Skocz do zawartości

F-35 mini EDF 50mm z HK


Gość a7498787
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki :http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1309228 model, ale zamiast lipo 1000/850mAh włożyłem 1350mAh.

 

Środek ciężkości powędrował mocno do przodu.

 

Domyślnie powinien być na 28mm od natarcia, natomiast u mnie będzie ok 5-8mm od natarcia.

 

Zastanawiam się, czy doważać tył, czy próbować tak jak jest ?

 

Szczerze mówiąc nigdy nie latałem takimi zabawkami, a zakup podyktowany był ciekawością jak lata model z takim tunelowym napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo duża różnica, dla takiego maleństwa. Przy lotach Karasiem zauważyłem, że przesunięcie pakietu o parę milimetrów robi dużą różnicę w locie. Aczkolwiek przesunięcie do przodu jest lepsze niż do tyłu. Nie wiem jak w EDF ale na śmigle to objawiało się u mnie tak, że samolot latał dopóki silnik działał. Po puszczeniu gazu gwałtownie nurkuje. O szybowaniu można więc zapomnieć. Profilaktycznie proponowałbym porzucać taki model nad wysoka trawą i popatrzeć jak leci, Może da się pakiet trochę przesunąć do tyłu. Doważanie ogona to już ostateczność, bo i tak waga samolotu jest większa przez większy akumuator. Jeśli miałbyś doważać to najdalsze miejsce na ogonie,które wypada u Ciebie na statecznikach poziomych, trzeba by chyba równomiernie rozłożyć masy na obu. Sumarycznie były by to mniejsze masy niż jedna zamontowana na kadłubie, bo wiadomo,że im dalej od SC tym lepiej - efekt dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo duża różnica, dla takiego maleństwa...

 

 

Ja to wszystko wiem. Nie jestem żółtodziobem ;)

 

Pokombinowałem trochę, powycinałem styro i udało się przesunąć aku mocno do tyłu.

 

 

Co do samego modelu przyszedł w częściach (skrzydło, kadłub, stateczniki) Wymagało to sklejenia.

Chińczycy spieprzyli mocowanie popychaczy i trzeba było pokombinować, tak aby były możliwie najmniejsze luzy.

 

Sam modelik z wyglądu i wykonania bardzo przyjemny (jeżeli w ogóle można napisać to o modelach, ze styropianu, ale jak to mówią cena czyni cuda :) ) i miejmy nadzieję, że latać będzie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model oblatany, lata bezproblemowo.

 

Z włączonym motorem zadziera nosa, natomiast w locie ślizgowym leci jak po sznurku i nawet szybuje.

 

Latałem na aku 1350 3s i 1500 3s.

 

Mogę polecić ten model.

 

Wychyły serw ustawione na 65%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kicha skoro zadziera.Wniosek że kanał jest źle zrobiony.

 

... ale to nie problem, mozna zmiksować głębokość z gazem.

 

Przy zabawce za kilkadziesiąt dolców nie warto się takimi pierdołami przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.