Wprawny obsersator wychwyci też fakt że sprzęt ,który wystawia pan w swoim sklepie znika z oferty sklepu www.modelesklep.pl więc zastanawiam się czy pochodzi z tego źródła? Biorąc pod uwagę marne moim zdaniem opinie na temat tego sklepu w ,którym towar ma znacznie mniejsze szanse na upłynnienie. A może cały problem polega na tymże dla poważnych producentów firma modeleświata nie jest partnerem do handlu i trzeba kupować towar od detalistów. Nie wiem jak wielu da się skusić niskimi cenami ale ją jestem sceptyczny. Za rok po firmie może nie być śladu a reklamacjia może się skończyć jak tygodniowe wczasy na Majorce za 600 pln czyli powrotem w pław albo na tratwie .... Ja osobiście więc panu już podziękuje widok stodoły w google i współpraca z modeleskep dyskwalifikuje tą firmę z listy moich dostawców nawet jak towar będzie za 1/4 CENY ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to co piszesz to czyste oczernianie kogos, ale inni niekoniecznie moga to zauwazyc wiec wtrace.

Po pierwsze skad takie wnioski ze Darek bieze towar z www.modelesklep.pl? Takie cos mozesz mowic w oparciu o dokumenty, faktury itd a nie w oparciu ze cos Ci sie wydaje bo widzisz ze ktos sprzedaje ten sam towar co w innym sklepie jest i schodzi rowniez. Dla mnie to pomowienie.

Co do miejsca prowadzenia dzialalnosci to juz jestes smieszny. JA sam mam dzialalnosc zarejestrowana w bloku gdzie mieszkam i ten adres jest w danych firmy, a biuro zupelnie gdzie indziej. Tym bardziej jesli jest to sklep internetowy to jest to norma.

Dla mnie to co piszesz to tylko potwierdzenie tego ze ten sklep jest sola w oku dla wielu innych ktorzy chca sie nachapac na marzach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja napisalem co mnie od tej firmy odpycha i wygląda dla mnie podejrzanie. Może jestem przewrażliwiony i podejrzliwy ale jak każdy kupujący mam prawo napisać co wzbudza moje obawy tym bardziej że się na kilku firmach już przejechałem i nie mam zamiaru korzystać z ich usług . Pan Darek może przecież udowodnić ,że moje wątpliwości są nieuzasadnione i tego właśnie oczekuję .Wystarczy zrobik kila zdjęć sklepu i magazynu to nic nie kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny oprogramowania CAD w Stanach są dużo niższe niż w Europie - możesz tam kupić, ale pracując na tym oprogramowaniu w Europie - pracujesz nielegalnie.

 

Nie tylko Cad. Powiedziałbym, że ceny są takie same, tylko jednostki inne. Coś co w USA kosztuje 100$ to w europie 100euro i yak jak Kojani napisał, europejczyk nie może zamówić czegoś bezpośrednio w USA.

Co do marży to w branży informatycznej upusty rzędu 40-50% na dzień dobry nie są niczym szczególnym. Po targowaniu można zejść jeszcze sporo niżej. Można też wybrać preferowanego dostawcę regionalnego i ten dostanie lepsze warunki od Centrali, czy też Centrala poprosi konkurencję aby nie uczestniczyć w przetargu itp. Więc jeśli chodzi o naprawdę duże pieniądze to biznes nie opiera się tylko na konkurencji cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, czy właściciel modeleswiata.pl oszukał kogoś? Nie wysłał zamówionego towaru, albo wysłał cegłę bo złapał go na niską cenę?

 

Jeśli nie to, chyba nie ma tematu? Ceny to wyłączna sprawa sprzedawcy i ewentualnie dystrybutora (producenta) - jeśli z ekonomicznego punktu widzenia na proponowanych przez siebie cenach wychodzi na swoje (a w cale nie są najniższe na rynku, bo np. Perfect Hobby na sprzęt Hiteca ma lepsze ceny) - nic nikomu do tego (no może poza ewentualną konkurencją, ale ta nie powinna publicznie jęczeć z tego powodu, bo to kiepski zabieg PR-owy).

 

