Skocz do zawartości

III TARGI MODELARSKIE W CENTRUM HANDLOWYM M1 W CZELADZI


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione w necie na jednym z forum:

 

"Jak w nagłówku powyżej.Targi rozpoczynaja się w sobotę od godz.9.00 i trwają do 19.00,natomiast w niedziele od godz.10.00 do 18.00.Swe stoiska rozłożą firmy i sklepy modelarskie.Jako imprezy towarzyszące przewiduje sie;pokazy modeli z napędem elektrycznym rc i modele śmigłowców,modele czołgów i pojazdów.Będzie wystawa różnych kategorii moderskich tj.modeli plastikowych i kartonowych jak i modeli samolotów tzw.klasy "Gigant"(RWD-8.Piper Cub,SE-5 a ,Dwie Cessny,makiety szybowców i inne modele latające)Dodatkową atrakcją będą modele nieżyjącego już mistrza Jerzego Ostrowskiego,pojazdy militarne.Czynimy starania o ROSOMAKA..... Organizatorami są ;Centrum handlowe M1 i Ośrodek Kultury w Będzinie.Ponieważ istnieje jeszcze miejsce dla wystawców i na sklepy modelarskie-w tej sprawie prosimy i kontakt na e-mail animacja@okultura.bedzin.pl. Pomimo ,że w tym samy terminie są targi w Łodzi-My zapraszamy do Czeladzi"

 

plakat_B1v2.jpg

 

I pare zdjęć z poprzednich targów:

http://www.okultura.bedzin.pl/main.php?id=imprezy&gal=M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killerus -nie uwierzylem wlasnym oczom :shock: gdy przegladalem zdjecia z Targow Mod. w Czeladzi ,zobaczylem zdjecie mojego instruktora modelarstwa sprzed LAAAAT chyba stu !

....Marek P. jest na pierwszym zdjeciu -widze ze przerzucil sie z Uwieziowek, RC, FSR-ow na Modelarstwo lzejsze ....

To On juz na poczatku lat 70 -tych zeszlego stulecia stwierdzil :

"Janek Ty masz motorkow jak Psow !" -gdy pokazalem mu moja raczej skromna jeszcze w tamtych czasach kolekcje silnikow...

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus maria... trzeba bylo mowić że te targi to takie dno to bym nawet się nie wybierał... krótko mówiąc - porażka, dno, nicośc, marność, zero, 0, null, nic. Totalna porażka... sory ale to chyba najgorsza impreza modelarska na jakiej byłem, tam się nic nie działo... Kilka samolotów postawionych na platformie 2x2, makieta kolejek z stacją w Czeladzi... heh taka nawet nie istnieje. Kilka stanowisk z sprzedażą kartonowych modeli... a noi oczywiście były modele jeźdźące, chińskie MT w skali 1:10 - tak to te co na allegro sprzedają i mówią że lepsze o sava, revo i innych... Zabawkowe BMW w skali 1:5 chyba... z świecącymi diodami, heh idealny wóz na dyskotekę... Kilka czołgów;]] i zabawka NIKKO kupiona w realu...

 

Chyba ci którzy to widzieli potwierdzą...

 

p.s. Sory że tak źle o tym mówię ale takie moje odczucia... Mam nadzieje że Nikogo nie uraziłem moimi słowami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinmb.... Marcinie a co Ty chciales na tych Targach zobaczyc ? DORTMUND? NURNBERG?

Przeciez to dopiero sie rozkreca !!! To sa III Targi ale napewno juz na IV bedzie wiecej ... ilosciowo jak i jakosciowo ...Widzialem zdjecia z ktorys tam Targow Graupnerowskich -bylo tam pare szybowcow ,kilka kolpakow ,motorowka i 3 silniki ...........

A dzisiaj -oczy by Ci chyba wyskoczyly :shock: a Twoja Karta platnicza juz w pierwszych minutach wyzionela by "DUCHA" ...c i e r p l i w o s c i ........

Mieszkasz niedaleko (11 km) to skontaktuj sie z Markiem Paluszkiewiczem (ktorego tam widzialem -chyba pomagal w organizacjii) i zaproponuj mu Twoje modele na ta Wystawe...Ten Facet wiecej zrobil modeli w zyciu niz Ty na oczy widziales ....

Wiem ze nie jest latwo zorganizowac cos samemu -do tego trzeba Team-u....

Janek

BRAVO CZELADZ !! tak sie zaczyna ...................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku masz racje są to dopiero III targi i z roku na rok będzie lepiej.

Myślę ze na IV targi w M1 Marcinmb wstawi około 19 modeli tyle co ja zrobiłem po 30 letniej przerwie przez 5 lat,wtedy będzie co oglądać.

Marcinmb nie wiem jakie ty nosisz okulary na oczach,widzę na twoim zdjęciu że ciemne i chyba pomniejszające,że nic nie widziałeś.

Piszesz o podeście na którym stały modele,że był 2x2m. na takim podeście to nawet moje cztery modele,nie dało by się ustawić,gdyż Piper i Prząśniczka mają powyżej 2,5m rozpiętości.

Marcinie tymi słowami co napisałeś to na pewno wszystkich uraziłeś,którzy organizowali i wystawiali swoje modele.

Można ci to wybaczyć jesteś młody i nosisz jakieś okulary przez które nic nie widziałeś.

Może chciałeś zobaczyć nie modele samolotów ,tylko modelki tańczące na podeście.

