Skocz do zawartości

Naprawa gaźnika OS'a 15LA - pliss HELP


mmarko25

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Parę miesięcy temu uszkodziłem gaźnik mojego OS'ka (nie pytajcie jak ja to zrobiłem).. w sposób następujący:

 

os03.JPG

os02.JPG

os01.JPG

 

W miejscu wyrwania powinien być plastikowy króciec na który wchodził wężyk od zaworu iglicowego. Teraz tego króćca tam nie ma (jak widać). Zastanawiam się jak to naprawić...

Mam pare pomysłów, ale chciałbym zobaczyć (poczytać) jak Wy naprawilibyście coś takiego.

Bardzo proszę o pomoc. Nowy gaźnik wraz z przesyłką to prawie 50zł i chciałbym uniknąć tego wydatku:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ja chciałem jedynie zaznaczyć że akurat naprawa tego elementu nie będzie stanowiła kłopotu a technik wykonania tyle ile głów :) W zasadzie wszystko będzie dobre :P Osobiście jeden gaźnik posiadam naprawiony "techniką" podaną przeze mnie wyżej - działało do końca rok - druga kraksa - znowu wszystko poklejone + poklejone gniazdo iglicy :crazy: silnik OS 20FP - na chama nie chce zakończyć żywota - dalej śmiga już następny rok :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady,

myslałem dokładnie tak jak Marcin133 i tak właśnie zrobię, chciałem tylko zobaczyć co mi inni doradzą.

Z tym wyjmowaniem plastiku z aluminium.. chyba nie jest tak łatwo..:).

Oki, doklejam kawałek rurki z byleczego, tylko jak (a właściwie CZYM) odtłuścić ten czarny plastkik przed klejeniem ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, innym sposobem może być wklejenie w rozwiercony otwór mosiężnej rurki 3 mm oczywiście nie przewiercamy do końca żeby zachować końcowy przekrój otworu w tej części. Odtłuszczamy (np. benzyna ekstrakcyjna) i nakładamy na odcięty (oczyszczony z opiłków) kawałek rurki cyjanoakryl (bardzo mało, za pomocą główki od szpilki) wkładamy w otwór w gaźniku i jeszcze zalewamy (z wyczuciem). Opisany sposób stosowałem przy naprawie identycznego silniczka, w moim przypadku konkretnie iglicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.