Skocz do zawartości

3D Max Batix - depron


RAFALR30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli chcesz poszlifować proste latanie 3D to nie polecam 3DMAX'a z racji jego prostej konstrukcji w stosunku do gabarytów i powierzchni. W planach model nie ma żadnych wzmocnień wzdłuż kadłuba - sam po kilku lotach musiałem dokonać znacznych modyfikacji mocować silnika, wzmocnienia dziobu i samego kadłuba po całej długości ze względu na jego skręcanie wokół osi. Teraz lata dobrze ale skubany nawet przy ograniczeniu wychyleń na 30% a przy 100% mocy jest zwrotny jak szerszeń. Serwa najprostsze 9g. Waga.... nieznana.

Gdybym po raz drugi budował model dla przyjemności latania i szlifowania akrobacji to zrobiłbym model 3D Diablo też ze stajni BATIX. Kolega zbudował takiego, ja widziałem w locie - polecam.

Plany pod adresem http://www.lakesawye...ix/diablo3d.pdf

post-10327-0-26542600-1366627572.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi niewiarygodnie i nieprofesjonalnie jeśli chodzi o branżę modelarską ale....nie ważyłem żadnego z moich modeli. Silniki zawsze dobierałem wg zaleceń autora planów i dawałem trochę zapasu bo i tak moje modele zawsze mają co nieco "dodatków" wykraczających poza przyjęte wytyczne.

Dzisiaj będę miał wagę i wykonam ważenie wszystkich moich modeli m.in. 3D Maxa. Dane oczywiście uzupełnię w każdym z założonych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem model.

Waga modelu bez akumulatora: 484g. (po wszystkich przeróbkach)

Waga modelu do lotu z akumulatorem 1300mAh: 584g

 

Pozostałe dane:

Długość 960 mm

Rozpiętość skrzydeł 940 mm

Silnik Emax CF2822

Śmigło 9x6 na szybkie loty, 9x4,7 na loty wolniejsze

Regulator Hobby Kilng 25-30A

Serwa4x Hextronic Hxt900 (2x lotki, 1x ster wysokości, 1 x ster kierunku)

Akumulator Li-Pol 3s 1300 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

stanowczo za ciężko wyszedł ci ten model a na tym silniku o 3D można zapomnieć...

mój FLASH z RC Factory do lotu waży ok 470g przy odrobinę większych gabarytach.

 

jak twój akrobacik zachowuje się w powietrzu??chodzi mi o stabilność i przewidywalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pierwszy model jaki zbudowałem do nauki latania i trochę mnie zaskoczyła jego zwrotność i czułość na wiatr. Po 2 bliskich spotkaniach z ziemią w zeszłym roku wzmocniłem konstrukcję i widzę, że trochę waga spuchła. Ogólnie model dobrze lata i jest przewidywalny. Ograniczyłem wychylenia wszystkich sterów na 30%. Przy 100% kręcił figury prawie w miejscu i szybko reagował na najmniejsze wychylenia - zbyt dużo adrenaliny jak na naukę.

W tym sezonie zamierzam polatać trochę więcej tym modelem trenując inne figury niż tradycyjne pętlę, beczki, zwroty, ósemki poziome czy lot na plecach. Kto wie może "wymienię go" na FLASH D , RS 352 lub na Sbach 3D (http://www.ef3m.pl/1...p-czerwony.html) do którego idealnie pasuje wyposażenie z 3D Maxa.

Na najbliższe loty postaram się zaprosić kamerzystę i opracuję film.

Dziękuję Andrzeju za cenne uwagi - wszelkie inne mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o FLASHa to z czystm sumieniem mogę go polecić do treningu akrobacji 3D i innych wariacji ograniczonych tylko naszą wyobraźnią i umiejętnościami.

Rafał,gdybyś w swoim modelu zamiast wzmocnień z depronu zastosował płaskowniki i pręty węglowe wtedy masa modelu nie wzrosłaby tak bardzo a sztywność konstrukcji wzrosła by o wiele bardziej niż jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krótki filmik z końcówki lotu - bez szaleństw - loty poziome z wykorzystaniem steru kierunku i nieśmiałe próby wejścia w zawis...

Lądowanie daleko w trawie bo Li-Pol'a wyczerpałem :-)

Obecnie latam na http://abc-rc.pl/emax-cf2822 i śmigle 9x6 (SF) lub 9x4,7 (SF)

Do następnych lotów założę chyba mocniejszy silnik

http://abc-rc.pl/p/1...lektryczne.html

 

Wszelkie propozycje kolegów z doświadczeniem w zakresie doboru śmigła lub innego silnika do tego modelu mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jak widać po każdej stronie kadłuba dodałem zbieżne paski depronu 6mm ( od wręgi silnika(1,5cm) do połowy płata (0,5cm) i od połowy płata (0,5cm) do statecznika poziomego (2cm)) A w kąty tych pasków i części pionowej wkleiłem trójkąty o bokach 6x6mm .

 

Ale na ten moment widzę, że warto by było to poszerzyć minimum o 1cm. Lepiej by to wyszło gdyby płat i statecznik poziomy były w jednej linii ;]

 

Teraz myślę czy nie dokleić do listw poziomych balsy 1,5x6mm co miało by na celu zniwelowanie efektu rozciągania i zginania depronu w osi poziomej.

 

.... a waga rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę czasu już minęło,  kilkadziesiąt pakietów wylatanych.

 

Modelu nie oszczędzałem, latał praktycznie w każdym możliwym momencie i warunkach godnych podziwu  jak na deprogniota...

 

 

Powoli zbliżam się do momentu, że w modelu będzie więcej kleju niż materiału :D   Na razie z uszkodzonymi skrzydłami i innymi pierdółkami do klejenia czeka  na wenę na szafie ;)

 

Akrobata polecam dla ludzi chcących się odstresować mniej odpowiedzialnym modelem ;]

 

Filmu jak zwykle nie miał kto kręcić :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.