To, że się prywatnych wiadomości, maili itd nie wkleja do tego z podaniem autora - to już inna sprawa i pozostawiam bez komentarza, ale nie jest to powód do robienia z właściciela modeleswiata.pl modelarskiego odpowiednika Plichty... :rolleyes:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Każdy ,kto kolego łamie pewne kanony postępowania takie jak tajemnica prytwatnej korespondencji musi się liczyć konsekwencjami . Jak to mówią kto mieciem wojuje od mietka ginie ;) Ja nie prowadzę sklepu i nie mam w tym interesu żeby ceny były wysokie jednak nie wierzę że nawet 50% niższe ceny mogą zmienić upodobania klientów tym bardziej że dla kogoś wydającego na nowe radio 3 tys przeważnie 400 złotowy rabat nie zrobi różnicy . Jeśli mnie stać na taki sprzęt kupię go u sprawdzonego i pewnego dostawcy może dla kogoś bedzie nim np sklep z Częstochowy ja pojadę i kupię radio w firmie modelemax.pl bo mam ją 8 km od domu i widzę co kupuję i wiem że jutro nadal znajdę ich pod tym samym adresem i z takim samym ogromnym i pełnym towaru magazynem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz chyba mylne pojęcie o polskich modelarzach, bo większość z nas to nastolatki i studenci którzy ciułają każdy grosz, żeby móc kupić pakiet do modelu albo 30-40 latkowie, którym hobby konkuruje z wyżywieniem rodziny i utrzymaniem gospodarstwa domowego, spłatą raty kredytu na mieszkanie czy samochód... Zarabiam powyżej średniej krajowej, mimo to nie stać mnie, żeby co miesiąc kupować pakiet i cholerną różnicę robi mi czy kupię coś za 15 czy 25 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ,kto kolego łamie pewne kanony postępowania takie jak tajemnica prytwatnej korespondencji musi się liczyć konsekwencjami .

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.

Tajemnica prywatnej korespondencji może dotyczyć przypadku gdy ujawniana treść korespondencji nie skierowana by była do ujawniającego treść. Czyli załóżmy, że korespondencja skierowana jest do konkretnego pracownika tej firmy, ale w rozmiwie prywatnej, albo np; do małżonki właściciela firmy. Jeżeli napisałeś bezpośrednio do niego, to jako właściciel tej korespondencji, moim zdaniem może o tym mówić i cytować gdzie chce i kidy tylko ma na to ochotę. Natomiast jeżeli masz jakieś obawy, że napisałeś w treści coś czego obawiasz się upublicznienia, to wiedz, że trzeba umieć ponosić konsekwencje za swoje słowa. Wydaje mi się, że w tej sytuacji obracasz kota ogonem i za wszelką cenę próbujesz tę firmę postawić w niekorzystnym świetle odwracając od siebie wszelkie podejrzenia, że to co napisałeś na PW mogło być czynem karalnym np; grożby. Zastanów się zatem, czy następnym razem, masz wogóle prawo pisać do kogoś, że ma za wysokie lub za niskie ceny. Bez względu na to, czy też prowadzisz biznes i boli cię konkurencja, czy też jako osoba prywatna która ma jakiś ukryty cel w tym żeby ceny były wszędzie takie same, bo np; znajomy czy ktoś z rodziny prowadzi podobny biznes. Każdy z nas kupując w jakimkolwiek sklepie, nie ma pewności, że dana firma za miesiąc, rok lub po przyjęciu zamówień i kasy od klientów nie zniknie nagle z rynku. Dlatego w wielu przypadkach kierujemy się poleceniem sklepu przez kogoś znajomego lub po prostu robiąc zakupy na własne ryzyko i sprawdzając czy dany sklep jest w porządku czy nie. Ceny moim zdaniem mają duże znaczenie, ale oczywiście sam niejednokrotnie przepłaciłem dużą kasę, bo coś musiałem kupić na zaraz i nie mogłem czekać, więc korzystałem z lokalnych dostawców nie koniecznie będąc zadowolonym z jakości obsługi, cen, lokalu czy asortymentu. Po prostu liczyłem się ze stratą i podejmowałem decyzję bo taka była w danej chwili według mnie najlepsza. A to czy potem siedziałem w domu i plułem sobie w brodę to tylko i wyłącznie moja sprawa. Więc wszelkie twoje czy innych uwagi o braku dobrego zachowania, czy profesjonalizmu ze strony sprzedawcy możecie sobie wsadzić w kieszeń, tak samo jak pisanie, że wy tam zakupów raczej nie zrobicie, bo to nas chyba akurat guzik obchodzi. Przynajmniej mnie. Jeśli nie chcesz kupywać w danym sklepie to tego nie rób, ale wywlekanie tego na forym publicznym uważam za infantylne i nie poważne. To tylko i wyłącznie twoja sprawa.

 

Pozdrawiwm forumowiczów.

 

Wysyłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny boski temat gdzie znafcy rozpisują się o prawidłach ekonomii

 

Sami spece- poprawiacze świata a sklepów modelarskich jakoś zastraszająco wiele nie ma . Wg teorii sPIS-kowych to aktualni potentaci na rynku modelarskim powinni opływać złotem i pławić się w krwawicy biednych modelarzy .

 

Tyle tylko że domniemam żaden ze znafcóf nie prowadził w tym kraju legalnego interesu związanego z zatrudnieniem pracowników ,ponoszeniem wszystkich kosztów od zus-u przez podatki ,opłaty za energię , grunty , utylizację śmieci itd dlatego mogą sobie bajać o zarabianiu kokosów .

 

Ktoś kiedyś powiedział : "- w dup*e byłeś i g*o widziałeś " -Myślę że to najlepsza pointa całego tematu !

