Skocz do zawartości

Beta 1400 - modyfikacje


latacz_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze zostaje potrenować na symulatorze...

Co do taśmy... Jakiego koloru by nie była... Śliska... To bardzo pomaga przedłużyć życie modelu i przedłuża jego wygląd estetyczny.

Co do wyrzutu.. Dobra rada doświadczonego kolegi. Tylko, żeby ten wiaterek nie był zbyt silny. Może porwać model w lewo, prawo i wcale tak ładnie nie poszybuje.

Wiem, bo też tak próbowałem. Musi być w miarę spokojny wiatr i wtedy eksperyment się uda. Dobra rada @robertusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to robić gdy nie ma wiatru. Chodzi o to, że gdy stery będą na równo ze statecznikami, czy też lotki ze skrzydłami to wcale nie oznacza, że samolot będzie leciał prosto. Taki wyrzut pozwoli Ci poprawić, podtrymować w odpowiednią stronę aby jednak leciał prosto. Wyrzut musi być prosto przed siebie, nie do góry bo model wytraci prędkość i przepadnie. Samolot powinien równo obniżać lot. Wyrzut ma być mocny, nie bój się go mocno machnąć.

Wiem po sobie, że trudno jest wyrzucić model samemu a potem szybko złapać za aparaturę, szczególnie za pierwszym razem, gdy adrenalina gotuje krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje potrenować na symulatorze...

Co do taśmy... Jakiego koloru by nie była... Śliska... To bardzo pomaga przedłużyć życie modelu i przedłuża jego wygląd estetyczny.

Co do wyrzutu.. Dobra rada doświadczonego kolegi, ale staraj się trafić dobrze pod wiatr. Tylko, żeby ten wiaterek nie był zbyt silny. Może porwać model w lewo, prawo, czy na którąś ze stron i wcale tak ładnie nie poszybuje.

Wiem, bo też tak próbowałem. Musi być w miarę lekki wiatr i wtedy eksperyment się uda. Dobra rada @robertusa.

 

Co do symulatora to od jakiegoś czasu bawię się takim jest bardzo dobry i realistyczny...

post-2453-0-16762000-1351889809.jpg

Moje radyjko to:

post-2453-0-42270000-1351889904.jpg

Odbiornik:

post-2453-0-59492800-1351890223.jpg

 

Także sprzęt myślę że na początek wystarczy(po lekturze forum)żeby zaraz nic nie zmieniać, kolego latacz_86 a na symku fruwam już dłuższy czas niż kolega jest na forum :) Ale będę uważał na wiaterek,dzięki za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... Ja kupiłem 3 tygodnie temu RTF'a. Nie chce straszyć , ale rozbiłem podczas pierwszego, drugiego i... trzeciego lotu..

Kleiłem ile się da... w końcu opanowałem model, a kiedy to zrobiłem, to zobaczyłem, że na standardowej aparaturze osiągałem takie wysokości, że prawie nie widziałem modelu. Standard wystarcza...

Ale skoro masz już coś lepszego... To oby pasja do latającego RC tylko była u Ciebie coraz większa, a wtedy ta aparatura przyda się na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... Ja kupiłem 3 tygodnie temu RTF'a. Nie chce straszyć , ale rozbiłem podczas pierwszego, drugiego i... trzeciego lotu..

Kleiłem ile się da..

Wcale tak nie musi być. Ja przed wykonaniem swojego pierwszego w zyciu lotu bixlerem 1400, miałem za sobą ze 3h lotów na Rc desk i to na klawiaturze. Potem wyszedłem na dwór rzuciłem model i od tamtej pory do dziś nie rozbiłem go ani razu :)

Może mam - to coś :rolleyes:

 

W każdym razie życzę odwagi w stawianiu pierwszych kroków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... Ja kupiłem 3 tygodnie temu RTF'a. Nie chce straszyć , ale rozbiłem podczas pierwszego, drugiego i... trzeciego lotu..

Kleiłem ile się da... w końcu opanowałem model, a kiedy to zrobiłem, to zobaczyłem, że na standardowej aparaturze osiągałem takie wysokości, że prawie nie widziałem modelu. Standard wystarcza...

