Skocz do zawartości

Lampa blyskowa w modelu


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

taaa... ;) przypomniałeś mi, budowałem różne impulsatory na Atmelkach, do tego solidny tranzystor mocy. Przyszedł w końcu jeden z głupszych pomysłów do głowy.. Dowinąłem dodatkowe uzwojenie z grubego drutu do transformatora w.cz. od starych kineskopów :) No i powstał piękny łuk elektryczny, coraz dłuższy, coraz głośniejszy, potem zabawa ze zmianą częstotliwości i wypełnienia impulsów i j....b w palca, tak że upaliło paznokcia. Szkoda, że już nie mam czasu na takie eksperymenty. Wracając do tematu, uparłem się na te lampy, bo ledy jednak mają ograniczony kąt światła. Tutaj, stroboskopy jak wspominałem chcę umięścić na końcówkach skrzydeł, przy oklejeniu białą folią rozbłysk będzie rozświetlał górę i dół płatów a do tego pewnie i dawał jakąś fajną poświatę na boki kadłuba. Zobaczymy w praktyce, a z ciekawości zobaczę i ledy jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam diodę białą 1 W w swoim zlinku. Do sterowania wykorzystałem stary moduł oświetlenia do samolotów. Diodę 1 w podłączyłem w miejsce starej diody małej mocy. Błysk jest bardzo krótki i scalak wytrzymuje bez problemu. Myślałem, żeby dołożyć jakiś triak ale po kilku eksperymentach zrezygnowałem. Tak jak Piotr pisał powyżej , diody te są bardzo dobrze widoczne nawet w słoneczny dzień.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączyłem jeden stroboskop na przodzie Sky Surfera, ale w środku kadłuba. Efekt jest bardzo zadowalający i o dziwo nie pojawiają się zakłócenia na serwach. Strobo zasilam bezpośrednio z odbiornika (wyprowadziłem dwa przewody zasilające bez sygnałowego). BEC 5A więc nie ma raczej większych obaw o spadek napięcia. Czekam aż mi się kamerka naładuje, zrobię krótki filmik i zaprezentuję jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gotowe rozwiązanie polskie. Np. takie:

post-13540-0-26826400-1418758878_thumb.jpg

Dwie diody po obu stronach płytki.

Wymiar całości 14x9 mm.

Waga 0,5 grama.

Z dedykowanym lipo 1s 60mAh i kabelkiem połączeniowym waga około 2 gramy.

Czas pracy na tym lipo 12 godzin.

Błyska jedna i druga dioda naprzemiennie co 1 sekundę.

Widoczność z 1100 metrów.

Można zaprogramować jak się chce i można zrobić układ na ile diod się chce. Kwestia chęci.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła dioda led więc świecić ciągle jak najbardziej może. Tylko wtedy odpowiednio trzeba dobrać do takiego świecenia baterię gdyż pobór prądu będzie dużo większy od błyskania i cały układ będzie prostszy gdyż nie trzeba błyskania.

Ten przykład który pokazałem jest przeznaczony do swobodnie latających gdzie każdy gram się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gotowe rozwiązanie polskie. Np. takie:

attachicon.gif20141027_132454.jpg

Dwie diody po obu stronach płytki.

Wymiar całości 14x9 mm.

Waga 0,5 grama.

Z dedykowanym lipo 1s 60mAh i kabelkiem połączeniowym waga około 2 gramy.

Czas pracy na tym lipo 12 godzin.

Błyska jedna i druga dioda naprzemiennie co 1 sekundę.

Widoczność z 1100 metrów.

Można zaprogramować jak się chce i można zrobić układ na ile diod się chce. Kwestia chęci.

Pozdrawiam,

Tak tak .. Zgadzam się, ale zależało mi na pełnym kącie i lumenach .. Osiągnięty efekt w pełni mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są gotowe rozwiązanie polskie. Np. takie:

attachicon.gif20141027_132454.jpg

Dwie diody po obu stronach płytki.

Wymiar całości 14x9 mm.

Waga 0,5 grama.

Z dedykowanym lipo 1s 60mAh i kabelkiem połączeniowym waga około 2 gramy.

Czas pracy na tym lipo 12 godzin.

Błyska jedna i druga dioda naprzemiennie co 1 sekundę.

Widoczność z 1100 metrów.

Można zaprogramować jak się chce i można zrobić układ na ile diod się chce. Kwestia chęci.

Pozdrawiam,

 

 

Gdzie można to nabyć ? Szukam czegoś takiego od dłuższego czasu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.