Skocz do zawartości

Model pod silnik irvine 53


major6663

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie taki silnik dostałem od kolegi jest nowiutki

http://radiocontrolledshop.ie/irvine-engines/506-irvine-53-abc-mkii-l-irv5531.html

Nigdy nie latałem modelami spalinowymi dlatego myślę że czas zacząć.Mam prę pytań co do tego bo nie jestem pewien.

Najpierw chciałbym wiedzieć jak wielki około miał by być górnopłat na ten silnik bo silnik jest troszkę wielki i ciężki 385 g bez wydechu.A jeśli będzie za wielki ten model to zrezygnuję z niego i sprzedam go.Jakoś wielkie modele mnie nie kręcą.

Niestety nie mam do niego wydechu czy ktoś wie jaki mam kupić do niego oczywiście chciałbym aby nie był za drogi.

Na jakim paliwie on ma latać na 16% ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jet prawdą co w sieci jest napisane to silnik ma ok 8.5ccm pojemności. Tłumik powinien pasować od asp,os itp wielkość .50-.55. (Tak dla ciekawostki to kyosho .40 ma 36mm rozstaw śrób, asp .46 40mm) powinieneś znaleźć w modelarski.com zmierz rozstaw śrub mocujących i szukaj zamiennika, pytaj użytkowników. Co do modelu to poleci na tym model w granicach 2500g z zapasem mocy. U mnie na 6.5ccm lata 180cm Piper Cub Kyosho. tak że ten silnik styknie Ci z nadmiarem. Paliwo starczy z 5%. Dużo mocy nie doda ale poprawi prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.