Skocz do zawartości

Witam, gdzie można kupić DLG ?


Sergej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze, trochę dziwne rozwiązanie z klapami w samostatecznym skrzydle. Nie lepiej zrobić z małym i pojedynczym wzniosem + lotki, jak w normalnym DLG ? Wygląd modelu za to ciekawy, przypomina bardzo klasę F1A. Trochę dziwią mnie tak kanciate stateczniki , aerodynamika woli chyba bardziej eliptyczne kształty z "wąsatymi" końcówkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model pierwsza klasa, ale to chyba raczej HLG a nie typowe DLG tym bardziej ze chyba skrzydlo jest dzielone.

Szczerze, trochę dziwne rozwiązanie z klapami w samostatecznym skrzydle

Dlaczego dziwne? - raczej typowe dla takiego skrzydla

 

A tak z ciekawosci to ile kosztuje taki zestawik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model pierwsza klasa, ale to chyba raczej HLG a nie typowe DLG tym bardziej ze chyba skrzydlo jest dzielone.

 

Dlaczego dziwne? - raczej typowe dla takiego skrzydla

 

A tak z ciekawosci to ile kosztuje taki zestawik?

 

Skoro obciążam skrzydło serwami, to Nie widzę sensu, żeby rezygnować z lotek. Mimo, że samostateczne modele tez mają swoją magię to latanie na 2 lub 3 kanałach nie sprawiłoby mi już takiej frajdy. ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba jesteś na początku drogi i wiele musisz się nauczyć jeszcze. Klapy w tym wypadku pozwolą CI lecieć szybciej pod wiatr oraz bezpiecznie wylądować. Jeśli chodzi o aerodynamikę to znacznie łatwiej jej nie zepsuć robiąc takie prostokątne skrzydła i stateczniki niż cudować z eliptyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o własne projekty, to masz rację Rafale bo jeśli mwimy o RC to dałoby się je policzyć na palcach dwóch rąk. Ale jest kilka szeroko stosowanych rozwiązań (kształtów) eliptycznych mniej lub bardziej, które raczej nie zawodzą...Mam na myśli kształty tego typu ,które zmniejszają wiry powstające za skrzydłem. Z tego, co wiem , pożądane są raczej łagodne przejścia i brak uskoków, jeśli chcemy modelu o dużej doskonałości. Popraw mnie, jeśli się mylę. Poza tym eliptyczne kształty mają jeszcze jedną ważną zaletę- bardzo ładnie wyglądają i widać wtedy, że konstruktor nie szedł na łatwiznę i podjął się dodatkowej pracy :P .Faktem jest też, że łatwo "przekombinować", zwłaszcza, jeśli ma się do tego tendencje, jak ja. Trzeba się pilnować wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.