Skocz do zawartości

Bicopter pomoc w budowie


Dawid2379
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że jest to pierwszy raz proszę o pomoc, tym bardziej ze poszczególne elementy nie były tanie(jak dla mnie), aczkolwiek są z dolnej półki, niektóre używane, ale na początek nie ma co ryzykować jak można coś zepsuć. Ot co mam:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8338__Hobby_King_2_4Ghz_4Ch_Tx_Rx_V2_Mode_2_.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6457__Hobbyking_SS_Series_18_20A_ESC.html x2

http://abc-rc.pl/emax-cf2822 x2

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__Hobbyking_KK2_0_Multi_rotor_LCD_Flight_Control_Board.html

pakiet li-pol 3cele 2200

dwa serwa mini, sila ponad dwa kg. z met. zebatkami

dwa smigla prawe i lewe

 

Teraz jak ma to technicznie wyglądać to wiem, kwestia jak mam ustawić kontroler lotu aby wszystko było ok( tylko załadować ustawienia dla "bicopter i zatwierdzić?), i jak mam ustawić aparaturę, oraz schemat połączeń elektrycznych, tutaj w sumie nie wiem jak połączenia miedzy odbiornikiem a kontrolerem, bo wiadomo ze trzy czarne kabelki od regulatora do silnika i wtedy regulator do KK2.0 i pozostałe kabelki do zasilania, no i serwa to chyba bezpośrednio do odbiornika? proszę o jakieś podpowiedzi i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wytłumaczycie mi to?

-throttle

-aileron

-elevator

-rudder

ogólnie występują one w KK2.0 multi rotor i nie za bardzo wiem co one oznaczają i co się ustawia np jest aileron 100?? jestem zielony język ogranicza mnie w tym ze nie mogę samodzielnie ustawić parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, a w zwykłym słowniku nie ma takiego tłumaczenie, nie idę na łatwiznę jest tyle dziwnych tłumaczeń że postanowiłem napisać, może na tej pytce co innego znaczyć, nie znam tak języka jak Wy.

Dzieki skraf generalnie chcę coś zbudować ale ta cała płytka mnie blokuje, jest kilka wejsc AILE, ELEV, THRO, RUDD, AUX osiem wyjsć i nie wiem co i jak mam podłączyć, co za co odpowiada, całe menu jest dość rozbudowane, a ja chce podłączyć dwa serwa, dwa silniki- bicopter.. pisałem na innych forach ale mogę pomarzyć o pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeszcze nie wiem za co się zabrać ale chyba zrobię samolot bo nie działają mi serwa w trybie dualcopter na kontrolerze kk2.0, póki co bawię się tym co mam. Jak widać na rysunku (sory za ten rysunek) wszystko dobrze podłączyłem, z odbiornika po jednym kabelku z syg sterującym do wejść thr, ail, rud, thr, tak jak byc powinno rur do rud itd, odbiornik zasiliłem z płytki KK2.0, reszta jest podłączona jak na rysunku, co do kontrolera to ustawiłem tryb dualkopter, w mixerze jest wyraźnie M1 i M2 to silniki a M3 i M4 to serwa, skalibrowałem silniki i działają, a serwa ani rusz, testy wskazują ze wszystko jest ok ze wszystkie kanały dają sygnały, reszta ustawień standardowa. Warto zaznaczyć ze KK2.0 była używana i nie działał dźwięk i jest jakaś ścieżka "urwana" bo nie wszystko widać na wyświetlaczu jakby jedna linia pixeli ucieka. Sprzedawca zapewniał że sprawdzał płytkę i ze jest wszystko ok. Może ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid parę spraw.

1. O multikopterach pisze się w dziale Heli

2. Zacząłeś wątek o budowie multikoptera to go kontynuuj, a nie co dziennie rozpoczynasz wątek z nowym pytaniem

3. Jak masz czkawke palca i zakłada Ci się "samo" dwa wątki na raz to jeden możesz usunąć.

4. Używałeś [szukaj] zanim zadałeś pytanie, poczytałeś coś o multikopterach, bo na moją wiedzę, to bi-coptery są najtrudniejsze do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.