Skocz do zawartości

T-Craft-elektryk


ostrytypos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przedstawię relację z budowy modelu T-craft firmy great planes. Pierwotnym założeniem tego modelu jest napęd spalinowy jednak zdecydowałem się na elektryka ponieważ nie toleruje małych silników spalinowych (strasznie mnie dźwięk denerwuje :) ). Ze względu na rok szkolny będę dość rzadko zaglądał i zdawał relacje ale postaram się raz w tygodniu coś wrzucić.

Trochę o modelu:

Rozpiętość skrzydeł : 1420 mm

Długość : 1035 mm

Waga modelu gotowego do lotu : 1,7 - 2,0 kg(waga ta jest podana dla spaliny jestem ciekaw ile wyjdzie na elektryk)

 

 

 

To efekty długiego weekendu:

Stateczniki...

Dołączona grafika

Wstępne etapy kadłuba...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Narazie to wszystko.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie... Wreszcie zabrałem się za oklejanie, jest to moje pierwsze więc nie jest nie wiadomo jak oszałamiające.W święta wrzucę zdjęcie mam nadzieje już skończonego modelu. Dziś tylko dwie fotki oklejony kadłub i na tą chwile ,,ubogie'' wnętrze :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniec... No prawie model został cały oklejony folią, nie będę udawał że jest ładnie oklejony bo nie jest :) . Miałem lekkie problem z oklejaniem, nie mam jeszcze odpowiedniej wprawy. Ponad to zrobiłem za krótki domek do silnika i maska nie pasuje, myślę że wynika to z tego że pierwotnie miał być tam spalina, chociaż sam domek jest wytrzymały( zrobiony z łoża od silnika spalinowego. Mam nadzieje zrobić oblot w najbliższym czasie.

Teraz trochę o wyposażeniu:

-silnik Redox Bl 2500/850

-regiel towerpro 70A

-serwa towerpro mg 996R(wysokość i skręt)

-serwa towerpro 90(lotki)

-aku zippy 3s 5000mAh nie wiem czy nie przesadziłem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, faktycznie jak dorwałem wagę wyszło 2250g trochę za dużo chociaż silnik ma ponoć ciąg 2500g ale to pewnie na 4s aku. No cóż jednak środek ciężkości wyszedł mi idealnie, to spróbuje go poderwać do lotu. Najwyżej będę miał jeszcze trochę pracy przy nim :) .Jak tylko będzie pogoda postaram się jeszcze nagrać filmik z oblotu(jak się uda). W późniejszym czasie jak finanse pozwolą postaram się kupić jakiś 4s aku myślę że tak z 2800-3200mAh wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.