Nawet nie widziałeś,dwóch makiet na uwięzi nie żyjącego już Ostrowskiego,którymi zdobywał wielokrotnie MISTRZA POLSKI,EUROPY i ŚWIATA,naprawdę były godne uwagi.

Teraz może zobaczysz te wyrazy drukowanymi literami,jakie to były modele i kim był SP.Jerzy Ostrowski.

 

Kilka fotek dla tych którzy znają się na modelarstwie i potrafią ocenić,dopiero raczkujące III targi modelarskie w M1,następne będą lepsze.

 

iiitargimodelarskiewm1swn9.jpg

iiitargimodelarskiewm1sec5.jpg

iiitargimodelarskiewm1szl4.jpg

iiitargimodelarskiewm1sek4.jpg

iiitargimodelarskiewm1svu2.jpg

iiitargimodelarskiewm1sju3.jpg

iiitargimodelarskiewm1stc9.jpg

iiitargimodelarskiewm1swy2.jpg

iiitargimodelarskiewm1sua3.jpg

iiitargimodelarskiewm1sap3.jpg

iiitargimodelarskiewm1spj1.jpg

iiitargimodelarskiewm1ssh6.jpg

iiitargimodelarskiewm1saz8.jpg

iiitargimodelarskiewm1sbm6.jpg

iiitargimodelarskiewm1sqm8.jpg

iiitargimodelarskiewm1see6.jpg

iiitargimodelarskiewm1sxy6.jpg

iiitargimodelarskiewm1srr9.jpg

iiitargimodelarskiewm1snm9.jpg

iiitargimodelarskiewm1sxm8.jpg

iiitargimodelarskiewm1seb6.jpg

iiitargimodelarskiewm1sbr8.jpg

iiitargimodelarskiewm1sga2.jpg

iiitargimodelarskiewm1smq1.jpg

iiitargimodelarskiewm1spk0.jpg

iiitargimodelarskiewm1szb4.jpg

iiitargimodelarskiewm1sin7.jpg

iiitargimodelarskiewm1sww7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale z grubsza zgadzam się z Marcinem.

Targi to impreza handlowa, wystawy prywatnych modeli mogą taką imprezę wzbogacać,

ale nie mogą być podstawą.

Tymczasem sprzedawców niewielu, a producentów czy dystrybutorów wcale.

W dodatku prywatne wystawki to głównie piękne modele latające , a na stoiskach kolejki i czołgi. Zupełne poplątanie.

NIEPOROZUMIENIE, na pewno nie TARGI.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moimi słowami nikogo nie chciałem urazic a jak uraziłem to serdecznie przepraszam...po prostu takie były moje odczucia....aha i makiety ZAUWAZYłEM I SIE ZACHWYCAłEM ICH WYKONANIEM zrobiłem wiele zdjec ale nie bede wstawiał bo sa wstawione zreszta maoje sa tobione komórka...ale nie mówie ze targi odrazu powinny byc wielkie i wogóle...ale to było troche takie...no wiadomo....bardziej jako pokaz dla ludzi którzy sie na tym wogóle nie znaja niz dla modelarzy....jak bym miał jakis ładny modelik napewno bym pojechał wystawic go do ogładania....moze za pare alt targi beda na poziomie...powiedzmy krajowym...jak na razie to jest to totalna porazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jako.że moje nazwisko tu padło odpowiedzieć na parę zarzutów.Po pierwsze nikt nie wspomniał,że w tym samym terminie były Targi w Łodzi-to do ciebie marcinmb,nie widziałeś kultowych modeli Ostrowskiego lub przeszedłeś obojętnie -BO ICH NIE ZNASZ I HISTORII POLSKIEGO MODELARSTWA.Z chęcią odwiedzę imprezę przygotowaną przez ciebie.Jakoś w Katowicach nawet nie ma zwykłej kichy....dosłownie nic się tam nie dzieje.Targi organizowało Centrum M1 a wystawę modelarską Ośrodek Kultury w Będzinie.Różnica była chyba widoczna.Dzięki kolegom.którzy wystawili w oczach co niektórych nic nie warte swoje prace.Za to im dziękuję ze strony organizatora i swoim własnym.Modele Ostrowskiego przyjechały do Czeladzi dzięki długiej współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem"PARCINA" jego Prezesem a Muzeum Lotnictwa Polskiego.Oddzielnie dziękuję;Andrzejowi Setmanowi,Naszemu Tigerowi,Piotrowi Krzyczmonikowi,Andrzejowi Kużmie,Jankowi Kołodziejowi,Markowi Paluszkiewiczowi,Arturowi Kraj i innym wystawcom-że poświęcili swój czas i przywieżli swoje modele Dziękuję kolegom z tego Forum,że odwiedzili nas w czasie trwania imprezy oraz za pozytywne przyjęcie tej "raczkującej" imprezy.Pozdrawiam Kazik.R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony mogę tylko podziękować Tobie Kaziu i pozostałym Kolegom za poświęcenie swojego czasu na to, żeby urządzić wystawę. Malkontentów wszelakiej maści nigdy długo szukać nie trzeba :evil: . Za to takich, którym chce się chcieć trzeba brać z łapanki- sam zresztą wiesz to dobrze z praktyki. Tak trzymajcie i do zobaczenia na następnej wystawie (wcześniej też- mam nadzieję :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.