Skocz do zawartości

motoszybowiec ROXI


Jacek Walenciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Otrzymałem od kolegi suma125 zdjęcia pięknie wykonanego szybowca w wersji z usterzeniem klasycznym według tych planów. Wkrótce nastąpi oblot i może wtedy kolega pochwali się zdjęciami i wrażeniami z lotów.

U mnie prace idą bardzo powoli - z braku czasu na modelarstwo - mam wykonany nowy płat w 50% - z nowym profilem i o rozp. 2,7 m.

 

005gh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik piękny. Jeśli można prosić jeszcze o plany to poproszę: jferens@o2.pl.

 

Mam pytanko, gdyż widzę na fotkach z boku kadłuba klasyczny włącznik. Kiedyś miałem dylemat:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=20960

Jak Ci się on sprawuje ? Czy wytrzymuje prądy pracy silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyłącznik z boku kadłuba jest od regulatora. To rozwiązanie nie bardzo się sprawdza, ponieważ przy kraksie wyrywa się kabelek, a wyłącznik zostaje w kadłubie. Obecnie w moich modelach nie stosuję tego, tylko jest on luzem w kadłubie.

 

Jeśli chodzi o prądy, to nigdy nie miałem problemu z regulatorami Jeti Spin. Dla przykładu podam, że regulator Spin 44, który jest na prąd ciągły 45A, wytrzymywał chwilowe 15 s - pobory prądu na poziomie 55A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

wczoraj miałem wreszcie okazję oblatać model z nowymi skrzydłami i nowym profilem. W modelu zmieniłem silnik na MEGA 22/45/3 ze śmigłem CamFolding 15x8". Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr i nagłe podmuchy - im wyżej tym gorzej) model poszedł ostro w górę i zaczął lot ślizgowy. Po około 3 minutach wylądowałem, bo bałem się dalej latać w tych warunkach, żeby nie uszkodzić modelu.

Na lotnisku byłem w tym dniu sam, więć nie miał kto zrobić podczas lotu - zrobiłem na ziemi. Teraz czekam na lepszą pogodę, żeby móc wyregulować model i napisać coś więcej.

067mk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

069gr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

070gv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie

Otrzymałem od kolegi suma125 zdjęcia pięknie wykonanego szybowca w wersji z usterzeniem klasycznym według tych planów. Wkrótce nastąpi oblot i może wtedy kolega pochwali się zdjęciami i wrażeniami z lotów.

Model został ukończony i porządnie wysezonowany ;-) W ubiegłym tygodniu stałem sie jego szczęśliwym posiadaczem.

Model jest wykonany perfekcyjnie, pewnie sporo czasu mi zajdzie dojscie do takiej jakości wykonania jeżeli w ogóle kiedyś....

Wygląda tak:

20130522_150534.jpg

 

3.jpg

 

Mnie pozostało "tylko" wstawić wyposażenie. I tu się zaczynają schody, zastanawiam się jakiego silnika użyć, MEGI są dosyć drogie, zamierzam kupować wyposażenie w HK, może ktoś by mi doradził jaki zespół napędowy zasosować? Najlepiej by pasował inrunner ale nie do końca wiem który będzie pasował, jeżeli chodzi o outrunnery zastanawiam się ile miejsca zostawić na kable od silnika. Średnica wręgi silnikowej 38 mm. Serwa mam Hitec 81MG, mam nadzieję że wystarczą do wożenia sie po niebie, nie zamierzam bawić się w akrobację.

Mogę liczyć na jakieś propozycję wyposażenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.