 

Ci co liczą kasę w kieszeni innym to zapewne ta sama grupa ludzików która psioczy jak ich paczka trafi na cło - wtedy jest śpiewka o tym jak ich państwo okrada ... coś w rodzaju "sąsiad kupił nowe auto - na pewno okrada innych "

Żenada panowie ...

 

 

A gdyby takie akcje odnosiły skutki to już dawno te złe i znienawidzone DROGIE sklepy powinny paść na ryjek .

Jednak one istnieją i mają się dobrze .

Zaufania klienta nie zdobywa się zachodząc go od tyłu z pudełkiem wazeliny ...Większość chyba zrozumie co mam na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

Na początku mojej wypowiedzi chciałbym Wszystkich przeprosić za tak długą absencję w tym temacie-praca,praca i jeszcze raz praca.Teraz może troszeczkę wyjaśnień i odpowiedzi.Opublikowałem P.W. od Pana Kamyczka-Rc dlatego,ponieważ,po tej wiadomości włamano się na nasz serwer i nasza strona postrzegana była jako witryna wysyłająca zagrożenie,wirusy itp.Czy to był przypadek?...nie wiem.Długo zastanawiałem się czy nie powinna zainteresować się tą całą sprawą policja.Co do cen,to nie od dzisiaj wiadomo jest,że na końcową cenę składa się wiele czynników;koszta związane z utrzymaniem lokalu(czynsz,prąd itp.),pracownicy,oraz różnego rodzaju dodatkowe opłaty.Przede wszystkim,albo najważniejsze jest to gdzie dokonuje się zakupów i jakie ilości.Niektórzy kupują w hurtowniach inni u dystrybutorów a jeszcze inni od producentów.Ja Panu Kamyczkowi-Rc nie będę robił zdjęć magazynu,ani sklepu-może jeszcze podać zródła skąd kupuję i za ile......Na rynku modelarskim jesteśmy od 1,5 roku i nie mamy zamiaru działalności kończyć-wręcz przeciwnie.

Cytując tę P.W. chciałem tylko przedstawić Wszystkim do jakich kroków skłonna się jest posunąć konkurencja i czego oczekuje.

Pozdrawiam Wszystkich

Darek

P.S

A tak na marginesie,to ciekawe dlaczego Panu Kamyczkowi-Rc tak bardzo zależy na podniesieniu cen w naszym sklepie i reklamowaniu sklepu modelemax? .................. i Kamyczek-Rc i modelemax znajduja się czy tez mieszkają w J.Górze-przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ już bo sam mieszasz się w tym co piszesz.

Że zacytuję

"

Nowo otwarty sklep modeleswiata.pl-najnizsze ceny w Polsce

 

Napisano 03 kwiecień 2012 - 16:45

Podobnie jak nasi Klienci pasjonujemy się modelami sterowanymi radiem, dlatego wiemy czego naprawdę potrzebujesz! Oferujemy najlepsze produkty, dzielimy się swoimi uwagami, Twój e-mail nigdy nie pozostaje bez odpowiedzi. Chcemy, aby nasz internetowy sklep w najlepszy możliwy sposób spełniał Twoje potrzeby. Jeżeli więc masz jakiekolwiek uwagi - podziel się nimi-modeleswiata@onet.pl - przyczynią się one do poprawy jakości naszych usług i pozwolą spełnić Twoje oczekiwania.

NAJLEPSZE CENY W POLSCE !!! ZOBACZ NA www.modeleswiata.pl

 

Witam,

Może na rynku modelarskim jestem od niedawna i jeszcze nie wszystko mamy dopracowane na"tip-top",ale działalność gosp. prowadzę od wielu,wielu lat i znam się na rzeczy. "

 

Więc gdzie te 1,5 roku.Włamanie na serwer sklepu modelarskiego?Po co.

Nikt nie zagląda Tobie gdzie kupujesz (poza tym że wszystko masz z Anfinans i nawet nie chciało Ci się zmienić układu grup że o tych samych promocjach i wyprzedażach nie wspomnę :) ).

 

"JEŻELI BĘDĘ CHCIAŁ TO ZROBIĘ TAKIE CENY ŻE WSZYSTKIE SKLEPY MODELARSKIE W POLSCE BĘDĄ SIĘ ZASTANAWIAŁY DLACZEGO SPADŁA IM SPRZEDAŻ.

I TYLE W TYM TEMACIE.

Nie pozwolę tylko na to,aby ktoś proponował mi podniesienie cen i "dogadanie się" z konkurencją.

 

A tak przy okazji to chyba nie jesteś właścicielem za jakiego się podajesz.No chyba że jesteś kobietą :P a właściwie dwoma,bo konto bankowe jest na inną osobę.

Lipa po całości

Mało wiarygodny taki sklep w walizce,żeby nie rzec "krzak" w Pszennie.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.