Jump to content

Leaderski - Godna propozycja na model szkolno-treningowy.


m-muzyk

Recommended Posts

Witam wszystkich pilotów.

 

Co prawda nie wypowiadam się zbyt często, ale bywają momenty kiedy warto coś zarekomendować.

Jestem początkującym modelarzem i mimo kilku modeli które sobie stoją w hangarze – ostatni nabytek, w porównaniu do pozostałych to prawdziwy strzał w 10.

Odrazu uprzedzam, że znam konstruktora i pochodzę z miejscowości w której znajduje się sklep

( www.emodel.pl ) gdzie go kupiłem. .... to tak, żeby mi nikt nie postawił zarzutu kryptoreklamy - niczego nie ukrywam.

 

Tak naprawdę w kategorii modeli szkolnych spełnia wszystkie oczekiwania a jednocześnie jest niedrogi - co chyba również ważne dla zaczynającego przygodę adepta pilota.

 

Model posiada nazwę Leaderski i jest konstrukcją ( co wynikało z mojej rozmowy z jego konstruktorem ) celowo obliczoną dla potrzeb trenowania najważniejszych umiejętności pilotowania.

Konstrukcja z EPP - tutaj dygresja - mam kilka modeli z tego materiału, a użyte tutaj EPP jest zdecydowanie najlepsze pod względem jakości z jakim miałem do czynienia. Całość to zwarta, górno płatowa konstrukcja. Skrzydło z lekkim wzniosem i płasko wypukłym profilem.. Elementy EPP pięknie wyprasowane, bez żadnych frędzli i farfocli - gotowe do malowania. Wewnątrz model wzmocniony idealnie dopasowanymi elementami belkowymi, dodatkowo powierzchnie wzmocnione węglem.

Biorąc gotowy model do ręki wyczuwa się, że wszystko ma swoje miejsce, jest przemyślane i wytrzymałe.

Model wyposażyłem w silnik klasy emax 2812 ; śmigło 7x6.

 

Konstruktor w wersji pierwotnej przewidział sterowane: kierunek, wysokość, obroty. Na moją prośbę zostały ładnie odcięte lotki. Środek ciężkości - 8 cm od natarcia.

 

Teraz to co najważniejsze: wyjazd na lotnisko, pakiet 1,4 i pierwsze wrażenia ( moje i reszty zgrai file:///C:/Users/LAPS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif)

Pierwszy start i miłe zaskoczenia które ujmę punktowo.

 

- model śmiga idealnie delikatnie się wznosząc z dosyć dużą prędkością w rejonie połowy gazu.

nie skręca, nie zadziera.

- reakcja na stery przy expo 60% wręcz idealna

- wiał wtedy leki wiatr i kompletnie Leaderski-emu to nie przeszkadzało,

- posłuszny w sterowaniu - robi dokładnie co mu się wymacha drągami,

- reaguje na kierunek, tutaj chyba każdy się ze mną zgodzi że jest sporo modeli w okolicy 1 metra, dla których ster kierunku jest bardziej ozdobą niż czymś użytecznym

- zakręty, te najbardziej ciasne spokojnie można wykonywać bez silnika bez obaw że się przewali na skrzydło

- nawet po nagłej i energicznej zmianie kierunku czy wysokości i razem wziętych model, po puszczeniu drążków błyskawicznie wraca do lotu poziomego

- lądowanie na minimalnej prędkości - on po prostu nie chce lądować file:///C:/Users/LAPS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif

- najważniejszy chyba punkt : pięknie szybuje !!!!!!!! - do lądowania to trzeba go zmuszać file:///C:/Users/LAPS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif:)file:///C:/Users/LAPS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif

 

Lot trwał ok 40 minut z szybowaniem - to duże i pozytywne zaskoczenie dla mnie i dla wielu już wprawnych modelarzy na lotnisku.

Jak okresliłem na początku - uważam się zdecydowanie za początkującego - ale mając ten model od paru tygodni zdążyłem się przekonać, że to jest właśnie ten który pozwala latać tak jak się chce - faktycznie sterować nim od początku do końca a nie tylko od przypadku trymować jego samowolę. Kilka osób stwierdziło że to nawet bardziej mały motoszybowiec. Tech model pozwolił mi w pełni świadomie i analitycznie przestudiować technikę latania, poznać praktycznie najważniejsze zagadnienia mechaniki lotu : wznoszenie , opadanie , zakręty, płaskie i te do (prawie korka:) a nawet pętlę i krótki lot na plechach.

 

Słowem, z cała odpowiedzialnością mogę polecić na pierwszy model, sądzę że Leaderskiego każdy polubi:)

 

Załączam kilka fotek:)

 

Pozdrawiam i życzę wysokich lotów.

post-4274-0-00775300-1347744337_thumb.jpg

post-4274-0-07776700-1347744364_thumb.jpg

post-4274-0-73597200-1347744401_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak zresztą chyba wszystkie w tej klasie:) są dosyć podobne. Toto chyba ma żebra ? - nie wiem nie miałem tego modelu. Własnie wróciłem z lotniska 3 godziny :) 3 pakiety na Ledarskim :) i nawet wspólne szybowanie z jastrzębiami przed dobre pół godziny. Później niestety pokazały do kogo niebo należy :):):). Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.