Skocz do zawartości

weglowe skrzydla konstrukcyjne


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś sędziowałem na mistrzostwach Europy w F1A. Co się naoglądałem to moje :)

 

Ad1. Spływ węglowy był naklejony na samej końcówce żeberek. Ponieważ żeberko było pokryte nakładką z tegoż samego płaskownika, to jednocześnie był zapewniony odpowiedni poziom i nie trzeba było nic wpuszczać ani frezować.

 

Ad2. Keson robiony był w formach z klasycznego węgla o normalnym splocie. Keson był jednocześnie krawędzią natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Spływ klei się na styk a z dołu i góry trzeba dać nakładkę węglową by to mocno siedziało.

Keson z formy jedno częściowy!!! Pod kesonem musi się znaleźć teoretycznie krawędź natarcia. Ja stosowałem płaskownik węglowy. Keson się robi z tkaniny normalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno częściowy to znaczy że idzie od dolnego dźwigara do natarcia i do górnego dźwigara.

Formy jakie widziałem to np: metalowe 3 częściowe czyli: środek i boki lub v-kształtna.

Jak robić formę to najlepiej by miała ona już zadany profil. Z v-kształtnej najtrudniej się klei keson do konstrukcji i występują już niezłe siły wewnętrzne.

 

Ostatnio znajomy zrobił formę w podany niżej sposób:

 

http://airplane-model.com/tech-built-up-d-box.html

 

 

A jaki model planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszku roboty cię to będzie kosztowało. To przy okazji polecałbym zrobić osobno dźwigar (dzielone żebra). Dobre rezultaty wagowe osiągniesz również robiąc zamiast kesonu węglowego balsowy (szybciej to złożysz odpada koszt i czas robienia formy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.