Jump to content

Wing Dragon Sportster problem


302_Osh

Recommended Posts

Witam!

 

Pod wpływem emocji, związanych z moim lataniem p-51, kolega z pracy postanowił zakupić sobie jakiegoś trenerka. Padło na Wing Dragona Sportstera 2,4GHz. Po złożeniu modelu wszystko działało poprawnie. Kolega twierdzi, że wcisnął na swojej aparaturze przycisk, oznaczony napisem "bind mode-work mode" (work wyciśnięty, bind wciśnięty) i wszystko przestało działać, równiez po wyciśnięciu przycisku do pierwotnej pozycji. Objawy są takie: dioda na odbiorniku mruga na czerwono, wpięcie przewodów na swoje miejsca skutkuje tym, że na jednym wyjściu pojawia się jakiś sygnał, który powoduje działanie serwa na orczyk, serwo "pulsuje" w rytm tej mrugającej na czerwono diody i zaciąga ster kierunku.

 

Wspólnie prosimy o pomoc, sugestie, co mogło ulec uszkodzeniu, czy to tylko rozstrojenie aparatury. Smutne jest to, ze odbiorniki do tego modelu są ciężko dostępne na polskim rynku. Myśleliśmy też o zakupie nowego kompletu nadajnik odbiornik. Czy konieczne jest kupowanie takiego nadajnika i odbiornika jaki jest w oryginale, żeby pasował do tego regulator, silnik i serwa, czy powinniśmy myśleć o jakiejś innej aparaturze 2,4Ghz?

 

 

 

302_Osh

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady. Pewnie rozbindował sie odbornik. Jak kolega nie wcisnął na chama tego przycisku na aparaturze, tak że go zepsuł to nic nie powinno się stać.

Spróbujcie zbindować jeszcze raz odbiornik. Objaw z serwem jest normalny w tym momencie, gdy odbiornik nie ma sygnału z nadajnika.

Odbiorniki są dostępne np w nitroteku.

Jeśli jednak chcecie kupić inny nadajnik to możecie kupić dowolny. Chodzi o komplet nadajnik-odbiornik.

 

PS>Przy okazji Ja również mam na zbyciu jeden odbiornik.

Link to comment
Share on other sites

"zbindować odbiornik" naprowadziło nas na instrukcję, jak to zrobić, zamieszczoną nawet na stronie nitroteku. Myślę, że to rozwiąże problem. Jeszcze dodatkowe pytanie: które piny zwiera zworka, służąca do bindowania na wyjściu BATT?

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.