Skocz do zawartości

"Oracover" z HK kładziony na malowane skrzydła ?


Gość a7498787

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę położyć ta chińską folię termokurczliwą na płaty które już są pomalowane lakierem chemoutwardzalnym.

Pytanie jest następujące. Będzie to trzymać.

 

Wydaje mi się, ze powinna trzymać lepiej niż na "goły" płat. Przypuszczam nawet, ze nie da się później jej zerwać.

 

Dobrze myślę ?

 

Wiem, że wypadałoby najlepiej samemu to sprawdzić, ale na dzień dzisiejszy, nie mam żadnej folii. Nawet skrawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze myslisz. Folię kładzioną na lakierowaną balsę czy inne drewno trudniej się sciąga niż na bez lakieru. co to tej chinskiej - mnie nawet z gołej balsy za dobrze schodzi. Ma jednak wielki plus - obserwowana z pewnej odległości sprawia wrażenie jakby to była folia metalowa odpowiedniego koloru. Takie mam wrażenie obserwując czerwony kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze myslisz. Folię kładzioną na lakierowaną balsę czy inne drewno trudniej się sciąga niż na bez lakieru. co to tej chinskiej - mnie nawet z gołej balsy za dobrze schodzi. Ma jednak wielki plus - obserwowana z pewnej odległości sprawia wrażenie jakby to była folia metalowa odpowiedniego koloru. Takie mam wrażenie obserwując czerwony kolor.

 

 

Czyli co ?

 

Zamawiać śmiało na model ?

Mam cały model lakierowany bezbarwnym chemoutwardzalnym, ale nie chcę "boazerii". Malowania akrylem z pistoletu chcę uniknąć ponieważ mimo odtłuszczenia ciężko jest uzyskać zadowalający efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam trochę doświadczenia z oklejaniem modeli i myślę że sobie nie poradzisz .

Dlaczego?

Ponieważ podczas klejenia nie będzie się odprowadzał nadmiar powietrz pod folią i będą się twożyć bombelki powietrza.

To jest tak jakbyś chciał położyć folię na laminacie a modeli konstrukcji laminatowej się nie okleja tylko maluję .

Myślę że masz jakieś skrawki foli i możesz spróbować przykleić .

Ale gdy będziesz chciał zerwać to podgrzej folię i będzie łatwo odchodzić.

Myślę że się przyda ta wiadomość .

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - nie masz racji zasadniczo ;) ; co innego jest oklejanie folią laminatu , a co innego balsy impregnowanej lakierem- obojętnie jakim. Lakier wsiąka i bardzo łatwo nakładac folię. W niejednym modelu tak własnie robiłem. Uszkodzone rdzenie styro też musiałem laminowac tkaniną, a potem położyć na to folię. W tym wypadku tak jak mówisz bąbelki mogą sie tworzyć ale przebijałem je szpilką i było po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam położyć folię na depron, i po uderzać ja po całej powierzchni szczotką druciana, tak żeby porobić mikrootworki.

Problem powietrza przestaje istnieć, a folia nie ma żadnych śladów po takim traktowaniu, sprawdzone parę razy, właśnie na lakierowanym drewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.