Ale skoro masz już coś lepszego... To oby pasja do latającego RC tylko była u Ciebie coraz większa, a wtedy ta aparatura przyda się na przyszłość...

 

 

No właśnie i mam taką małą nadzieję że mam to coś jak kolega "erapin" ;)

Łukasz(latacz_86) zdaję sobie sprawę że nie jest łatwo i że tłukłeś swój model ile si da..ale uważam że tu nie chodzi o to że modelu nie widziałes i takie wysokości osiagałeś bo wysokośś na każdej apce się da uzyskać a na 30 czy 40metrach i tak model jest wysoko... ale lepsza aparatura nie oznacza tylko "osiąganie wysokości"...tylko funkcje takie jak..Pamięć dla 10 modeli,2 programowalne miksery,Cyfrowe trymery z dwoma szybkościami trymerów,Technologia DSMX™ DuaLink®,ModelMatch™,ServoSync™,Software dla samolotów i śmigłowców,Expo gazu,Kopiowanie modelu,Podwójne wychylenia i expo,Serwo monitor,Sub trim,Gaszenie silnika,Trener,Ustawienie wychyleń serw,2 pozycje klap,3 fazy lotu plus hold (Heli),CCPM, 2-serwa 90°, 3-serwa 90° a 3-serwa 120°,5 punktowa krzywa gazu - heli,i wiele innych dlatego uważam że standard to mało,ale to kwestia gustu...co do mojej pasji...jest już około 4 lat...i ciągle się powiększa a dopiero teraz mam możliwości czas i fundusze żeby pasję wprowadzić w życie...nie tylko RC ale przymierzam się również do zrobienia uprawnień na szybowca ale nie o tym mowa w tym poście...

Najlepiej to robić gdy nie ma wiatru. Chodzi o to, że gdy stery będą na równo ze statecznikami, czy też lotki ze skrzydłami to wcale nie oznacza, że samolot będzie leciał prosto. Taki wyrzut pozwoli Ci poprawić, podtrymować w odpowiednią stronę aby jednak leciał prosto. Wyrzut musi być prosto przed siebie, nie do góry bo model wytraci prędkość i przepadnie. Samolot powinien równo obniżać lot. Wyrzut ma być mocny, nie bój się go mocno machnąć.

Wiem po sobie, że trudno jest wyrzucić model samemu a potem szybko złapać za aparaturę, szczególnie za pierwszym razem, gdy adrenalina gotuje krew.

dokładnie tak się starałem to ustawić stery na równo ze statecznikami,a lotki ze skrzydłami i powiem że udało mi się idealnie..dokładnie mam stresa i wolałbym go nie próbować bez silnika w poziomie jak mówisz...tylko od razu w górę na odpowiednią wysokość i tam próbować ogarniać temat...gdyż myślę że im wyżej tym więcej czasu na reakcję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w miejsce gdzie rośnie wysoka trawa, albo gdzie jest dużo liści - wtedy jest duża szansa że nie uszkodzisz modelu.

Pamiętaj, jak będziesz się bawił w ustawianie ŚC to nie zmieniaj steru wysokości, ustaw na 0 i nie ruszaj.

 

Nie wiem za bardzo co masz na myśli może jaśniej troszkę?Proszę o wytłumaczenie co ma ster wysokości do ustawienia środka ciężkości.... :rolleyes: Ok znajdę miejsce gdzie jest dużo liści i poszukam wysokiej trawy.. :lol: Ale naprawdę wyłóż mi na czynniki pierwsze..ster wysokości jak się ma do środka ciężkości..może jakiś wykres albo foto a najlepiej film jakiś instruktażowy.

 

Pamiętaj, jak będziesz się bawił w ustawianie ŚC to nie zmieniaj steru wysokości, ustaw na 0 i nie ruszaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i Ja się pochwalę ;) dziś również odebrałem swoją Betkę 1400 mk 3 :D już zlożona i zaopatrzona w pakiet 1800 3 cele :P oby w niedzielę nie wiało ;) opiszę moje wrażenia.

