Skocz do zawartości

Lampa blyskowa w modelu


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Rozmyslam nad zamontowaniem 2 lamp blyskowych w modelu. Przypominaja mi sie stare aparaty fotograficzne (na klisze ;) ) w ktorych byly montowane dosyc miniaturowe lampy blyskowe. Nie rozebralem jeszcze aparatu (najpierw musze kupic w jakims sklepie z rupieciami) ale wydaje mi sie, ze lampa powinna miec swoja plytke elektroniki, tak by dalo sie ja podlaczyc juz do akumulatora. Trzeba by jeszcze zbudowac jakis miniaturowy przerzutnik, ktory by ja wyzwalal. Docelowo, chcialbym zamontowac 2 takie lampy, pod skrzydlami w takim miejscu by blysk ladnie rozswietlal spod skrzydel. Przy bialym EPP mogloby to dac calkiem niezly efekt, przed zachodem slonca :) Czy ktos z Was robil podobne eksperymenty ? Moze sa w sprzedazy dostepne jakies modelarskie flashe podobnego rodzaju (ale nie ledowe, nie bedzie tego efektu).

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie idealne :) tylko ta waga... 32 gramy x 2 to juz chyba za duzo jak na piankowy model.. wiec widze, ze raczej sobie musze odpuscic, bo lepiej nie bedzie, juz na pewno z ukladu wymontowanego z aparatu.

 

Dzieki za podpowiedz !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja podałem innego linka - w tej wersji co ja mam - jedna - i dzięki za zwrócenie uwagi że jest wersja z dwoma palnikami :D

 

To już wygląda lepiej, 32 gramy nie zrobi tragedii tym bardziej, że wciaż dokładam ponad 70 gram ołowiu by prawidłowo wyważyć model. Tu 32 gramy, 20 gramów GPS i 17 gram kamerka. Powinno się idealnie wyważyć, tylko martwią mnie przewody mocowane do skrzydeł i kamerka, która będzie pod skrzydłem + mały równoważnik pod drugim skrzydłem. Mam nadzieję, że znacząco nie zmieni charakterystyki lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile epp się "zamyka" o tyle elapor, czy EPO już nie, a z tego właśnie robią gotowe modele. Kolega napisał, że białe EPP ale nic więcej więc cały czas myślę, że chodzi o gotowca :)

Kiedyś robiłem światła do Cessny Durafly właśnie metodą nacinania i upychania pensetą. Wyszło średnio bo kabelek (cieniutki) jednak porobił małe wgniecenia na całej długości.

Jest jeszcze druga opcja- nacięcie imejsca na przewód i wycięcie klina "V". Odcinamy spód klina i w kilku miejsach łapiemy małą ilością CA. Myślę, że przy zastosowaniu żyletki albo czarnej olfy nawet nie było by śladu po cięciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to cessna 745 z Lanyu. Już sam się gubię z tym epp/epo, ale materiał wydaje się dosyć łatwy do wycięcia ładnych kanałów na przewody. Dzięki za podpowiedź. Jeszcze został problem kamerki, najpierw myślałem o umieszczeniu w kadłubie, jednak te "zakłócenia" od śmigła nie wyglądają rewelacyjnie, dlatego ostatecznie pomyślałem o montażu pod skrzydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

No ale ja podałem innego linka - w tej wersji co ja mam - jedna - i dzięki za zwrócenie uwagi że jest wersja z dwoma palnikami :D

 

Jerzy, czy widziałeś taki zestaw dostępny do kupienia w Polsce ? Zrezygnowałem w tamtym czasie z obładowywania Cessny, dołożyłem kamerę i gps'a i już stała się mułowata a jak już się rozpędziła to trudna do okiełznania ;) Właśnie jestem na półmetku budowy "prawdziwego" modelu a nie piankolota i pomyślałem, by na końcówkach skrzydeł umieścić takie stroboskopy, a potem pokryć już skrzydła białą nieprzezroczystą folią. Myślę, że super by wyglądało, folia mimo że niby nie przezroczysta, lekko przebija kolor sklejki. Światło stroboskopów mogło by dać ciekawą imitację. Model planuję zakończyć do 10 stycznia, gdyby się jednak nie dało, czy ktoś planuje zakupy w HK, bym mógł się dołączyć z zakupem tego zestawu ?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to w takim razie zamówię, przy okazji potrzebuję też pakiet do aparatury i odbiornik z failsafem. Sprawdziłem dostępność, tam gdzie jest stock +10 i kolorowe kreseczki, mam "back warehouse: 0". Co to w zasadzie oznacza ? To samo mam przy strobo i przy pakiecie. Nie wiem też do końca jak z tym cłem, do jakiej kwoty lub wagi wolne, od jakiej muszę płacić itd. Sorki za podstawowe pytania, ale nie zamawiałem jeszcze, a z innych postów wiem, że ludzie mają różne cyrki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zorientowałem się, że używałeś wersji jednopalnikowej. Czy miałeś jakieś zakłócenia ? Właśnie przygotowywałem zamówienie w HK, ale chwilowo się wstrzymałem. Poczytałem komentarze pod produktem i sporo osób ma podobny problem - za każdym błyskiem, serwa w modelu "szczekają". Nie pomagają filtry ferrytowe, być może pomoże oddzielne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.