Skocz do zawartości

RWD 5 by skazoo 75%


Rekomendowane odpowiedzi

Było już wiele projektów powiększonego RWD 5. Ja postanowiłem go nieco zmniejszyć. Rozpiętość nieco poniżej 100 cm. Chciałbym ukończyć model w malowaniu dla wersji bis.

 

Dołączona grafika

Główną konstrukcję zrobię z planów skazoo, ale chcę go trochę 'umakietowić' i będę się starał wiernie oddać sylwetkę samolotu. Model tradycyjnie będzie wykonany z EPP ;) Już coś tam wstępnie zacząłem, ale pierwsze zdjęcia wrzucę jak będę miał konkrety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, chodzi mi bardziej o dodanie różnych ominiętych elementów i zrobienie bardziej obłego kadłuba o prawdziwym przekroju ;)

Dobra już coś mam :)

Kadłub z EPP 8mm, mam teraz sporo materiału możliwego do zeszlifowania ;)

Dołączona grafika

Gotowe stateczniki.

Dołączona grafika

Podwozie.

Dołączona grafika

Maskę silnika i przednią część kabiny zrobię trochę inaczej. Wyciąłem elementy z grubego EPP, a później zetnę krawędzie i zaokrąglę..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Budowa jest już trochę dalej posunięta, ale zdjęcia dodam później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zobacz tu a to tylko jeden z przykładów co można zrobić z zielonym pskudztwem :lol:

 

http://pfmrc.eu/inde...705-cessna-195/

 

Noo to wiadomo ;) Ale takiego efektu raczej nie planuję :P

Co do podwozia, to właśnie takie planuję. To zwykłe jest już w modelu, a modernizacje później wprowadzę. Później dodam jeszcze pare zdjęć z obecnego etapu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zobacz tu a to tylko jeden z przykładów co można zrobić z zielonym pskudztwem :lol:

 

http://pfmrc.eu/inde...705-cessna-195/

 

Widziałem już kiedyś ten temat, ale pisząc, że Szymon raczej nie osiągnie makietowego wyglądu miałem na myśli EPP, a nie depron. Depron jest w miarę gładki, a EPP wręcz przeciwnie. Trudno było by uzyskać gładki model z EPP bez dużego obciążania go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to skrzydło będzie lżejsze i nie będzie widać serw. ;) Moje ostatnie doświadczenia z EPP pokazały, że najlepiej by było, jakbyś zrobił zawiasy lutownicą, tak jak to jest w kupowanych modelach. Zawisy z dyskietki mogą powodować niechciane luzy, a co za tym idzie "rzucanie" modelu w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki. Zrobiłem go mniejszego, bo chciałem żeby był mniejszy :P Nie mam ostatnio za dużo czasu na modele, a się trochę zapędziłem. Rwdziak stoi sobie już od dawna gotowy. Może w weekend poleci i mam nadzieję, że będzie dokumentacja ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.