Skocz do zawartości

bio i jego rozterki :) czyli co, po co, czemu :)


Bio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam forum enty dzień nie mogąc się oderwać, i chociaż udaje że coś rozumiem to jednak pytania mnożą się jak oszalałe a głowa przestaje to przetwarzać w tej samej kolejności .. Tym sposobem wpadłem na pomysł i zakładam w/w temat w którym będę zadawał pytania :) i proszę o zrównoważone odpowiedzi co by nie ciągnęło się wszystko kilometrami.

 

Ponieważ zacznę od budowy modeli prostych chyba głównie z depronu typu: delta czy zefir proszę o branie tego pod uwagę pod kontem odpowiedzi. Wszystkim bardzo dziękuję z góry za pomoc :)

 

Pytanie 1. Jaką ładowarkę do pakietów najlepiej kupić taką na maxa uniwersalną dla 2s i 3s i żebym był zadowolony chyba mikroprocesorowa ..ale co to jest to balansowanie itp na co zwrócić uwagę itp. poproszę o ew propozycje w postaci linków swoją drogą zgromadzę bazę sklepów do swojej wikipedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ..przestudiowałem co mogłem ..i chyba się zdecyduję :) pomogłeś, o taka pomoc mi chodziło krótko zwięźle :)

 

 

 

Pytanie 2: zdecydowałem się chyba na turnigy 9x ...ktoś może mi rozjaśnić bo albo nie doczytałem albo nie zrozumiałem ...czym różni się mode1 od mode2, bo że firmware v.2 to już wiem że lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode 1 - 4 określa się poszczególne sposoby przyporządkowania płaszczyzn sterujących modelem, drążkom aparatury. Tu masz szczegóły:

 

http://www.modelarz....de-2-co-wybrac/

 

Większość modelarzy jakich znam (włąćznie ze mną) używa mode 2. Jest najbardziej zbliżony do sterowania prawdziwym samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów super odpowiedź ... dzięki wielkie

 

Pytanie 4. Doczytałem w jednym wątku że są wybrane częstotliwości dla modeli latających, pływających, i jeżdżących .. ale zasadniczo pasmo 2,4 ghz jest pasmem w całości cywilnym do wolnego użytkowania (ograniczenie jedynie wynika z mocy nadawania) a meritum pytania ...kupując turnigy 9x mogę sterować tylko latającym modelem ? pytam bo chciałem również łódź motorową uzbroić ... kto wie może i auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie zarzuci nie czytania forum, ale przebrnięcie przez ten gąszcz tematów z turningy 9x jest mało możliwe po za tym czytam i edukuje się w wielu tematach a raz .. :) taki przyspieszony kurs, dlatego założyłem ten temat ..czasem potrzebuje zwykłej prostej odpowiedzi która naprowadza mnie na ciąg dalszy merytoryki zagadnienia.

 

jeśli możesz wklej linka do odpowiedniego tematu :) albo odpowiedz jeśli wiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosz... http://pfmrc.eu/index.php?/topic/28106-odbiorniki-dla-turnigy-9x-v2-i-klonow/

wchodzisz w dział i aż świeci po oczach ;) dziewiąty temat od góry.

A co do czytania to ja tez sporo czytałem na początku, w jednym wątku nawiązania do pięciu innych itd. Sieć powiązań się rozszerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji napisane jest:

że kompatybilny z aparaturami, oraz że w zestawie FMS działający na starych OSach do XP

Czy kabel ten zapewni działanie na symulatorze pod Vistę?

 

Kabel jack-USB działa pod Win7 na 100%, więc i pod Vista powinien ruszyć. Wystarczy odłączyć moduł nadawczy. Ewentualnie gdzieś widziałem jakąś przeróbkę, która pozwala na sprzężenie z komputerem bez wyjmowania modułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.