 

Pozdrawiam

Fok3r

 

Fajnie czekamy na wrażenie i twoje i moje :D Myślę że nie będziemy opisywać kto bardziej krety wystraszył...Powodzenia i Mi i Tobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie odnośnie bety v2. Nabyłem taką niedawno i dziwi mnie, że moje śmigło APC 6x4 od bety v1, nie mieści się w nowej wersji ( zawadza o kadłub..). Jakie śmigło kupić do tej nowej wersji, bo to seryjne to o dupe potłóć za przeproszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefortunnie to opisałem.

Chciałem przez to powiedzieć, żebyś nie zmieniał położenia steru wysokości, ustaw na 0 i nie zmieniaj.

Jeżeli model lekko nurkuje, albo pompuje - nie próbuj korygować błędnego ŚC sterem wysokości - popraw ŚC, ale nie zmieniaj steru wysokości.

 

Można wtedy wpaść w pułapkę, kiedy model ma za bardzo nosowy ŚC i dla równowagi zaciągnięty ster wysokości - taki model przy małych prędkościach będzie spadać na nos, a przy dużych strasznie pompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie odnośnie bety v2. Nabyłem taką niedawno i dziwi mnie, że moje śmigło APC 6x4 od bety v1, nie mieści się w nowej wersji ( zawadza o kadłub..). Jakie śmigło kupić do tej nowej wersji, bo to seryjne to o dupe potłóć za przeproszeniem.

 

Ja mam najnowszą wersję MKIII , nie znam V2 ale w mojej jest śmigło 5 X 4" a to podobne konstrukcje jak nie takie same,więc rozwiązanie nasuwa się samo..ale jak zauważyłeś nie jestem jeszcze fachowiec...i uważam serio że to stockowe na początku wystarczy,"jakie śmigło kupić do tej nowej wersji"ale o jaką wersję pytasz? tą co masz nie jest najnowsza.. tak jak pisałem wyżej koledzy z forum doradzali mi tak,jeśli jesteś już oblatany...oczywiście...APC 6x5,5 E....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i Ja się pochwalę ;) dziś również odebrałem swoją Betkę 1400 mk 3 :D już zlożona i zaopatrzona w pakiet 1800 3 cele :P oby w niedzielę nie wiało ;) opiszę moje wrażenia.

 

Pozdrawiam

Fok3r

 

Mam jeszcze prośbę to użytkowników Bety,czy mógłby ktoś podrzucić fotkę z rozmieszczenia elektroniki?? coś mało miejsca wydaje mi się jest na razie wszystko na kupę upchałem,jest jakieś najbardziej mądre ułożenie odbiornika i baterii?? Po ściągnięciu kabinki chciałem mieć wszystko pod ręką ale są serwa popychacze,więc podejrzewam że trzeba w przodzie modelu upychać..a później baterią korygować SC.Niestety jak śledzę pogodę dziś w Rzeszowie jest ładnie lecz wiatr duży w granicach od 4 m/s do 6 m/s więc podejrzewam że dla niewprawnego pilota są to warunki nie korzystne niestety :( z prognoz zaobserwowałem że dopiero poniedziałek wieczorem albo wtorek zostaje ale myślę że znajdę lukę w pogodzie,a ten czas poświęcam na ustawianie dogrywanie wszystkiego i oczywiście trening.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaosu tam masz... ;) Ja wszystko podkleiłem na rzep. Starałem się tak to wszystko rozmieścić, żeby w przyszłości było miejsce na FPV.

Wspominałeś coś o śmigle APC 6x4 albo 6x5,5... Czytałem tu na forum, że ludzie stosują przy zmianie śmigła inny regulator... 30A albo troszkę więcej, Ty masz 20A, więc może się za bardzo grzać,

ale zasięgnij języka u bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaosu tam masz... ;) Ja wszystko podkleiłem na rzep. Starałem się tak to wszystko rozmieścić, żeby w przyszłości było miejsce na FPV.

Wspominałeś coś o śmigle APC 6x4 albo 6x5,5... Czytałem tu na forum, że ludzie stosują przy zmianie śmigła inny regulator... 30A albo troszkę więcej, Ty masz 20A, więc może się za bardzo grzać,

ale zasięgnij języka u bardziej doświadczonych kolegów.

 

Kolego nie czytasz uważnie! to jest tak tylko narazie włożone nie klejone ani nic. po prostu włożone i zamknięte kabinką z tąd ten "chaos".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.