Skocz do zawartości

Odbiornik czy aparatura?


kielonnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialem wam przedstawić mój problem.Posiadam aparaturke Optic 6 wraz z odbiornikiem HFD-0820.Problem "1" polega na tym że gdy włacze model to po 2 minutach gdy otworze kadlub to czuć z niego spalenizną, lecz odbiornik nadal działa.Drugi problem jest z zasiegiem,kiedy odlece 400 m od siebie to tracę kontrole nad modelem a gdy do niego podbiegne 10 m to znów działa.Posiadam model F3J/M w którym kadłub jest cały węglowy i dowiedziałem sie że prawdopodobnie przyczyną tracenia zasięgu jest wlaśnie węglowy kadłub.Proszę o komentarze i pomoc.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

najważniejesze zeby antena była puszczona na zewnątrz i kawałek o dł. 30 cm zwisał swobodnie, uniknie sie utraty zasięgu.

 

na ilu celach latasz?

po naładowaniu 5s Ni-xx napiecie wynosi troche ponad 6.0V a tago odbiornik niezbyt lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź miernik i sprawdź

 

1.napięcie doprowadzone do odbiornika (czyli już ZA ewentualnym układzem stabilizacji napięcia) przy podłączonym samym odbiorniku, a następnie odbiorniku z podłączanymi kolejno serwami i w końcu z pracującymi serwami

 

2.pobór prądu przez odbiornik, najpierw bez podłączonych serw, później kolejno podłączaj do niego serwa, sprawdzaj prąd w położeniu neutralnym a potem poruszaj drążkami; porównaj pomiary, może to da wskazówkę

 

sam odbiornik powinien pobierać bez podłączonych serw chyba kilkadziesiąt mA - ta informacja powinna być w opisie odbiornika; znacząca różnica może wskazywać na problem z odbiornikiem

 

zamiast pomiaru prądu możesz również mierzyć napięcie na stykach pakietu; podłączenie samego odbiornika nie powinno dawać zauważalnego spadku napięcia; podłączenie serwa i ruszanie drążkami powinno być już zauważalne w delikatnych wahaniach napięcia na STYKACH PAKIETU

 

jeżeli w instalacji jest zwarcie, to następuje spadek napięcia i odbiornik ma za słabe zasilanie szczególnie wtedy, kiedy dodatkowo pracuje silnik serw(a); spadek napięcia zasilania odbiornika poniżej nominalnego na pewno ma wpływ na jego czułość

 

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejesze zeby antena była puszczona na zewnątrz i kawałek o dł. 30 cm zwisał swobodnie, uniknie sie utraty zasięgu.

 

na ilu celach latasz?

po naładowaniu 5s Ni-xx napiecie wynosi troche ponad 6.0V a tago odbiornik niezbyt lubi

 

Wiadome że antena po za kadłubem ale przeażnie mam ja przyklejoną to statecznika pionowego...A co do accu to: 4x 1,2V 700 mAh SANYO AAA

 

 

 

a ja z innej beczki: kadłub jest węglowy od a do z czy tylko rurka ogonowa jest węglowa?

 

Cały kadłubik jest węglowy, wzorowany na kadłubie od Timona(dłuższy od Falco)

 

Tak, dla świadomości - unikamy jeśli się da "dyndającej" anteny dość szybko powstaną pęknięcia włókien w przewodzie i drastyczne zmniejszenie zasięgu i zakłucenia.

 

dokładnie :D

 

Napisz jakie masz wyposażenie ... wtedy bedzie łatwiej dojść do jakiegoś wniosku .... być może jakieś serwo jest walnięte .... F3J/M to chyba szybowczyk ... wieć nie masz regla ani BEC ... jakie aku masz do zasilania odb. może za duże napięcie ... !

 

Serwa:2x Serwo Tower Pro SG90

Accu:4x Sanyo 1,2V 700 mAh

Odbiornik:Hitec HFD-0820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.