Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy zakupach w UK.


Deem

Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie dwóch miesięcy próbuję sprowadzić model. Obietnice załatwienia sprawy przez znajomych spełzły na niczym. Albo jak twierdzą nie potrafili tego załatwić, albo po prostu spuścili problem z wodą w klozecie. Innym powodem miał być też brak towaru pomimo że znajdował się na stronie sklepu jako dostępny.

Poszukuję chętnego do pomocy przy zakupie tj. by sprawdził czy towar jest dostępny (np. mailem), pomógł się zarejestrować i zamówić. Najwygodniej było by mi dokonać zakupu kartą, ale absolutny brak znajomości języka stał się barierą nie do przebicia. Jeżeli ktoś mógłby pomóc niemalże prowadząc „za rękę” np. przez skype lub telefonicznie byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I tutaj nie masz racji - visa elektron posiada kod CVVC i w przypadku niektórych banków można dokonać płatności przez net przy pomocy paypala. Sam tak robiłem zanim wyrobiłem sobie ekartę. Niestety od jakiegoś czasu paypal odrzuca mi ta vise electron, którą wcześniej płaciłem ze 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko_k - mówisz o "płaskiej" tej od bankomatu? Mnie za Chiny formularz zamówienia nie przyjmował takiej w dwóch sklepach za oceanem i w dwóch w Anglii. Pay-Pal też wskazywał na błąd. Dopiero "wypukła" Visa economic zmieniła wszystko, ale może należę do mało światowego banku :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep w zasadzie dowolny, np. www.inwoodmodels.co.uk lub http://www.sussex-model-centre.co.uk/ . W tych sklepach koledzy, jak czytam na forum, już z powodzeniem kupowali.

Karta visa (jak widzę niestety) wypukła posiadająca trzy cyfrowy kod (ponoć można nią płacić przez internet, jeszcze nie próbowałem). "Wyrobienie" innej karty w jakimkolwiek banku w obecnych realiach nie problem, napiszcie proszę jaką i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi (w moim przekonaniu) założenie ekonta w mbanku (koszt utrzymania konta zerowy) i do niego wyrobić sobie ekartę (25zł za wydanie ekarty ważnej 5 lat, żadnych dodatkowych opłat). Niestety trochę to potrwa. Jeżeli to coś pilnego to powiedz czego potrzebujesz i jak przyjdzie to się rozliczymy.

 

Natomiast wyklaryfikujmy jedną rzecz - każda karta posiada CVVC, tylko nie każda jest akceptowana w rozliczeniach międzynarodowych. Dlatego też spora część kart odrzucanych przez sklepy zagraniczne była akceptowana przez paypala. Niestety coś się zmieniło w tym roku, bo już nie łyka mi żadnej visy electron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi by transakcję wykonać samodzielnie by w przyszłości nikomu d.. nie zawracać. Szkoda że visą nie można płacić bo miałbym większą płynność finansową. Korzystam z kart citibank i raiffeisen i według zapewnień banków można nimi płacić za granicą, zależy to tylko od sklepów.

Ekonto mam więc zamówienie ekarty nie powinno być problemem.

Pośpiech nie jest cnotą modelarzy ale nie chcę zbytnio zwlekać z zakupem więc jeśli sprawa się przeciągnie zwrócę się o pośrednictwo.

Czas latania się skończył, zaczął czas budowania. Kupiłem w artex`ie katanę lecz składa się ją jak klocki lego i po tygodniu znowu melepece wolne chwile. Jakiś czas temu zachorowałem na fokkera d7 i to mam zamiar kupić.

Fokker czy mógłbyś na pw podać nazwę swojego banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deem VISĄ można płacić ale wypukłą, coś Ci się pomieszało od tych wszystkich wypowiedzi.

Płaskie karty VISA - czyli karty debetowe nie są na ogół wprowadzone do systemu VISA więc zapytania trafiające do tego systemu są odrzucane (wyjątki Inteligo i mBank)

Karty wypukłe to karty kredytowe i charge - oba typy są rejestrowane (za to płacisz) w systemie VISA i nadają się do płacenia we wszystkich sklepach internetowych (pomijając jakieś egzotyczne przywiązane do jednego wystawcy karty)

 

Analogicznie jest z kartami Maestro (płaskie) / Mastercard (wypukłe).

 

Ogólnie - co wypukłe to dobre ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deem VISĄ można płacić ale wypukłą, coś Ci się pomieszało od tych wszystkich wypowiedzi.

Nie tyle pomieszało co już zupełnie nic nie wiem.

Powiem najwięcej - dla mnie okazał się za mały więc chyba będzie do zbytu

Kiedy "chyba" przejdzie w pewność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie możesz być pewien że kartą VISA mającą wypukły wydruk numeru i posiadacza możesz płacić w sieci.

Banki nie mają prawa wydawać kart wypukłych visa bez ich wprowadzenia do systemu VISA, z uwagi na to że każdą kartą wypukłą można płacić przy pomocy immaprintera (takie urządzonku które odbija to co jest wybite na karcie na kartce papieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Odkopię nieco temat bo dla mnie jest aktualny

Szukam pomocnej dłoni która poprowadzi mnie przez niuanse zakupów w HC.

Angielskiego kumam parę słów,zastosowałem translator stron www,ale ...

co ma wspólnego zamek błyskawiczny (ZIP) z logowaniem,no i dwa razy Państwo/Kraj.

Może Ktoś pomożę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.